Изневери и опит
Здравейте. Пише ви млад мъж, всички мнения ще бъдат добре дошли, въпреки че съм тук просто да си излея душата. Изсрастнах в скрепено семейство. Майка ми никога не е изневерявала, винаги се е грижила за семейството и за баща ми. Баща ми също не е изневерявал. Обичат се още и може би затова в мен се загнезди желанието, още от малък да имам стабилно семейство и любяща жена. Майка ми ме отгледа и възпита ксто джентълмен- и към жените и към живота като цяло. Научен съм да боготворя жените с които съм. Не съм красавец, но маниерите, стила и ппведението ми привличат много жени. Като станах на 18 започнах да се оглеждам за жена с която да създам добро семейство. Запознах се с момиче от университета, което много ми допадна и с което мислех, че ще изградя това семейство. За целта работех много, за да не и липсваше нищо. Глезех я с подаръци, нежност, екскурзии, давях и цялата любов, която имам в себе си. Тя ми изневери. Като я попитах защо, отговори, че е била пияна( случило се на купон с нейни колеги). Не успях да простя, продължих напред. След време намерих много свестно момиче- италианка. И май само аз си мислех, че е била свестна, защото паралелно е въртяла и още 2- ма мъже. Зарязах я, бях отвратен. От нея, от себе си, защото вярвам, че какъвто човек си ти, такава половинка привличаш. След тази връзка имаше още няколко, които протекоха по сходен сценарии- аз бях магарето, което плащаше всичко, а тя изневеряваше. Тогава реших да обърна подхода- да бъда лошото момче. Издържах 2 седмици. Колкото по лош бях, толкова по- залепена за мен беше приятелаката ми тогава. Само че, аз не съм такъв. И в момента, в който станах добър, тя ми каза, че е намерила друг. Това бе и моментът, в който спрях да вярвам на жените. Не твърдя, че всички жени изневеряват, това е нелепо разбира се, но твърдя, че неизневеряващите са пренебрежимо малък процент и може би не си струва да се търсят. Тъй като в цялата въртележка от връзки изцедих сърцето си до краен предел, то претръпна и спря да чувства. За първи път легнах с жена преди 5 месеца, без никакви чувства. После разбрах, че е женена. Помислих си за мъжа и. Поставих се на негово място и побеснях. Изхвърлих я от вкъщи в 3 сутринта. Месец по- късно се запознах със сегалната си "приятелка" Слагам кавички, защото тя също е женена. Дали я обичам? По- скоро съм привързан към нея. Говори срещу мъжът си, но не смята да го нспуска. Харесва любовта и нежността, която и давам. Пък аз знам, че ако стане моя някога, тя ще намери друг, с който да ми изневери. Затова и не пришпорвам нещата. Сексът е хубав, често го правим, понякога се ловя, ще ревнувам малко. Тя твърди, че не пускала на мъжа си, заради мен. Знам, че това са глупости и се опитва да ми хвърли прах в очите. Правя се, че и вярвам, защото ми е все тая вече. Вчера си дадох сметка, че съм емоционално повреден и дори най- свестното и добро момиче да седне пред мен, пак няма даи вярвам. И че вече няма как да създам истинско семейство. А може на някой им е писано да са сами. Може би, както е казал Оскар Уайлд, аз съм от мъжете на които им е провървяло в любовта и са останали ергени...

Коментари

1.   За да те възпитат да си като джентълмен, не се изисква само да можеш да отваряш вратата на жените и да ги боготвориш(това последното е даже глупост). Трябва да си и интелигентен, начетен...Това се постига не само със възпитание, а и с финанси. То за това е и толкова трудно да си джентълмен. Всеки може да отвори вратата на бамбината и тя си знае това. Но това, че си мил и я боготвориш не означава, че ще си отваря краката само за теб. Така изглеждаш глуповат и без покритие. Такива джентълмени бол и жените ги ринат с лопатите. А т'ва да си простак е лесно, но за жалост неплодотворно, както си видял. Дано не си ме разбрал погрешно. Натрупай кинти, бъди мил, а не глуповат и се образоваи, образваи, образоваи.

2.   Праведна жена няма да намериш. Чукай си и тва е.
Интересно ми е само къде се запознаваш с всичките тея жени?

