Не го забравям, въпреки че се омъжих за друг
Здравейте,
Ползвсах сайта преди доста години.. изненадана съм от себе си, че отново съм тук.
Тук съм, но вече адски променена. Променена съм самата аз, живота ми също.
Чудя се как да започна, понеже и главата ми е каша (е, това никога не се променя:) )
В студентските си години, след като приключих една кофти дългогодишна връзка, реших че е време да помисля за себе си и да се отдам на живот. Все пак бях само на 23, това ми беше работата- да живея.
Може би в един момент малко прекалих, но това е друга тема.
Та.. по този начин успях да се запозная с един мъж. Той тогава беше охранител в едно заведение, което посещавах постоянно.
Малко по малко той се завъртя покрай мен, започна да ми пише, да ме търси. До тук, всичко е ок.
Още в началото знаех, че е женен и има дете. Бях го виждала с жена му, много преди да го познавам и просто го бях запомнила, това е.
В един момент контактите ми с него зачестиха. Докато една вечер не се случи това, което си беше ясно отначалото... спах с него. Никога няма да забравя колко ужасно и долно се почувствах след като си тръгна. Мразех подобни изпълнения, защото ги смятах за гадни, долни и нечестни. И все пак го направих, с какъв акъл не мога да си обесня и до ден днешен.
Нещата обаче продължиха, той продължи да ме търси, продължихме да се виждаме. Седмица, след седмица. Месец след месец... После стана година, после две и три...
Не помня в кой точно момент се влюбих в него, не знам как и той се влюби с мен. Вярвах в брака и любовта и не намирах логика в ситуацията.
Знаех само, че вече е късно защото аз го обичах и той мен.
Броях дните, часовете и минутите до всяка среща. Той успяваше да намира време за мен винаги, когато имах нужда от него.
Не говорехме за жена му, не питах и не ме интересуваше. Често оставаше при мен и всъщност само това имаше значение.
В един момент той сам пое инициативата за разговор по темата. Знаех че ме обича и това нямаше нужда да го казва. не можеше обаче да зареже детето. Аз не съм искала такова нещо от него, колко ужасен човек би го пожелал това.
Каза, че би дал всичко за мен, но това е от онези срещи, които чакаш цял живот, но се случват в неподходящото време.
Тогава реших, че голата обич не може да продължи вечно. Колкото и да искам живота ми да бъде свързан с неговия, това няма да стане и трябва да изградя своя собствен.
Мина малко време и се запознах с прекрасно момче. Мил, любезен, кавалер... започнахме да се виждаме и станахме гаджета.
С другия продължих връзката си и не му казах, че вече имам приятел. Една вечер просто беше решил, че му е все тая кой ще разбере, че имаме връзка и тръгнал да ме търси по клубовете. Намери ме, обаче остана изненадан.. и така разбра. Беше кофти момент.
Усети, че ме губи и ми каза, че не може да ми предложи това, което новия ми приятел може като бъдеще. Ще се обичаме, ще се помним, но приказката няма да има хепи енд, защото не може да загърби нещо, което е създал. Чувствах се ужасно, въпреки, че го разбирах.
И така постепенно, спряхме да се срещаме.
След няколко месеца аз се сгодих, след година се омъжих.
Виждах го понякога и сърцето ми се свиваше всеки път. И сега е така, въпреки че минаха 4 години от последната ни среща.
Понякога вървя по улиците и се надявам да го видя поне за малко, отдалече.
Преди няколко месеца ми писа, да ми каже че още ме обича и че истинските чувства, времето не ги заличава. Да, не ги...
Преди 2 месеца, след много трудности и ужасни преживявания, се роди първородното ми детенце. Голяма сбъдната мечта.
В мен обаче остава това чувство, какво щеше да стане ако се бяхме срешнали, в правилното време, на правилното място.
И още се надявам да го видя, поне отдалече..

Исках да го кажа някъде, да го напиша и да ми олекне!
Бъдете щастливи, благодаря, че ще отделите време да прочетете историята, която пиша, докато бебето спи :)

Коментари

1.   Много хора се разминават в живота, защото времето и мястото не са подходящи. И на мен ми се е случвало с един мъж, за когото смятах, че ми е сродна душа, но нямаше как да бъдем заедно поради редица причини. На последната ни среща той ми каза, че може би ще се срещнем в някой друг живот. Още ми се насълзяват очите като се сетя за този момент. Аз приех нещата като една красива приказка, оставена в миналото и заключена в сърцето и не съм го търсила повече. Вече съм омъжена и скоро ще родя първото ни дете. Живей за настоящия момент и прогони всякакви мисли да си разваляш семейството заради една невъзможна любов.

