Иска да я запознавам с нашите
Здравейте
От месец и половина вече съм във връзка с прекрасно момиче. Тя е от Кувейт и са се преместили преди 4 години да живеят в България. Всичко върви супер за сега, но тя иска да я запозная с нашите и те искат да ги запозная с нея. Проблемът е, че родителите ми не знаят, че тя е кувейтка и ако разберат ще прекратят връзката ни. Нашите изпитват голяма омраза към мангалите както те казват и няма начин да се съгласят говорили сме по темата. Тя е напълно нормална християнка е не е някаква забулена, ако я гледате само трудно ще разберете че не е българка. Обясних и защо не искам да я запозная с тях и тя много се обиди. Каза ми, че ако се срамувам от нея и продължавам да я лъжа и не я запозная най-накрая ще ме зареже. А аз я обичам и не искам да късаме! Какво да правя моля ви помогнете ми!

Коментари

1.   Явно е, че не споделяш расизма на родителите си и за съжаление ще се наложи да си отстояваш тази позиция тук. Според мен първо трябва да говориш с тях и да им кажеш за приятелката си и да застанеш на нейна страна в разговора и съвсем директно да ги питаш дали могат да си загърбят ксенофобоята и да са част от живота ти или да бъдат изолирани от щастието ти, натъртвайки, че ти няма да се откажеш от това момиче, без значение, как се чувстват те по въпроса. Ако се инатят и не изберат да са част от живота ти в това отношение следва друг тежък разговор - с приятелката. Отиваш и говориш с нея, за това, че си се изправил пред родителите си на нейна страна, и че избираш нея пред техния расизъм. Ако тя избере да е със теб, въпреки, че родителите ти няма да одобряват това и няма да се запознае с тях скоро време си оставате заедно щастливи и се надявате някой ден вашите да превъзмогнат гадните си виждания, за да са отново в живота ти, където им е мястото. Просто трябва да проведеш тия разговори със всички участници в случката и да свалиш картите на масата. никой не питай за позволение, просто им кажи как стоят нещата и ги остави да си изберат това, което им е важно и с което могат да живеят. А ако не си готов да се скарваш с вашите за това момиче, въпреки, че не споделяш закостенелите им идеали, си свивай опашката между краката и гледай как губиш един качествен човек. Света си има достатъчно съгласни на теория със правилното - трябват действащи по въпроса, готови да правят нужните жертви, за да се промени нещо към по-добро.
S.A.D.

2.   Щом е християнка, значи не е кувейтка като произход (арабка). Тогава какъв е проблема? Че е живяла в Кувейт?!

3.   Не разбирам какъв и е толкоз зора на твойта приятелка само от месец и половина, но не е трябвало да ѝ споделяш притесненията си. И теб не разбирам защо ѝ отказваш, та нали точно ако ги запознаеш, твоите родители ще видят че не се различава от нас, пък и казваш, че е християнка, би трябвало това да ги успокои. Станалото- станало. Извини се на момичето, говори с родителите си, от какво се страхуваш? Нали си мъж, ако я харесваш бъди с нея, незвисимо от мнението им. Голям си вече, действай!

4.   Аз съм автора
Със сигурност няма да я приемат. Баща ми е бил колега на времето с някакъв арабин и ми е говорел много лоши неща, как арабите били крадци, утрепки, миризливи и т. н. Аз знам, че са расисти, но все пак са ми родители, винаги са били до мен и са ми помагали и аз не искам да си развалям отношенията с тях. Ще видя ако мога да я разубедя за запознаването, защото нашите със сигурност няма да успея да ги навия, познавам ги.
Кувейтка е по произход, защото пихме кафе с баща ѝ и той също е арабин. Направи ми впечатление, че баща ѝ не вярва в Бог, а пък и приятелката ми твърди, че е християнка, но само на думи, не е някаква религиозна. Мисля, че е атеист, но се прави заради мен, защото аз съм доста набожен и от разговорите тя го е разбрала, но явно не иска да си признае да не би да се обидя или да направя проблем. На родителите ми не им пука колко е умна или хубава те няма да я харесат само, защото е арабка. Аз си мислех да ги запозная и да не казвам на родителите ми, че не е българка, тя си е бяла само чертите на лицето са и малко по-различни, ама има един акцент дето си личи, пък и като не знае нещо как е на български го казва така както тя си знае, името и също ще издаде... Пък и аз ако ѝ кажа прави се на българка тя ще се обиди и няма да се получат нещата. Няма да се получи с лъжи. Освен ще им я покажа на снимки във фейсбук без да им казвам за расата ѝ, ще им разкажа за нея, ще им я опиша, предполагам, че ще им допадне тя има много хубаво лице. И ако я харесат, чак тогава ще им кажа името ѝ и ще я запозная с тях и тогава вече съдба, каквото стане. Това реших най-накрая май е най-добрият план за сега.

5.   Ти какво, срам те е от приятелката ти ли? По-скоро в тая ситуация повече трябва да те е срам от родителите ти.

Само да те светна, че на запад “мангалите” сме ние, българите. Интересно ми е как ще се почувстваш, ако се влюбиш в англичанка примерно и тя ти заяви, че не иска да те запознава с роднини защото си българин. Много е обидно.

6.   Не е много нормлно да иска да се запознае с родителите ти след месец и половина познанство. По нашите стандартинти е малко социопатско, ама по техните може да не е, не знам. След като я запознаеш сигурно ще иска и да се жените... А ако не се получи, баща й как ли ще реагира? Чувала съм че са доста агресивни. Според мен това трябвя да те притеснява повече, а не как ще я приемат родителите ти. Също дали ще иска да работи. С една заплата в България трудно се издържа жена, тя е арабка все пак, сигурно е свикнала на готово. Майка ти и баща ти нямат думата. И да не са съгласни, това не е тяхно решение, но помисли дали все пак не са прави, заради нещата които ти изброих. Расата няма значение толкова, колкото манталитета. Не ми харесва това, че те кара насила да я запознаваш с вашите толкова скоро. Издава едно желяние да се налага, което е много зле погледнато от страни. Може и баща й да я кара. Абе да знаеш, че арабския манталитет си е там, никаква християнка не е тази и няма нищо общо с европейските жени. Има да си блъскаш главата. Наистина не е било коректно да й споделяш за расизма на вашите, но това ти е най-малкия проблем в момента. Знам, че няма да ме послушаш, но по-добре я остави, тук нещо не е както трябва.

Жена, 30г.

7.   Намери много тъмнокожо африканско момиче и първо им го представи него за булка. После ще е по-лесно с истинското. Сега, майтапа настрана. Кажи ѝ, че не се разбираш с тях и не искаш да повлияят негатвино на връзката ви, без да казваш конкретно какво мислиш (че са расисти). Хем е истината, хем не я обиждаш.

8.   Е, по-добре е, че си бил искрен с нея /защо не искаш да я запознаваш с родителите ти/. Ако трябва да е обидена на някого, то е на тях. Ти каква вина имаш? Не можеш да ги промениш...

9.   Кажи им "аз съм гей" и като изпаднат в шок, им кажи "спокойно, нормален съм, просто приятелката ми е арабка".