Самоконтрол
Нека карам на право.Няма да изпадам в големи подробности защо го правя и т.н.Решила съм да се осъвършенствам,като човек.Прекалено съм избухлива ,сръдлива ,инатлива и прочие.Изцеждам всеки един човек,който е до мен психически (тук става въпрос за връзка).Осъзнах ,че имам този проблем и мисля ,че съм готова да се променя ,защото искам да задържа момчето до себе си и не искам да го отблъсна заради тези мои огромни недостатъци.Всеки човек има ,но моите са в повече и вярвам ,че мога да стана една идея по - добрата версия на себе си.Обичам го зверски много и съм готова на всичко ,но знаете как е...понякога човек губи самоконтрол и си излива всичко върху някой ,който не го заслужава.Разбира се това се случва на всеки един човек,нормално е ,но при мен се случва доста често и не ми харесва.Искам да мога да се контролирам ако не на 100% то поне на 80%.Как? Може би въпросът ми е доста нелеп ,но наистина искям да чуя вашите мнения.Благодаря.

Коментари

1.   Някакви странични занимания според мен биха ти помогнали. Например да четеш книги, да спортуваш. Просто насочи енергията си някъде другаде.

2.   В опита си да се "самоусъвършенстваш" ще стане точно обратното. Ще станеш лошата версия на някой, който искаш да бъдеш.

Виждаш ли... проблема на хората е, че все искат да са други. Това ще изтощи теб и като останеш без енергия приятеля ти изведнъж ще се превърне в дразнител.

С други думи : Ако искаш да се научиш на търпение със всички и всичко, трябва свикнеш и да се примириш с това което СИ, трябва да свикнеш и да се примириш с това което ти се случва и чак тогава ще можеш да се примириш и с човека до себе си!

Прочети ми последното изречение три пъти. Надявам се да ме разбереш.