3.   До номер 1, авторът съм. За пари не съм говорил, защото не смятам, че са важни за истинската любов. Но ако трябва да допълня- имам собствена компания, лъскава кола и хубава къща. И като казвам, че съм възпитан като джентълмен, имам предвид наистина като джентълмен- възпитан съм, образован, обикновено нося костюми и ризи. Така че парите не са фактор много май...

4.   Спрете с измислените истории. На 18 започнал да мисли за семейство!Кое момче.тъкмо отървало се от родителите ще иска да се зароби веднага!

5.   За съжаление твоят проблем е започнал още от "джентълменското" възпитание на майка ти. Както номер 1 спомена, да си джентълмен не означава да поставяш жените на пиедестал и да изпълняваш всичките им прищевки с надеждата да си отворят краката и да се погрижат и те твоите нужди. Подсъзнателно това за тях означава, че се поставяш по-ниско от тях и "компенсираш" липсата на мъжественост с подаръци
т.е опитваш се да купиш благоволението им. Нещата определено не работят по този начин в живота и виждам, че вече си започнал да го осъзнаваш.
Твоето любезно поведение към жените, автоматично те поставя в категорията - добро момче. Мекото и угодническо отношение те прави слаб в техните очи, а за жената слаб е равносилно на неатрактивен и скучен.
Тъй като си осъзнал грешката си, си залитнал към другата крайност - на лошо момче. Имал си краткотраен успех, но това просто не е твоят характер и нещата са се разпаднали.
В крайна сметка, истината е в дорото старо клише - по средата. За да привличаш жените се изисква единствено да си един силен и самодостатъчен мъж. Трябва да си имаш свой живот, свои страсти, свои цели. В никакъв случай жеите не трябва да са централна тема от него. Те трябва да са приятно допълнение, но не и централна тема. Бъди си джентълмен, ако така ти харесва, но ако се наложи, биди твърд и безкомпромисен. Никога не прави нещо само, за да запазиш на всяка цена някоя жена в живота си и да търпиш неуважително и пренебрежително поведение. Парадоксът е, че колкото си по-независим и самодостатъчен, толкова жените започват да те уважават да се чувстват по-привлечени от теб. Те искат мъжът до тях да е силен водач и закрилник, а не подлизурко, който се надява с мазнене и подаръци да си купи добро отношение от тях.
Относно твоето семейство - на първо място не знаеш през какво са минали майка ти и баща ти. Може и те да са имали своите проблеми, изневери и драми, за които не са сметнали за нужно да ти обясняват. Освен това, преди 30-40 години моралът беше съвсем на различно ниво. Изневерите и разводите бяха нещо почти немислимо и обществото силно ги заклеймяваше. Това принуждаваше хората да подтискат истинската си същност и да си "налягат парцалите", за да не ги одумват. За добро или лошо, живеем в "модерни" времена, в които мъжете и жените (особено те) могат много по-свободно да изразяват сексуалноста си. А истинската женска сексуалност е това, което ти описах по-горе.
Пожелавам ти успех!

М43

6.   Не знам колко си млад или дали историята е истинска, но мога да ти кажа, че си попадал само на курви. И още не се занимавай с омъжени, защото мъжете им, като им бият шута ще плачат на твоята врата. От едни проблеми попадаш в други. Ти реално не си решаваш проблемите, а ги задълбочаваш. Жените не са толкова черни, колкото ги описваш. Просто не си попаднал на нормална и отговорна жена. Опитай с разведена с дете, може да ти се осмисли живота по някакъв начин.

7.   Поредният, който скучае и твори истории в сподели. Аз пък от толков много жени около мен, само една видях да изневерява. Една единствена. И то мъжът и почна първи. Остналите 20 приятелки си гледат гаджетата, а някои семействата (които имат) и това е. И понеже съм доста социална и постоянно общувам с много хора, които често споделят проблемите си, в 99% от случаите мъжете са тези, които изневеряват, крият, лъжат, правят фалшиви профили и излизат с момичета, които представа си нямат, че господинът има уж връзка. Казвам уж, защото за мен това не е връзка. Някои чак имената си променят по социалните мрежи, че да не могат да ги "хванат". Много, ама много по-малко жени биха го направили това. Така че авторе повредата е в твоя телевизор. Приеми фактът, че си падаш по курви, жени, с такова излъчване и такова поведение, и това те привлича. Лошо няма, осъзнай фетиша си и типът жена, който ти допада и го приеми. Явно харесваш противопожният образ на майка си.

