Как да се запозная с нея?
Така, първо да кажа че темата не е за хомофоби и хора, които мразят хомосексуалните. Моля не четете следващите редове, те не са за вас.
За тези, които искат да помогнат: Момиче съм на 23години, определям се като лесбийка, нещо средно между томбой и липстик, трудно бихте казали че съм такава отдалеч. Преди година се преместих в нова квартира, а в съседство живее едно друго момиче, може би на моите години или съсвсем малко по-голяма. Отговаря на всички признаци, че се интересува от жени - носи карирани ризи, понякога бойфренд дънки, лицето и е леко грубо, освен това често я виждам на паркинга на блока да се среща с други жени. Напоследък не го прави де, но цяло лято го правеше. Отначало не я забелязвах, срещаме се доста често, тя си разхожда кучето около блока и постоянно се засичаме. Последните няколко месеци обаче започна да ме привлича. Все повече и повече гей радарът ми за нея ме подтиква към действие. Когато се засичаме се гледаме право в очите, всеки път, но вече аз взех да свеждам поглед, защото си мисля за нея и се притеснявам. Колкото до мен - аз съм супер притеснителна, досега съм имала само една несполучлива връзка с друга жена, не останах с добри спомени. Искам да я заговоря с цел да се опознаем, но как? Не искам да я отблъсна, не искам и да бъде просто забивка. Някак ме привлича по по-специален начин. Ситуацията в която съм е доста трудна, с нея не сме в общи среди засичаме се само около вкъщи и рядко по центъра на града, тя дори не живее в моя блок, а в съседния, те са слепени кооперации. Впечатление ми прави, че всеки път когато се засечем ме гледа право в очите, това не се прави с непознати, какво мислите вие? Имам ли шанс? Или съм разбрала погрешно сигналите, но до сега никога не съм изпитвала толкова силни влечения към непозната? Ако можете да ми дадете съвет как да я заговоря или да я провокирам тя да го направи ще ви бъда много благодарна. И отново моля без хомофобски коментари и обиди, вярвам че аз с нищо не съм ви обидила ;)

Коментари

1.   Много етикети, много нещо, бе момиче!

2.   Когато е около блока с кучето си, просто кажи здравей и й задавай въпроси за него. Как се казва, от колко време го има, после й кажи, че трябва да се прибереш, защото си започнала много интересна книга и мислиш цял ден за нея или трябва да с готвиш много сложно ядене. Това е предпоставка за по нататъшен разговор. Ако се интересува от теб, следващият път ще те пита какво е станало с яденето или дали си прочела книгата или просто ще те заговори. Усмихвай се! Ако случайно те попита в личен план как са нещата, й кажи, че момичето с, което си се виждала сте се разделили.

3.   Ами аз съм момиче и нямам опит с жените ноо може да я заговориш примерно да й направиш комплимент (че е кют или за дрехите й не знам xD) или пък че доста често я срещаш и би искала да бъдете приятелки и така :) успех и смело напред <3 напиши коментар ако нещата се развият

4.   Здравей :) Аз също съм лесбийка, малко по-голяма от теб и вече доста години се чудя къде да срещна такива грамотни и свестни момичета като теб. Значи все още ги имало някъде там. :D
Бих ти написала доста неща за твоята ситуация, но ще бъда кратка. Най-важното нещо, което бих те посъветвала е да внимаваш да не се отнесеш в някакви нереални фантазии за това момиче и да й припишеш качества, които са само в твоите представи. Съветвам те да следващия път, когато я срещнеш да си представиш че

5.   Просто й кажи, че има хубаво куче! Питай я как се казва, кажи й, че му е измислила хубаво име. Подхвани разговор и се запознай с нея!