Приятелство между момче и момиче
Здравейте! Започвам направо имам следния проблем:
От няколко години имам много близък приятел момче. Споделяле си, прекарваме време заедно. Но от известно време се появиха чувства и от моя и от негова страна. И сега не знам какво да правя. Притеснява ме това, че ако ила нещо повече от приятелство между нас в един момент нещата може да не се получат и да си развалим отношенията. Има ли хора, на които това им се е случвало и какво са направили? Благодаря!

Коментари

1.   Ами случва се доста често. Според мен винаги си струва опита за повече, но си идва с риска да не се получи. Някои хора все пак си остават ок след това, предполагам зависи вие какви сте като личности и характери. Повечето пъти хората чувстват, че дължат на връзката, така да се каже да и дадат шанс, когато се познават от дълго време и развиват чувства. Някои пък хора смятат, че най-прекрасната връзка е приятелство в основата си и вашия случай е перфектен в техните очи. Замислете се какво искате и не се страхувайте да рискувате, за да го направите възможно е моя съвет.
S.A.D.

2.   Ваша стара поговорка (женска) гласи: "Мъж без пари е просто приятел".

Сега сериозно.
Два цитата ми направиха особено впечатление, които се явяват като отговор защо мъжете избягваме обвързване.

"Притеснява ме това, че ако ила нещо повече от приятелство между нас в един момент нещата може да не се получат и да си развалим отношенията"...

Типичният пример за жена, която има предразсъдъци. Точно това ни обърква нас мъжете и казваме че не знаете какво искате. Ако това ми го кажеш на мен ще си помисля, че не си сигурна нито в мен, нито в себе си. Е, а познай гради ли се връзка, когато си неуверен?

И..

"Има ли хора, на които това им се е случвало и какво са направили? "

Какво ти пука? Ти не можеш ли да бъдеш по-индивидуална и независима, за да направиш своя избор, а чакаш някой да ти даде наклон? Ако аз сега ти кажа, че няма приятелство между мъж и жена и да отрежеш момчето ще ме послушаш ли? Нали осъзнаваш че по този начин си изпускаш щастието (и може би истинската любов) ако не послушаш себе си, а някой друг?

Съветът ми е да поговорите с момчето и да се разберете.

3.   Е какво по-хубаво от това човекът до теб да ти бъде и най-добър приятел. Не виждам никакъв проблем, дори напротив.

4.   Да имах, същата ситуация. С момче, което си бяхме приятели от доста време в един момент започнахме да изпитваме чувства един към друг. Прекарвахме много време заедно винаги гледахме един към друг като на много важни приятли, но не и като гаджета. Една вечер обаче се напихме и двамата понеже бяхме на рожден ден и си признахме. Спахме заедно няколко дни след това тръгнахме. Всичко беше перфектно, но крихме връзката си по мое желание, защото още не беше нещо сериозно и нямах желанието да се разбира от всички. Не бяхме много време заедно и приключихме връзката си заедно с приятелството си, за което ми беше много по тъпо от колкото за връзката. Уж се бяхме разбрали, че ще си запазим приятелството, но повярвай ми много е трудно да приемаш един човек, като половинка и на следващия ден да го възприемаш като просто приятел просто не става дето се вика човека с когото до вчера си спал днес да е във "френд зоната". Просто не се получава трябва малко време да мине. Иначе с момчето се оправихме сега отново сме приятели, но едва ли някога пак ще сме същите близки приятели каквито бяхме, за това съвета ми е да не бързаш и да не действаш импулсивно ако искаш този човек в бъдещето си. Първо осъзнайте дали това наистина са чувства или просто някви кратки сексуални желания.

5.   Какво приятелство между мъж и жена? Я се стегнете и хванете да се вземете, колко хората се заблуждават по този начин и после се почва с години да се гледате отстрани и да съжалявате. Всеки един знае че в една връзка освен партньори сте и приятели. Така че няма да си го загубите. Дерзайте

6.   Не си усложнявайте живота, бе младежи! Ясно е, че се искате и ще си го направите. Пък после, каква ще ви е връзката, трайна ли, хубава ли, зависи само от вас. Гаранции в този живот няма.