Семейството ми е против него и връзката ни!
Здравейте на всички, които ще прочетат историята ми! Аз съм момиче на 18 години, а приятелят ми е на 29 години. Заедно сме от скоро, но сме сродни души, разбира ме се перфектно, характерите ни са сходни, той е уникален човек -грижовен, мил, забавен... Проблема е че моето семейство (майка ми ) не го одобрява, не са се запознали още, но вече има лошо мнение за него без основателна причина. Той не е от заможно семейство, работи обикновена работа, сам си изкарва парите и живее на квартира -там и е проблема, приема го за човек втора ръка. Обяснявам и, че съм щастлива с него, добър е -тя не иска и да чуе. Не знам как ще я запозная с него. Предстои ми бал и той ще ми е кавалер, тя не го иска, а аз в никакъв случай няма как да го деля. Обичам го, той също ме обича, но не знам какво да правя с майка ми, как я накарам да разбере, че той е човека за мен, че сме еднакви.... Моля Ви за съвети, хора които са имали този проблем да изкажат мнение и помощ, в безизходица съм... Очаквам Вашите съвети. Благодаря Предварително!

Коментари

1.   Няма как да я накараш да го харесва, особенно щом критериите й за добър зет са финансови, а и да не се лъжем той е доста по възрастен от теб. До някъде е й права и ще ти кажа защо, пък ти сама си преценяй.
Първо всяка майка иска за своето си дете добър живот и повечето имат предвид осигурен материално поне колкото техния и дори повече. Второ ако ти досега си отгледана в имане и момчето може да ти предложи живот в недоимък най вероятно до 1-2 години живот заедно ще се разделите, защото трудно се свиква с живот на по ниско стъпало, статистически е така. А най лошо е ако и дете създадете през това време. Предполагам си чувала, че любовта е хубаво нещо, но не храни, нито облича. Трето тя най-вероятно има планове ти да учиш висше, а вижда, че прекалено се привързваш и я е страх да не си прекъснеш образованието за да заживееш с него. Защото реално ти си на възраст за учене, а той е на възраст за създаване на семейство. За нея сега на 18 да тръгнеш да създаваш семейство е все едно да си провалиш живота.

2.   Аз не мога да знам какъв е твоя приятел без да го познавам, но съм склонна да повярвам на преценката на майка ти. На твоята възраст все още нямаш опит и не можеш да преценяваш хората. И за теб емоцията е водеща а за майка ти и други неща са важни като например образованието му, работата му. Защото ще видиш, че след време различията в двойката по този въпрос са основната пречка за щастие. А и на твоя приятел му е лесно да си има приятелка като теб, която я издържат родителите й. Разликата ви е огромна. Нека да те издържа той и тогава да видим дали ще сте толкова щасрливи. Да не говорим, че на 30г. Мъжете вече започват и деца да имат и ако той не успее да се справи финансово, любовта ти бързо ще се изпари.

3.   1 и 2 са прави, но това е трудно да го разбере едно 18-годишно момиче. Нейните представи за любота и връзките още не са реалистични, което е разбираемо. Но пък човек най-добре осъзнава нещата, когато бърка и трупа опит. Само със слушане опит труднос е трупа.

4.   Ами не всички на 18 са дебили. Аз и повечето ми познати много добре знаехме, че батковци почти чичовци, които не знаят още накъде са с главата и фетишите им към толкова по-малки жени граничат с педофилия, са много лош избор. А за това, че на 18 трябва да си оправяш живота изобщо не се и коментира. За това е пълно с ревящи идотки, че няма къде да живеят, няма къде да работят с това дете, а те горките на по 18-20 нараждали от някой прошляк-комплексар и си мислят, че са в приказката на пепеляшка. На 99% от мъжете не им се занима с деца, просто ги правят, един господ знае защо. Не съм видяла и един дори да си гледа детето. Същото е и с отношенията, всичко е временно и нищо не е толкова хубаво колкото ви се иска да е.
ж23

5.   Живей си живота. На 18 взимаш сама решения. Изчакай и не бързай с бременности и т.н. след няколко години ще си наясно.

6.   Ходи си с момчето, млада си, само на 18, стани на 22-23, виж дали той ще търси някакво развитие като по-добра и платена работа, виж с теб какво ще стане -работа, образование и т. н и тогава си задай въпроса дали сте един за друг, дали имате бъдеще заедно, все още ли мислиш, че сте сродни души и т. н. с две думи-дайте си време.
11 г разлика не е голяма, поне не и в днешно време щом се обичате и знаете, че сте един за друг

7.   Какъв кавалер на бала бе, момиче?! Това е празник на класа ти и на випуска, какво ще прави тоз дърт лешпер с вас?! Майка ти е права да се притеснява, но ако толкова искаш движете си заедно, обаче имай едно на ум- постарай се да инвестираш в образование и професия, развивай се, животът е пред теб!

8.   Кажи на майка си, че само се чукате и няма да се жените. Ще го смениш след някоя година. И тя ще се успокои. Пробвай.

9.   Моята майка /Царство и небесно/ не одобряваше нито един от приятелите ми - измисляше абсурдни обвинения спрямо тях, имах усещането, че го прави нарочно, за да ме обиди, да ме накара да се почувствам зле - е, наистина успяваше да го постигне. Не знам защо го правеше... , със съпруга ми, вече бяхме семейство, имахме дете и тя пак продължаваше да мърмори против него и да си измисля глупости.
Тия неща само смразяват хората, никакъв друг ефект не постигат - ето, тя вече от години е покойница, но аз цял живот ще нося в душата си горчилката от думите и.