2.   ужасна история, как се подиграваш със мъжа си и дететето си, нямам думи

3.   Гнусна история.

4.   Добре че не съм на мястото на "съпруга ти", който идея си няма за каква жена се е оженил ;) Мисля, че всеки мъж с достатъчно акъл, който прочете темата, ще си направи изводите. Така че, мерси на авторката за историята, да служи за поука на другите мъже, преди да са станали жертва на такива хубавици.

5.   Изплува импулс в мен да те съдя, но няма да го направя, не искам да съм такъв и не съм ти в обувките. Ще напиша нещо обаче към другите читатели. Вземете това за пример, ако сте доброто, възпитано момче, кавалера. Колкото и добро момиче да имате, колкото и да е възпитана и умна като вас, колкото и да се кълне, че уважава семейните ценности и честността и презира изневярата и я вижда като мръсно нещо... в края на краищата кое от това има значение? Дори да е най-добричкото момиче, най-истинската жена, най-пълната с ценности и това не го казвам минимизирано, подготвяйки се да го оплюя - истински вярвам, че авторката и много други жени наистина, дълбоко са такива всъщност, пак няма значение. Няма грам значение или сила да промени факта, че ако тя срещне някой, някъде, някак си, вие не сте фактор и се връщате в познатата позиция на лъган и предаден, дори да не го знаете. Няма достатъчно вярно момиче/жена на тоя свят. Има само такива, които още не са си срещнали "тайния специален" и са пълни със себе праведни, непроверени, автоматично приети идеали и мнения за себе си и никога, ама НИКОГА не сте имунизирани от това. Няма изход, няма спасение, няма обетовано момиче, с което да не трябва вече да мислите за това. Още един качествен човек получава познатия нож в гърба, дори още да не го знае, дори никога да не го разбере, просто неизбежната, универсална истина на съществуването ти като "добро момче". Дори да ви звуча като че плюя авторката и я обвинявам, въпреки че започнах, казвайки, че няма, не е така. Аз знам силата на сърцето и истинските чувства, знам че някои от нас са благословени/прокълнати, в зависимост от гледната точка със "еднорог" човек в живота ни, някой, който никога не можем да хванем, да имаме, знам свръх-потентната сила, на тези чувства и как тя просто надскача съзнанието и разсъдъка и вярванията и чувствата и просто се установява на ново, свое си ниво над всичко друго. Но погледнете нещата черно на бяло в историята. Ето ви една жена, която презира изневярата и леките номера и ги смята за унизителни, долни и нечестни. Ето ви една жена, която е имала и има и търси сериозни връзки в живота си и вярва в семейството като ценност. И ето ви я пак тази, същата жена, която спи редовно със женен мъж с дете. Ето ви я пак тази, същата жена, която спи успоредно с двама и не казва на никой от тях за другия. Два тотално различни образа в съзнанието ви, в които се е вселявала една и съща жена. Но как? Все пак тя не се е променила в друг човек. Къде е разликата? Разликата е един човек, който е срещнала някъде случайно. И край. Всичко е различно завинаги и никой нищо не е можел да направи по въпроса или да промени. И ми се иска да можех да я обвинявам - би били много по-лесно, но не мога. Жените са си жени и мъжете са си мъже. Хората сме такива, каквито сме и аз пиша този пост, натъжен от този факт и поредното доказателство за него, но безсилен да го променя или опровергая, макар да искам толкова много да можех. Ако вие бяхте на мястото на съпруга на авторката? Честен ли е живота спрямо вас? Честно ли е, че нищо не можете да направите по въпроса? Честно ли е, че никой нищо не е можел да направи по въпроса и като в някакво извратено паралелно измерение, което се оказва собствената ни реалност, това някак си носи етикет "нормално" и е и дори не можете да я обвинявате за това, защото не носи вина и не е можела да го промени и е "нормално" и трябва, като мен да бутилирате това чувство на неправилност, която не намира корен в изкривения ни свят и трябва да намерите начин да се примирите, че просто е така?
Замислете се, ако вие сте момичето/жената, която обича да казва "никога". Замислете се, ако вие сте момчето/мъжа, който е обвързан с момиче/жена с идеали и лоши виждания за неверността. Как трябва да те кара да се чувстваш, че е възможно да е просто въпрос на време най-ценния човек в живота ти да срещне на произволен принцип под самодоволната усмивка на съдбата най-грешния възможен човек, който да обсеби съзнанието и сърцето и да ти отнеме щастието или дори да се задържи връзката ви, човека до вас тайно да копнее за някой друг и да си мисли за друг дълбоко в себе си?
Понякога света го прави много трудно да виждаш перспективата да си доброто момче като правилния избор.

