Рак на белия дроб
Здравейте на всички! За съжаление темата, която ще пусна е ужасно тъжна и коварна. Преди няколко дни майка ми получи нещо като нервна криза, от което започна да й се гърчи и изтръпва лявата ръка, в последствие и левият крак. Веднага се почна звънене на 112, близки и т. н. Дойде линейката, биха й диазепам и й казаха, че ще се успокои, да поспи 3-4 часа и ще се оправи. Започна освен ръката и кракът да й изтръпва и да се гърчи, последва второ звънене към 112 и я взеха, като ни питаха защо не сме я натоварили в колата да я закараме, а те я изкараха като труп. Както и да е. В спешна помощ й бяха били 2 пъти диазепам, направиха й скенер на главата и снимка на бял дроб, кръвни изследвания и т. н. Неврологът излезе от кабинета и ни изцепи, че диагнозата е рак на бял дроб в напреднал стадий с метастази в мозъка( едната вътре в него, а другата на черепната повърхност). Дори не чух какво каза, само видях сестра ми обляна цялата в сълзи и чух само "злокачествен", след което рухнах психически и се разплаках. Държаха я седмица за лечение с Дексаметазон и Манитол, след което ни препратиха в Бургасмед. Преди това ни обясниха подробно, че ракът на дроба не може да се пипне оперативно, може само да се опита да се стопира с химиотерапия, а въпросното изтръпване е последствие от тумора в главата и, ако не се оперира, докато има възможност, той щял да я убие бързо. Приеха я в клиниката в Бургас, казаха й диагнозата, но тя не иска нито да чуе за операция, която не е отворена, но все пак е опасна, заради първичния рак. Другото, което ни казаха е, че, ако не се оперира, гърчовете (въпросните изтръпвания) ще продължат и ще се увеличат, заради отока в главата, след което ще изпадне в кома и смърт. Не знам накъде да поема. На 22 години съм, опитвам да го приема, но не мога. Адски ме боли. Почти всички ми казват "приготви се психически за най-лошото". Четох за последствията, но при всеки организъм е различно. Не знам, ако става зле, какво ще видя и колко ще я боли, а аз съм безпомощна и не знам лекарствата доколко ще помогнат. Имаме записан час за трето мнение, да я убедят, че е болна, защото мисли, че всички си втълпяваме и са й объркали диагнозата. Страстен пушач е, няма да спре цигарите със сигурност. Въпроса ми към вас или тези, които са се сблъсквали с нещо подобно е, какво да очаквам наистина и има ли шанс поне да й се удължи малко живота? Боли адски много, чувствам се адски безпомощна и наистина не знам какво да правя и какво да очаквам всяка една секунда. А мисълта, че рано или късно ще я изгубя ме побърква. Гледам да се държа пред нея, да мисля за нея, но има моменти, в които сълзите ми сами напират от безизходица и шок. Не знам как се приема и свиква с такова нещо, наистина не знам. Изчетох форуми, от които ми стана ясно, че при тази диагноза последните дни на боледуващите са ужасни, меко казано и това ме плаши още повече, от видяното и невидяното, а мисълта за загубата е последната капка на цялата мъка. Извинявам се предварително и благодаря на всички, които ще прочетат историята ми или ще ме посъветват. Всеки съвет ще ми бъде от полза, предполагам.

Коментари

1.   Моите съболезнования в аванс. За кратко работих като санитар в спешното на "Пирогов". Наистина последните дни на раково болните са ад. Няма да забравя една безсърдечна жена, която доведе умиращата си стара майка, изцепвайки, че искала да умре в болницата, а не у тях. Жената почина за 1 ден, но изпитваше адски болки в цялото тяло. Може да прозвучи жестоко, но колкото по-рано и по-безболезнено си отиде, толкова по-добре е за самата нея. На тоя етап, ако спре цигарите, ще изгасне още по-бързо. Нека си пуши жената, не й отнемайте една от последните утехи. Съжалявам, че написаното от мен изглежда грубо, но ракът наистина е неописуемо гадна болест. Иначе относно лечението на рак традиционната медицина е безсилна в болшинството от случаите. Чел съм и съм слушал за метод на някакъв италиански доктор, който отварял оперативно пациентите и вкарвал чрез инжекция пречистен разтвор на сода бикарбонат. Уж убивало рака с всичките му метастази. Но първо това е спекулативно, второ, че не е признато от медицината и трето, според слуховете е доста скъпо и се предлага само в някои частни клиники по света, в нашата убава държава май няма такова. А и така като прочетох, че ракът е тръгнал от белите дробове и е направил метастази чак в и около мозъка, може би е абсурдно късно.

Съжалявам, но това е животът. Ще свикнеш, аз загубих баща си на 18 години, сега съм на 21. Ще ти е гадно, но такъв е естественият ред. В мирно време децата погребват родителите си.

2.   Загубата на майка ти няма метод под който може да е преживееш, ще трябва да живееш с тази мисъл. Единственото успокоение което аз давам на себе си, че живота не се изчерпва с физическото ни присъствие на земята и нашите близки отиват просто в друго по добро измерение от където продължават да се грижат за нас. Аз ако съм бих търсил експериментно лечение. Чета за доста такива в Европа и в САЩ. Искай контакти от лекарите. Ако трябва заведете дело за попечителство вие да вземате решения вместо нея, колкото и кофти и гадно да звучи. Трябва задължително да се оперира ако и третото мнение е същото. Иначе е права да не вярва на едно мнение. Дори математиката не е толкова точна наука колкото се втълпява на хората, а какво остава за медецината където постоянно настъпват промени

3.   Братът на моя съпруг-също страстен пушач като майка ти,се разболя от същата болест.Не е лека диагноза.Има такива групи,влезте в тях и послушайте съветите на хора с тоя проблем.Моят девер преживя осем години с тая диагноза.Започна се с операция в Белодробната болница в София,после химиотерапия,последва и лечение в Турция.Пробвайте и алтернативно лечение,аз твърдо вярвам и в него.Но моят девер разчиташе единствено на официалната медицина.От сърце желая на майка ви да влезе в ремисия.

