Как да правя преводи?
Владея немски отлично и съм способна да правя преводи. 10 клас съм и се чудя как мога да реализирам тази идея и евентуално да изкарам пари от нея. В интернет ли, в офис ли, къде?
Danke im Voraus

Коментари

1.   Според мен учи още немския. Може да го знаеш разговорно, но при преводите, често хората искат да им се превеждат документи и бизнес срещи.
Най-добре е отначало да си в офис с други преводачи, като теб, за да се съветваш с тях.
.

2.   Мила, не трябваше да казваш, че си 10 клас.
Трябваше да напишеш, че си самотна майка или нещо такова... сърцераздирателно някакво нали.
Тогава коментар1 нямаше да го има, или поне със сигурност нямаше да е такъв, а доста по-различен ;-)

3.   2, не че нещо, ама като учил в английска паралелка с 20 часа седмично английски, ти казвам, че човек в 10. клас трудно ще научи език до степен да работи като преводач, освен ако не е живял в съответната държава.

Но все пак не пречи да работи в офис като помощник или примерно да се регистрира в някой сайт като фрийлансър, но просто трябва да превежда по-елементарни текстове без някаква термонология или нещо подобно.

Не съм номер 1, но се съгласявам. Но въпреки всичко е похвално, че иска да работи и пак казвам, не пречи да почне с нещо по-елементарно като за начало, но преводач в истинския смисъл на думата би било пресилено на този етап.

4.   Аз също се интересувам от преводи, мисля да се запиша на курсове по чешки език и един ден да се явя на изпит за сертификат. Темата ми е интересна :)