Връзка от разстояние..
Здравейте! Искам да чуя мнението на всеки един от вас.. за или против връзките от разстояние. Дали сте имали такива,колко са продължили,струва ли си?!
Ж20г

Коментари

1.   Моята 3 годишна връзка от разстояние, сега е 10 годишен брак с дъщеря на 8. Но от разстояние до разстояние има разлика - едно е 200 км, друго е 2000.

2.   Има много такива теми, използвай търсачката.

3.   Това е АД. Две години бяхме така, връзката оцеля, но много трудно. Просто като се виждаш за два дена на две седмици (примерно), искаш да наваксаш всичкото време между срещите, което е невъзможно и се фрустрираш яко. Още повече, че това са ти почивните дни и ако ги прекараш само в екшън, после цяла седмица си изморен. И всяка вечер безкрайни телефони и недоразумения и изяснявания (тогава нямаше още мобилен интернет, ама едва ли щеше да е много по-добре). Много по-трудно е да се изясняваш от разстояние, друго е един помирителен секс или жест на живо. Много лошо време беше и не мисля, че си струва страданието. По-добре късане и после ако пак се харесвате, пак да се срещнете. Ние учехме в различни градове и нямаше как да се преместим, чак след завършването стана. Ама по-добре да бяхме се разделили през това време, честно. Пък после каквото сабя покаже.

4.   Разстоянието при нас е 2000км и се виждаме 3 пъти в годината..?! 2 години продължава така..и затове се чудя..струва ли си?!

5.   пълно безумие си е и загуба на време и живот

6.   Бях в такава връзка с момче от друга държава 2 години, в крайна сметка се разделихме, но не заради разстоянието. Определено се получават според мен стига и двамата да го искате и да си имате доверие, но според мен тези връзки имат смисъл само, ако сте наясно, че някога ще сте заедно пак (имам предвид ако той е там да учи за определен период от време или нещо такова). Ако е за неопределен период време, не си струва да се впускаш. При тези връзки има наистина много любов, защото се привързваш не на физическо ниво, а на ментално. Но да знаеш после многооо ще ти е гадно, ако някой ден се разделите. Разбира се всичко зависи и от човека отсреща и това как ти се чувстваш. Ако се чувстваш зле, няма смисъл да не си щастлива във връзка, която трябва да те прави такава. Хаха получи се цяло философско есе. Все пак дано съм била полезна. Приятен ден :))

7.   Според мен няма само един отговор на въпроса ти (да или не ). Аз бях в две години във връзка от разстояние, смея да твърдя, че щяхме да се разделим и ако бяхме от един град. Но разстоянието също си е голяма пречка- ще се карате по-често със сигурност. Ако трябва да съм честна това за мен не е истинска връзка, защото двамата си водите напълно отделни животи в различни градове. Да- ще се чувате, ще си пишете, но това просто не е достатъчно човек да е щастлив. Да не говорим за липсата на интимност. Разбира се, нещата може и да се получат. Във всеки случай,ако се решиш е най-добре възможно най-бързо да заживеете на едно място.

8.   Такъв тип връзки си завършват често зле.

9.   Връзки за мазохисти. При положение,че може да си с някого, който няма да е на километри от теб, а в твоя град или държава, ти ще се мъчиш така. Ще има много караници, нерви и за какво? Много приказки четат хората.

10.   Струва си, само когато единият е готов да се премести при другия след време или да се съберат да живеят заедно на друго място. От връзки без перспектива за общо съжителство няма смисъл и с времето се разпадат. За съжаление е вярно, че очи, които не се виждат, се забравят. Аз съм имала такива подобия на връзки, а последната беше успешна и се преместих в държавата на мъжа ми.

11.   Ние бяхме заедно 1 година, после за година и нещо имахме връзка разстояние и след това аз отидох при него. От тогава сме заедно 7 години и имаме дете на около 1.
Зависи от човека и какви са намеренията на двама ви.

12.   Това да не ви е анкетник? Това е сайт за споделяне, а не за разпитване.

14.   Любов с писмо, захар през стъкло - народна мъдрост.
Не си губи времето с глупости. Животът е твърде кратък, за да го живеем на разстояние и в очакване на нещо. Което най-вероятно няма да се случи.

15.   Бях в такава връзка... Навлязох с огромни очаквания, излязох разочарована. Смело мога да заявя, че не бих си причинила това отново! Не си е работа по мое мнение. Друго е да можеш да видиш нечии жестове, мимики, да го целунеш когато пожелаеш, а не на всеки 1-2 месеца. Освен това да не забравяме, че езикът на тялото говори много за намеренията на човека срещу нас, а във връзка от разстояние тази възможност се стопява. Трябва половинката ти да си е до теб. Когато му/й звъннеш да дойде, да те прегърне и успокои, а не на чат да се изяснява всичко като малките деца. Бях голяма оптимистка, но след такава връзка смело мога да кажа, че си е цяло емоционално извращение и страдание, особено ако си по-чувствителна. В началото всичко изглежда цветя и рози, докато наистина не ти залипсва гаджето и си го искаш при теб на момента, а това се оказва невъзможно. Не си хаби времето, винаги ще се намери правилният Човек, с когото ще живеете в един град/село.
Ж19