За общите интереси
Здравейте. Искам да ви попитам задължително ли е за една връзка и двамата партньора да имат общи интереси? И да ви споделя нещо, имах приятел и с него бяхме два месеца заедно, но накрая ми каза, че иска да се разделим, защото нямаме общи интереси, а още в началото го знаеше това нещо. Аз съм затворен тип човек и не говоря много, по-често си мълча и тези неща също му ги бях споделила и той ми казваше, че ме харесва точно заради това, че говоря малко, че съм притеснителна и че моята компания му е приятна, а сега изведнъж така да ми каже, че нямаме общи интереси, просто не ми се връзват работите. Той има хобита, а пък аз ходя на университет само, излизам с приятелки от време на време и нищо друго не правя, та въпроса ми е също това толкова голяма пречка ли е, за да не можем да бъдем заедно?

Коментари

1.   Може би иска раздяла заради нещо друго, което не ти казва и затова те лъже.

Според разказа ти, не си струва това момче.

2.   Казал ти го е като оправдание да не те обиди. С жена ми също нямаме общи интереси, аз съм интроверт, тя по-разговорлива и т.н., а сме заедно и щастливи толкова години. По-важно е плановете и ценностните ви системи да съвпадат.

3.   Това е оправдание.

4.   Според мен изначално не те е харесвал наистина, а просто е тръгнал с теб колкото да си има някаква приятелка за пред хората. Сега вероятно е намерил някоя, която наистина му харесва.

5.   Аз като мъж го разбирам така - започвам да излизам с по-затворено момиче и в началото е приятно, говорим си, но понеже нищо не става на любовния фронт и като виждам колко е интровертна нищо не се и очертава в близкото бъдеще, ситуацията започва да ми тежи все повече и повече и искам да се освободя от тези стерилни отношения, защото ме потискат, изискват вниманието и времето ми без да ми дават нищо освен едно общуване от което нямам особена нужда. Мисля какво да направя за да се освободя от тази ситуация и да приключа с нея, като не искам да наранявам момичето като и кажа истината затова и казвам този благовиден предлог - че нямаме общи интереси, което в известен смисъл е напълно вярно, защото нашия интерес трябва да е любовта а такава няма, вместо това сме станали приятелчета.

6.   С известна доза съжаление ще ти кажа това което той по всяка вероятност е усетил сам - повечето хора които са мълчаливи, таят дълбок вътрешен свят. по начина ти на мислене, на изразяване, по това което ти самата казваш, че си запълваш времето, той е преценил, че "отдолу няма чак толкова много", т. е. - си посредствена. незначителна. стандартна. обичайна. Избери си термин. той търси "специален" човек. ти не си такъв. това не те прави лош човек, нито пък него. но той, бидейки малко "по в час", е решил да ти предложи най безобидната причина да се разделите. която ти, разбира се, не разбираш. именно по тази причина той се "разделя" с теб. да си знаеш, за следващият... който дано да е от твоят калибър, за твое добро...

П. С. специални поздрави на номер 1, дето си мисли, че винаги "момичето е тази която си струва" :) такива като тебе и авторката никога няма да разберат как стоят нещата :) и ще си останете самотни на пиедестела на които сами сте се сложили. докато не си намерите отчаяният дръвник дето ще се захване с вас :)

П. С. 2 - а на бас, че ти трябваха няколко минути да асимилираш горното изречение :)

7.   От авторката до номер 6. Извинявай много, но не си ти тази, която ще казва дали ще остана сама аз или не, споделих нещо и очаквам конкретни отговори, а не заяждане. Мога да се съглася с мълчанието ми да, не е за всеки, но да ми казва от начало, че ме харесва точно поради тази причина и, че съм притеснителна, а то всъщност излиза накрая, че не е така и демек си ме е лъгал, по-добре да не ми беше казвал нищо, а също така ми беше поставял и условия, че ако не се променя ще скъсаме, не ми го е казвал в прав текст, но ми го намекваше. Аз мисля, че никой няма право да ме обвинява затова, което съм, както и аз не съдя другите. Това че съм по-мълчалива и ми е трудно общуването, не означава, че трябва да бъда отхвърлена, аз пък имам други добри качества, които мисля, че са по-ценни.