Църковен брак след гражданския ???
Такаам ще се постарая да не овъртам...
Майка ми и баща ми имат сключен граждански брак от 15 години. Но заради пости не са успели да сключат църковен брак ( не съм на 100 процента сигурна, че това е причината). Та въпросът ми е : може ли сега да се извърши това (по скоро след коледните пости ), но да като цяло се надявам да сте ме разбрали. Един вид това да е, , подарък, , за годишнината от сватбата им. Идеята ми е църковен брак, в който майка ми и баща ми, както и гостите да бъдат облечени в носии. Според мен и семейството ми, брака е много хубаво и свято нещо и по този начин, чрез този брак то ще стане още по специално. Доколкото за носиите и двамата са хора които обичат България, българското, традициите и прочие. Знам че това би било много специално и за двамата. Моля Ви отговорете на въпроса ми, дали е възможно след години граждански брак да сключат и църковен. Предварително благодаря ❤️❤️❤️

Коментари

1.   Звучи ми добре, съгласувай го с някой поп и с вашите и действайте!

2.   Да, може. За да сключиш църковен брак изискването е да имаш граждански. А родителите ти имат. Плаща се някаква не особено висока такса в църквата, запазваш час и ден и отивате. Искат да се носят някакви дреболии като вино, питка, свещи, но те казват точно какво. Все пак е добре и родителите ти да не са напълно изненадани, защото може да не искат такова събиране пред хора или на публично място.

3.   Да.

5.   1. Питай някой поп в близката църква, ще ти каже по-конкретно и ясно.

2. Не прави подобни изненади. Може да им го предложиш без да е заявена дата.

3. Това с носиите е малко тъпо. Вживяваш се в традиции и смяташ, че ще правите шоу.

6.   Не е проблем да сключат Църковен брак. Ама има забрана от Игнажден/20. 12/ до Богоявление /06. 01 /. В периода до Игнажден може да се сключва брак - ама пак трябва да се говори със свещеника

7.   емм, все пак ги питай дали искат