Как преодолявате раздялата?
Аз съм жена и имам чувството, че полудявам. Много ми е тейко, много обичам и много се раздавам, но се разделяхме няколко пъти, последно сме разделени от малко повече от месец, той откакто сме разделени си има друга, остава при нея, секс... направо съм съсипана.

Сълзите ми напират в очите постоянно, дори и на работа вече трудно се владея. Знам че не си заслужава, но като обичам, обичам от цялото си сърце. Той ме обича по някакъв негов си начин, но не е правил нищо за мен, а с жените като цяло е еднакъв-винаги остава у тях, понеже няма къде да ги заведе.

И сега аз съм смачкана, до вчера беше в моето легло, сега е в нечие друго. Не издържам, моля ви, искам реални съвети, не просто не си струва и подобни, защото това го знам, но не се справям.

Коментари

1.   Знам как се чувстваш :( Съвети не смея и не мога да давам, мога да ти кажа единствено аз през какво преминах, за да преодолея раздяла след дългогодишна връзка (заради друго момиче). Първо минах през етап на отричането. Самовнушавах си, че нещата не са толкова зле, колкото изглеждат. После дойде етапа на шок, когато осъзнах реално какво се случва. След това дойде гнева към него- съсредоточих се единствено и само върху неговите недостатъци, говорих наляво и надясно колко ужасен човек е, дотолкова, че сега с него си поддържаме нормални отношения приятелски, но не можем да се появим никъде заедно, защото всичките ми приятели и познати го мразят :D След гнева дойде и приемането на реалността и осъзнаването, че не е единствения човек, който мога да обичам :) Започнах да пътувам, да се занимавам с мои си неща, да се заглеждам в други мъже и т.н. Всичко това ми отне около година.

2.   Никак. Просто се разделяш, ако има защо и продължаваш щастлив, че си се оттървал. :)

3.   Пропуснах нещо да напиша, пиша от др. комп, но не знам кой номер съм, не са публикувани коментарите още, както и да е. Най-трудният от етапите ми беше този на шока, в който си ти в момента, продължи около месец и беше ад. Сутрин започвах да плача буквално преди да си отворя очите, на работа как съм работила и какви съм ги вършила и аз не знам, но всеки ден си казвах "ето, днес съм по-добре от вчера, а утре ще бъда по-добре и от днес".

Другото, което искам да кажа е, че тази раздяла изцяло ме промени, от наивното момиче се превърнах в зряла жена с много по-различен поглед върху нещата и съм много щастлива от новото си аз. Дори съм благодарна на въпросния мъж, сега знам, че с него така или иначе нямаше да бъда щастлива.

4.   Реалния съвет е да го зарежеш и да престанеш да страдаш! Може да е като клише - но наистина времето лекува. Просто твоето лечение не е минало още. Ще говориш друго след време, ще видиш! Не се заслужава да страдаш!

5.   Контрол ти трябва. Замисли се... с какво си помагаш само да се плачеш? Нещо получаваш ли от това? Не.

-Death_Blade ^

6.   Дали само те е използвал? От колко време сте били заедно. Ако е било от дълго, смяташ ли че в момента иска да си поживее? Ти ще го приемеш ли обратно?
Като цяло нищо не можеш да направиш освен да не му се натрапваш и досаждаш, знам че е трудно. Ако бях на твое място сигурно щях да се примиря със загубата но определено бих изчакал да видя как ще се развият нещата защото вече не зависят от мен.
Така че времето е на твоя страна - опитай се да се почувстваш човек и да живееш отново.

8.   Авторката-5 г. бяхме заедно, но не беше типична връзка, не сме излизали почти, все у нас се виждахме, нищо не е правил за мен, използвана се чувствам, той вс. нощ беше по кръчмите, но никъде с мен, дори трябва да се радвам, че не е с мвн, а все едно не съм жива, психически не издържам, звъня му постоянно, една вечер дори ми даде да говоря с новата му приятелка, това беше шок за мен, дори не знаех, че има нова връзка, помогнете ми, моля ви...

9.   Ами той достатъчно ти е помогнал! Ходил по кръчми, не правил нищо за теб, дал ти да си говориш с новото му гадже. Малоумна работа! В мен от толкова "помощ" нямаше да е останало и зрънце добро чувство към въпросния мъж.

Я вземи си запали една свещичка за здраве и от благодарност, че си се отървала. И си промени самооценката - звучиш като отчаяна жена, която е готова на всичко за единия .... Горе главата и успех!
Ел

10.   Авторката-надявам се да се справя, и да е час по-скоро. Мислила съм си и да съм с някой, който да просто заместител на мъжа с който бях до скоро, но и това не мога, а може би ще го забравя по-лесно. В мен ли е проблема и аз не знам вече, знаех че няма да имаме сериозна връзка, той ме беше предупредил, дори ме е карал мн пъти да се махна от него, за да не страдам после, но аз не можех, и той не можеше.. до скоро. Мн е умен, много може и много знае, след него всеки ще ми се струва тъпак. Вкопчила съм се в него, а това знам е огромна грешка. Звъня му постоянно, искам да кажа нещо, а той ми затваря, аз пак звъня-той ми остава тел. отворен, така по 50-ина пъти на ден понякога, но звъня толкова, защото не мога да кажа това, което искам, аз винаги съм го изслушвала, а той мен не.
Знам че и аз с това звънене го отблъснах много, дори вече каза, че ще отиде в полицията, понеже не спирам, знам колко е отблъскващо някой да те притеснява така, аз не бих търпяла това, знам че като не иска да говори с мен не трябва да настоявам, но и знам колко мн съм направила за него, а той дори не говори с мен, вече наистина мисля, че полудявам.. не знам, аз съм човек, който като цяло обича да се налага, с него мн отстъпвах и накрая за какво.. кажете, ако мислите че проблема е в мен. Благодаря ви на всички, от сърце. Бъдете здрави и щастливи!

11.   Аз се разделих с приятелката си, направих нещо ужасно, зле оставих я пред нейни познати но това беше последица от раздялата, тя ме остави малко преди голям за мен празник, с думите, влюбена съм в друг нжо не мисля че ича такъв човек, просто оправдание, аз имах чувството че още в началото на връзката ни тя се опитваше да намери начин да ме зареже, но въпреки това се влюбих, вече сме разделени почти половин година и всеки ден ме боли все повече, не искам друга не мога да погледна друга, всички ми се струват как да кажа, обикновени, опитах с една жена но я нарани, не знам вече какво ли не пробвах нова работа, хоби, триене на фейсбук, инстаграм снимки телефони, няма и няма, , просто тя е най хубавото нещо в живота ми, моля някой ако може да ми помогне не се издържа, дори и черни мисли ми минават през ума, извинете за правописните грешки но съм разстроен и треперят,