8.   Чак пък толкова да си увреден, просто такива привличаш. Всяка жена дори да не е изневерявала, поне си е мислела за друг...

9.   Айнщайн е казал:

Мъжете се женят за жени с надеждата, че те никога няма да се променят. Жените се омъжват за мъже с надеждата, че те ще се променят. И едните, и другите неизменно остават разочаровани.

Схващаш ли тънкия замисъл? Жената иска да променя и превъзпитава, тя е майка по природа. Ако си достатъчно перфектен, че да няма какво да ти се променя, то не си интересен за жените. Това е парадокса.

Ти мислиш като мъж и си мислиш, че жените искат мъже с надеждата да не се променят. А те искат мъже, които да успеят да променят. Стопляш ли тънката разлика между мъжа и жената? Ако не влезеш в нейната кожа, никога няма да разбереш как да се държиш с тях, за да те оценят.

10.   До 7:
Това са глупости. С кого изневеряват мъжете? С жени. Следователно и мъжете, и жените изневеряват еднакво. Ама жените по-добре се прикриват.

11.   Авторе, общо взето все едно си разказал моята история. Също като теб, благодаря на Бога, съм роден в изключително сплотено семейство и съвсем естествено винаги съм искал да създам такова. До 26 години обаче бях супер наивен, мислейки си, че изневери и използвачки има едва ли не само по филмите и те са много-много далеч от мен. Оказа се обаче друго или по-точно това, че не умеех да преценявам хората, заради което се опарих няколко пъти и съответно се разочаровах от жените. Резултатът беше, че подобно на теб се забърках с омъжена жена, по-голяма от мен, въпреки че ясно осъзнавах, че изобщо не е редно. Детайли няма смисъл да споделям, защото 99% от подобни случаи са едни същи. Това си е чист, животински секс, без емоция, без чувства, без нищо. "Връзката" ни продължи няколко години и през цялото време се чувствах празен, а усещането за вина не ме напускаше никога, колкото и дълбоко да се опитвах да го заровя. В крайна сметка Бог се смили над мен и ми помогна да изляза от тази порочна спирала. През това време обаче всичките ми приятели и познати си създадоха семейства и вече отдавна имат и деца, а аз останах сам. Миналата неделя навърших 37 и всички жени около мен са омъжени. Осъзнах и че има доста свестни, а не както аз си мислех дълго време - 99% използвачки. Ако не бях загубил 4 години, правейки се на много наранен от живота, най-вероятно и аз сега щях да си имам добра жена до себе си. Не съм се отказал да търся де, ама сега е доста по-трудно. Затова те съветвам да не си губиш времето с глупости и да прекратиш тази токсична "връзка". Да не говорим, че освен теб почти сигурно има поне още 2-3-ма такива.

12.   Съгласна съм с мнението на 7, с изключение на "повредата е в твоя телевизор".

И мен са ме лъгали супер нагло, но това не съм си го избрала. Никой не е отговорен за действията на другите и да вините някого за това, че са го наранили с глупости от сорта на "ти си си я избрал" и т.н. , е безумно нелепо и неадекватно.

И при двата пола има над 95% отпадък и свестен човек да не попадне на боклук, поне веднъж, е почти невъзможно. Да не говорим пък какви манипулатори има и как си играят с чувствата на хората.

Пораснете вече, вижте реалността и забравете за баналните идиотщини, които бълвате постоянно.

13.   #10, за да ти е вярна логиката, изневеряващите трябва да изневеряват само с други изневеряващи (тоест, обвързани). И дори да беше така (а не е), 1 може да изневери с 10, а тези 10 само с него. Тоест изневеряващите при единия пол са се вдигнали с 10, а при другия с 1. Мислете малко преди да говорите.

