жена на 50 год моля за съвет искрено и лично спешно
Объркана жена на 50 год от малък провинциален град сама без мъж деца. Имах връцка 13 год с мъж от друг град но всичко приключи човека почина внезапно от масивен инфаркт.
В началот горе долу всичко беше добре връзка от разстояние
аз ходих събота и неделя на гости при него с намерение да се опознаем и съберем евентуално.
Но имаше редица причини в течение на времето които ме спираха да направя крачката да напусна работата си и да се преместя при приятеля си
първо той живееше с брат си които беше шизофреник
Така беше няколко години после брат му замина на гурбет в чужбина и там някъде почина по улиците
Моят човек имаше добра работа и автосервиз.
После го уволниха от работа автосервиза пропадна.
Приятелят ми пушеше и пиеше- около 200 гр всяка вечер, не беше добре със сърцето-получи един инсулт и после инфаркт които го довърши
Аз не се решавах да направя стъпката защото непрекъснато почти чувах няма пари ти имаш пари
Едно лято бях при него 10 дни и се разболях кашлях повдигаше ми се
но тогава той ми каза да си търся работа и идваше с мен при евентуално работодателя ми на интерв
Сигурно аз съм го разочаровала с обещанията си да отида но как да отида като ме е наричал боклук на нищо на приличаш мършо
маймуна крокодил аз ще те вкарам в затвора вярно рядко но все пак го е казвал
Имах две кредитни карти от които плащах някои неща после гизакрих
Накрая тои се беше отчаял и отруснал съвсем ходи на работа като кондуктор там май изчезанаха пари после имаше ТЕЛК и това беше края-каза аз съм пенсионер
Да има пари за алкохол и цигари пук другото няма значение
Пращала съм му няколко пъти пари малки суми защото имаше моменти в които нямаше какво да яде и ми беше много мъчно за него
ВЪПРОСА ми е да колко аз съм виновна пред него непрекъснато си мисля за това
Много моля за обективно мнение нямам с кого да говоря приятели и близки не искат да говорят на тая тема

Коментари

1.   Ти да си виновна ли? За какво, бе душко? Че приятелят ти е бил пълен лузър, че е започнал да пие и постепенно е пропаднал? Че се е опитвал да си го изкара на теб и те е обиждал?
Не знам защо изобщо обяснявам това на жена на 50, но би трябвало да знаеш, че не си отговорна за постъпките на никой друг, освен на децата си до 18 г. Всички останали имат глави на раменете си и носят отговорност за постъпките си.
Не разбрах само някой се опитва да ти набива вина или ти сама се чувстваш виновна? В първия случай им тегли 1 майна, във втория спри да се самообвиняваш.
Ж48

2.   Не мисли. С нищо не си виновна. Аз лично не бих могла да се чувствам виновна пред чжвек, който жестоко ме е обиждал и наранявал.

3.   И за какво точно да си виновна пред него? Че не сте заживели заедно, за да ти пие кръвчицата всеки ден и да те обижда ли?
Той е избрал своя път на деградацията с алкохол и лош живот. Платил си е за това с живота си. Въпросът е - ти защо си изгубила толкова време с подобен мъж?
Все още имаш време да се запознаеш с някой приличен човек и да изживееш старините си спокойно. Забрави за миналото и гледай само напред. За нищо не си виновна.

М44

4.   Не му дължиш нищо. Щом един мъж те обиди с дума, подобна на крокодил, доколкото аз разбрах, ставаш и си тръгваш! Това е под достойнството на всяка една личност и много си сбъркала, търпейки подобни унижения! Няма никакво значение, че това се е случвало рядко, осъзнаваш ли, че той не те е оценявал и изобщо уважавал? За мен това е грешката ти, но няма смисъл да съжаляваш, тъй като е необратимо. Продължи напред. Защо не осиновиш дете? Знам, че е голяма крачка, и не е лесно човек да вземе такова решение, но аз го направих. Много съм благодарна и доволна, че това чи се случи. Това ве е измислица.

5.   За нищо не си виновна. В България и изобщо в страните с лошо икономическо положение жените масово биват мачкани и потискани. Активно им се набива вина за това, за онова, за какво ли не, къде директно, къде индиректно, такова заобиколно нали, а и ей така профилактично - да си знаят, че са виновни....
Ето го и резултатът при теб: "ВЪПРОСА ми е да колко аз съм виновна пред него непрекъснато си мисля за това"

Винаги трябва да се спазва максимата: По-добре сама, отколкото зле придружена.

Сега в никакъв случай не се вкарвай в някакви филми от сорта на: "вече съм стара и затова не трябва да имам критерии, трябва да съм толерантна, да прощавам разни тъпотии и.т.н.". Уважавай себе си като личност! И вземи да се преместиш да живееш в някой голям град. Освен за раждане за нищо друго не ти е късно щом си жива и здрава.

6.   Ти пред него не си виновна, ти си виновна пред себе си, че си търпяла тоя бастун толкова много години! Не ти ли е мъчно за собствения пропилян живот? Какво значение има какво ще ти кажем, той вече се е споминал? Връстнички сме почти, но не вярвам, че историята ти е истинска. Съжалявам.