Нормално ли е
Нормално ли е да си в брак и да си мислиш за друг?
Всички ли с години искат само половинката си...
В мен ли е объркана работата или нещо не ни е наред...?

Коментари

1.   Не

2.   Ааа, съвсем нормално си е. Ще се убедиш, когато половинката ти започне да кръшка с който/която падне, а най-вече като те нарече с чуждо име докато се чукате.

3.   Естествено, че е нормално. Хората не са моногамни същества, каквото и да твърдят моралистите. Биологията е по-силна от разни мисловни концепции за това какво трябва и какво не трябва да се случва.
Погледнато по-глобално - ако нещо не е нормално, то никога не би се случило. Щом се случват разни неща, значи са нормални.

4.   3, значи и убийствата са нормални, щом се случват.

5.   Хаха, 3! Голям умник си! Каквото ти изнася, това е правилно. Да, ама не! Животът е учител. Ще научи и теб.

6.   Аз съм 3 и отговарям в пакет на 4 и 5.

Думата "нормално" произлиза от "норма" т.е нещо, което се случва често и е някаъв вид правило.
4, убийства стават всеки божи ден по целия свят. Убийства са се случвали от както съществува човекия род и вероятно това ще продълвава до края на цивилизацията ни. Почти във всеки съвременен филм се показват убийства и/или насилие. Новините а пълни с убийства, хората постоянно се избиват във войни и мислят как по-ефективно да избиват други хора. Явно сме си агресивен вид, явно сме си такива по природа....т.е убийствата не са нещо супер рядко срещано за нашето общество. Те са нещо нормално и обичайно за нашето общество.
Това дали на теб или мен ни харесват убийствата, дали ще ги обявим за "ненормални", дали ще ги забраним - няма да ги спре...те ще продължават да се случват, независимо от нашето мнение за тях.

5, а на теб каквото не ти изнася не е нормално, така ли? Ако на автора на темата са му изневерили и ние тук дружно обясним как това е неправилно и ненормално, това много ще "изнася" на автора...ще се почувства по-добре на момента, ще се почувства прав.
Но какво това ще промени фактическото обстоятелство на изневярата? Ще престанат ли да се случват изневерите ако ги обявим за ненормални и неестествени?

7.   Номер 3, случва се и да идват диктатори унищожили милиони, но това не значи, че е нормално. Тази твоя "логика" важи за животните, където всичко е "програмирано". Ние хората сме с далеч по-голяма свобода и далеч по-богат избор, в който избор присъстват и много грешни възможности. Жалко е че нещо така елементарно не е ясно.

8.   6, специално за теб проверих в тълковния речник какво е норма. И не е нещо, което се случва често. А цитирам: "Правило, канон, установен ред, узаконено положение". Ето и източника

http://rechnik.info/норма

Така че изобщо не е това, което си мислиш. Под "нормално" се има предвид приемливо. Т.е. дали следва да го приемаме или да го заклеймим като нещо нередно. Убийството със сигурност не е нормално, редно, узаконено.

Под нормален може да се има предвид и психически здрав. По твоята логика по света има милиони ненормални и щом има такива, значи ненормалните са нормални. Просто прочети и осмисли значението на думата, защото не си го схванал.

"ако нещо не е нормално, то никога не би се случило" Това е пълна глупост и изобщо не е това значението. Според теб понятие като ненормално няма, защото то всички някъде някога се случва. Бъркаш нормално с възможно.

9.   Изпитания постоянно се предоставят на човек. Тук вече се показва кой е със силен характер и кой със слаб.

10.   Аз съм 6

8, склонен съм да се съглася и с твоята гледна точка за думата нормално. Думата "нормално" би могла да се разгледа и като "приемливо", както и ти каза, но аз държа и на моята теза.
Аз предлагам да се върнем на темата на поста, която доста разводнихме. Въпросът беше - "Нормално ли е да мислиш за друг, когато си в сериозна връзка или брак?"
Аз нормален български мъж съм в брак от почти 15 години и често ми се случва да заглеждам и желая други жени, случвало ми се е да мисля по продължително време в интимен смисъл, за жена различна от съпругата ми. Абсолютно всичките ми приятели и познати мъже са в подобна ситуация - знам, защото сме обсъждали тези неща многократно по един или друг повод. Не се наемам да твърдя със сигурност, но предполагам на доста повече жени, отколкото ти и аз бихме предположили, някога са мислили за човек, различен от настоящият им сериозен партньор....Най-малкото в този форум изобилства от подобни теми.
Приемливо ли е подобно поведение? Повечето хора първосигнално ще кажат - не не е. Традиционният морал в обществото го осъжда, законът го осъжда (също като убийството), църквата го заклеймява....Но въпреки това огромен брой хора го правят всеки божи ден.
Ти измисли дума за това явление - хем нещо не е нормално (приемливо), хем повечето от нас го правят. Аз бих използвал думата "естествено" за себе си в конкретния случай.
Моралът е нещо "изкуствено". Той е система, създадена, за да вкарва човешкото поведение в някакви "приемливи"(за някого) граници. Но под пласта на морала, бушува океан от естествените биологични инстинкти на хората.
Ти си отговори, кое е нормалното тук - приемливият морал, или обективната неприемлива действителност на биологията. Сложна работа.

11.   "склонен съм да се съглася и с твоята гледна точка за думата нормално"

Не е моята, а "гледната точка" на тълковния речник. Ти можеш да си държиш на която си искаш теза, но значенията на думите не са теории и тези, а си има официално написани значения.

12.   "Традиционният морал в обществото го осъжда, законът го осъжда (също като убийството), църквата го заклеймява.. "

Моля те, не пиши с такава лека ръка, за неща, които не разбираш...