14.   Авторе, проблемът е в теб. Не можеш да преценяваш хората, игнорираш червените флагове още от началото. Питай някой психолог как да се научиш да разпознаваш жените по-добре и кое е ок и кое не в един човек, явно сам не се ориентираш и ще попадаш все на такива жени. Аз съм жена на 30 и до сега не съм изневерявала, въпреки че съм попадала на мъж пълен боклук, който заслужава, но не виждам смисъл да лъжа някой. Ако нещо не ми изнася, по-скоро ще си кажа и ако това нещо продължава ще си тръгна. Това с изневерите е странно за мен. Да не би да попадаш на нарциси? Има ли някой от детството ти, кокто да се е държал кофти с теб и да си развил някакъв комплекс?

15.   За всеки влак си има пътници.
Просто повярвай, че ще се случи най-доброто.
Успех в любовта и семейството.

16.   Здравей, пише ти жена на 26 години. Първо искам да ти кажа, че свестни жени има, просто ти не си инал късмет. Колкото и нескромно да звучи, давам ти пример със себе си. Хубава и желана жена съм, предложения получавам отвсякъде. Спокойно мога да си въртя 3-4-ма без да се усетят. Завършила съм магистрарура в Лондон, говоря 5 езика и работя в Берлин на висока позиция, скромна съм, не ходя с вирнат нос и нямам самочувствие до небето, напротив, прекалено съм самокритична, дружелюбна съм и отворена към всеки, нямам предразсъдъци (не си правя санореклама, искам да добиеш представа що за човек съм) Сгодена съм от 8 месеца за италианец. От началото на 6-годишната ни връзка не съм и поглеждала друг мъж, за мен другите мъже не съществуват или просто не ги възприемам като сексуални обекти. Имахме един много труден период, в който бяхме пред раздяла, тогава имаше един мъж, който ми беше подкрепа и усетих привличане, но прекратих веднага контакт, защото се боях, че ще му изневеря. За мен изневярата е предателство към дръгия и липса на самоуважение. Моят сегашен годеник обаче се е поддал на желанието в този момент. Простих му, защото след това преминахме през ада заедно и само той беше до мен, нямахникой друг, това ми доказа безрезервната му любов към мен.
Това, което искам да ти кажа е, че верни и свестни жени има, но манталитетът тук много се е променил. Материалното измества моралното, прекалено повърхностно е нашето поколение заради заобикалящата ни среда-социални мрежи, чалга идеали, меркантилност, празни надежди. Не се променяй, защото рискуваш да изписнеш точното момиче, когато дойде. Имай същото сърце, обноски, надежди, маниери, но си сложи една желязна врата на сърцето и изчакай преди да дадеш ключа. Не бързай да бъдеш толкова всеотдаен в началото. Така се превръщаш в плячка-мечта за манипулаторки и използвачки. Бъди по-резервиран, мистериозен, но любезен. Пази сърцето си, но не го убивай! Успех!

17.   Не бъде толкова всеотдаен от самото начало. Няма по-хубаво от това да си истински и наистина да искаш да дадеш всичко от себе си на някоя жена, но не и толкова бързо. Има големи използвачки и много добре умеят да се преструват, затова следващата мадама, с която си изчакай да опознаеш по-добре и по полека го давай, наистина хората използват като видят, че им се позволява, но не всички жени са така! Колкото до това, че спиш с омъжена - повярвай ми после ще се разбиеш още повече и когато това приключи по някаква причина ще си много по-зле. Да не говорим за това, което съзнателно причинявате и двамата на мъжа й. Рано или късно се връщат тези неща, недей продължава по тоя път убедила съм се за съжаление... Колкото и разбит да си и самотен да се чувстваш, недей да се тровиш с такива развалени връзки. Разбирам те напълно, защото знам какво е чувството да си сам и да се чувстваш така разбит, но по-добре сам отколкото така. Супер е, че си отгледан така и че си такъв и някой ден наистина ще дойде такава жена, която си струва и ще го оцени. Не се променяй, просто смени типа жени. Не всички жени са златотърсачки, просто научи се да не се раздаваш толкова лесно и мисли повече, преценявай ги. Всичко идва отвътре, фокусирай се върху хубавите неща в живота, не се хващай с обвързани, мисли положително и ще я срещнеш :)