7.   Няма такова нещо, като “неподходящо време”. Случило се е точно тогава с някаква причина, а както знаеш всяко зло - за добро. Така че не съжалявай, защото това е тръпката ти за цял живот и ще я помниш вечно. А ако държиш да си с него му пиши и го покани на по кафе чисто приятелски. Тогава ти сама ще разбереш има ли смисъл да правиш нещо по въпроса и да се бориш за него. Ако видиш, че той наистина иска да сте заедно и е готов да направи всичко, за да си до него тогава давай - бори се и не се отказвай, но ако пак решите да започнете връзка, но тайна... по - добре продължете един без друг. Услех ти желая и най - важното : бори се за това, което те кара истински да се усмихваш :) няма невъзможни неща, има сложни ситуации.

8.   Номер 5, не бих искал да омаловажавам написаното от теб с едно "добро утро", затова ще добавя и че жените грам не се притесняват от това, а тези които се притесняват лесно се убеждават, че не е чак толкова голям проблем. Понеже както каза, като се влюбят в друг, те съвсем естествено спират да гледат в подобни случаи на съпруга си като на най-важно нещо. На тях нещо се оказва не им е дадено, дали съдбата им е отнела голямата любов или голямата им любов е била безотговорна и безперспективна(визирам една от последните теми), играла е хазарт и т. н. И те горките са били принудени да залъжат някои, природа, трябва да продължат наследството, да си създадат уют. И наща от последната тема се присетила, че имала страхотен секс с лошото момче, пък доброто си е добро. Нека е там, пък ще си представяме и фантазираме с друг.

9.   Мразела тя изневерите, гадно и долно ѝ било след първото чукане с женения пич и като я подкарала така ...цели три години. Големи угризения и мъки ще да са били. А пък голямата любов била толкова голяма, че хич не ѝ попречила да се ожени за друг, да роди от него и да продължи да му изневерява - емоционално, но стига онзи да ѝ подсвирне, ще го направи и физически. Без ни най-малко да и дреме за прекрасния съпруг и детето в къщи. Наистина гнусна история. Що за човек е тази жена, що за ценности носи и ще възпита в детето си, що за съвест- по-разтеглива от ластика на гащите ѝ? Заради такива много мъже презират жените и ги наричат к....и.

10.   Как раждате деца на мъже, които не обичате?

11.   Как изобщо се обвързвате с хора, които не обичате?

Лошото е, че е пълно с такиа жени и мъже като тебе, авторке. И във времето вгорчавате живота на маса хора..

12.   В живота всичко се връща, това е твоето наказание, да мислиш за някой друг , а до теб да спи детето ти.

13.   Била съм в подобна ситуация - невъзможна любов със семеен мъж, която продължи почти година. Точно тази невъзможност правеше чувствата по-силни и по-драматични и разумът не успяваше да се пребори с тях. Дълго време, след като се разделихме, не можех да забравя въпросния човек /4-5 години/, въпреки че започнах нова връзка, но времето лекува.
Какъв щеше да е другият сценарий? Любовница на женен мъж? Колко време? Дори и в един момент да се разведе, щеше ли да понесеш факта, че си причинила нещастието на други хора?
Просто прекрати всякакви контакти с него и се фокусирай върху семейството си.

14.   Номер 10, и аз щях да напиша абсолютно същото. Въпреки че съм жена, някои неща от женското поведение и логика никога няма да ги разбера.

15.   Моралисти пак надигнаха вой... Най- лесно е да съдиш! Всеки от нас има поне една такава голяма и неизживяна любов, за която си мислим, че нещо не ние достигнало, я времето неподходящо, а в случая при вас и конфигурацията (триъгълник)... Мислиш си, че е щяло да бъде нещо велико, ако сте имали възможност да бъдете заедно. Но, най- вероятно това е романтичната представа. Погледни ситуацията от друга гледна точка. Сигурна ли си, че ако беше изоставил жена си, за да бъде с теб, щеше да си щастлива, градейки нещо върху руините на чуждото нещастие. Или, че след време, когато нещата между вас полегнат, ти самата нямаше да започнеш да го подозираш. Много пъти в живота си, ще се питаш" Ами, ако"...Но не съжалявай, гледай си детето, цени мъжа си, гради своето щастие тук и сега.