4.   Слушай мене и остави другите. Точно поради мисълта, че може да се случи най - лошото и това те побърква чуй следното :
Има един пастор, който провежда молитви онлайн в Ютюб. Хората се молят също. После дават свидетелства, че Бог ги е изцелил от рак на щитовидната жлеза, кръвно, бъбреци, диабет и т н. Който е направил човешкото тяло само Той може да го изцели. Всеки четвъртък от 21 часа часа пиши в Ютюб пастор Пламен Петров. Някои хора съчетават пост и молитва за 1 ден и така молитвата става по - силна. Болни хора да не постят, но близките да постят и да се молят за болния
В четвъртък е на живо, но има и записи. Пробвано е и работи.

6.   На баща ми му беше поставане същата диагноза. След операция на главата няколко месеца по-късно почина. Няма какво да те лъжа беше кошмарно, дори месеци след това като затворя очи изживявам този ад отново. Бъди силна направи всичко, за да накараш майка ти да се чувства по-добре в последните си моменти. Опитай се да запазиш гордостта и защото ще станеш свидетел на много гадни неща. Съжалявам за това, което ти се случва. Имай кураж и никога не се питай, защо точно на нея.

7.   Българските лекари са брутални, хората са в шок а те им отговарят натякващо и съобщават диагнози все едно си поръчват обяд. Никакво чувство, нямма думи, пълни бездушни доктори"Смърт. "

8.   Отиди в Руската църква в София и си напиши желанието на Свети Серафим. Може да ти прозвучи странно, но никога не съм очаквала, че нещо може да ми се сбъдне като го напиша на една бележка и го оставя в кутия в някоя църква, в случая руската. Признавам, съвпадение или не, стана точно това което написах и чак се втрещих първо защото ми звучеше невъзможмо да е случи и второ защото не вярвах в тази сила. Повярвай в чудеса!

9.   Здравей чичото на моя мъж премина през абсолютно същото, припадък, болница, два тумора в мозъка. Първичния рак е в белия дроб, разсейки в мозъка, костите... Веднага го оперираха и изрязаха туморите в мозъка, започна химиотерапия за разсейките, той е с най-агресивната форма, дребноклетъчен карцином. Казаха ни гответе се за най-лошото, човека има около 3 месеца живот. Това беше 2014г. Той все още е жив и дори е в ремисия, ходи си, обслужва се, съвсем нормален начин на живот води. Има си дни човека. Мина няколко курса химио и лъче терапия която му повлия добре. Пожелавам същия късмет и на вашата майка, нека е жива и здрава жената. Не губете надежда, винаги има светлина в тунела, при нас от същото безнадеждно положение виждате как се развиха нещата. Успех!

11.   От авторката на историята: Благодаря на всички отзовали се до сега! Понеделник тръгваме отново по болници. Все още се чувства добре и наистина изглежда доста добре за човек с такава диагноза. Тежко ми е много, но борбата ще е до последно. Отново благодаря на всички, оценявам думите и времето, което сте отделили. Съжалявам за загубата на тези, които са се сблъскали с това по един или друг начин.

12.   Здравей. Пробвай да отидеш в Център по главоболия в София намира се на Стамболийски 34 и търси д-р Ваня Тодорова! Послушайме и отиди, запазете и час. Много хора не вярват, но тази жена ще ви помогне ако е възможно! Не искам да давам 100% обещания, но препоръчвам. Пробвайте. Мен лично ме излекува от много неща и тежка болест!

13.   Само едно мога да ти кажа и това е - химиотерапията убива. Баба ми имаше рак, операцията мина успешно, но след химиотерапиите се влоши и стана най-лошото.
С майката на моя позната се случи същото. Нито един лекар няма да ти каже, че това нещо е опасно. Правят много пари по този начин. Можеш да прочетеш и в интернет по темата.
Дано нещата при вас се развият добре.

14.   Ако имате пари отидете на лечение в Германия, там съм чувала, че помагат. Ако не се свържи с български лечители, които да й кажат какво да приема. Трябва да й се изготви диета, да спре захарта, да пие джинджифил, пелин, отвара от гъби комбуча. Ако си силно вяраща и се молиш много може и да стане чудо. Аз наскоро загубих баба си за съжаление, която почина внезапно от инфаркт и понякога си мисля добре, че поне не се мъчи.Всичко стана изведнъж. Лошо е като човек се измъчва, то с този мръсен въздух всички ще ни разболеят.

15.   №13, а нима тютюнопушенето не е убиваща химиотерапия? Стефан Данаилов точто от цигарите почина. А след това становище на авторката -"Страстен пушач е, няма да спре цигарите със сигурност." - мисля, че и Господ ще е безсилен!? Човек нехае за здравето си, а когато го загуби хленчи. Пазете го, то е дар от Бога!

16.   Съжалявам за тов акоето ви се е случило и за тов акоето предстои на авторката, но такъв е животът.н Леля ми почина от рак на белия дроб с метастази в мозъка за 11 месеца, никога не бе пушила.