Кажете видове УСПОКОИТЕЛНИ
Някой знае ли видове успокоителни без значение дали са на билкова основа или са медикаменти?
Мента, глог, валериан, маточина, жълт кантарион, коприва грам не ми подействаха. Става дума за тревожност. Много тъпо състояние е. Жена съм и не се притеснявам, но като съм сред хора си въобразавам че ме гледат. Ако някой ме заговори може да се изчервя или да ми се наруши дикцията. Въобще това много ми спира развитието. Отвътре не ми дреме но тялото ми не ми се подчинява. Не е нормално да не можеш да водиш елементарни разговори. То това си е социална фобия, ама какво му е толкова трудното да отговориш нещо ако някой те пита. Вместо това бягане и криене. Уморих се да бягам. Звънне ли телефона се панирам, звънне ли звънеца също хахаха аз даже си се смея на себе си. Чудя се дали да не взема кодеин, щото не съм срещала силни билки досега.

Фитнес, разходки в парка, да бера гъби и такива неща изобщо не помагат. На лекар или на шизофренолог няма да ида щото ме е срам. Дано някой колега с мойте симптоми сподели някой метод.

Коментари

1.   Може би Атаракс и нищо по-силно от него. По-силните предизвикват тежка зависимост, сравнима с хероиновата. Дори абстиненцията може да те убие, освен ако ти самата не го направиш заради нея де. Пък и като гледам как разсъждаваш, щом ще разчиташ на хапчета вместо да намериш друго решение в никакъв случай не взимай Ривотрили, Ксанакси или други бензодиазепини.

2.   липов чай

3.   Посети психолог! И забрави, че химически субстанции ще ти решат проблема. Напротив. Ще станеш зависима, това не ти ли минава през ума?! Срам я било...а не те е срам и страх да се допитваш до непознати да ти споделят рецепти, та направо да те довършат! Пишеш, че си жена, но мисля, че си тийнейджърка! Спри с глупостите, търси професионални съвети и без химии, моля!

4.   Здравей, мила. Взимала съм кодеин, но не го препоръчвам. Като цяло кодеина се използва като дрога, буквално. Пила съм хапчета и направо ми разказаха играта. Ставаш като парзал. Спи ти се, гледаш като наркоман, не може да работиш, не можеш да мислиш, пълна боза си. Има кодеин на течност, слага се в чаша пълна с лек и спрайт и се слага кодеин и се пие на партита принципно и си дроб сърма.
Аз съм същата като тебе, направо откачам от притеснения. Съветвам те да отидеш на психиатър, аз вече от 2 години ходя и пия лекарства и е по-добре положението. Тези неща се изписват с рецепти, не може да си ги купиш е така. Аз пия Ципралекс и Ксанакс. Второто го препоръчвам за тревожност. Тъпото е, че в началото е мега яко, пиеш половинка и не ти пука ама грам, пълно перде си, но след 2-3 месеца увеличих на цяло, но вече няма ефекта, тоест успокоявам се вътрешно, но не ми е някво сънливо и приятно. Губи ефект с времето, но моят съвет и да идеш на психиатър ЧАСТЕН! Не ходи в болници, а такива психиатри които са на около 60 годишна възраст и приемат в ЧАСТНИ кабинети. Скъпо е, но ще ти помогнат. Кажи тези две лекарства които ти казах и те ще определят дали стават и за тебе. Само да ти кажа, че това са си наркотици смисъл дрога от аптека. Аз лично се определям като наркоман.

5.   Не взимай кодеин, защото той не действа така, използва се за притъпяване на болка. Ако го предозираш, ще станеш по-зле. Проблемът ти е за психолог, има нещо много сериозно, което те тревожи и трябва да разбереш основата на проблема. След това иди на психиатър, за да ти препоръча хапчета, ама при някой добър, внимавай да не те надрусат със Золофт, че колко хора отключиха мания, от тая глупост, бедна ти е фантазията. Мента, глог и валериан и на мен не ми действа, а проблемите ми не са толкова големи и постоянни. Това нещо просто не работи. Не друсай нищо без рецепта моля те, че после да не четем как си с маниакална депресия вече от акъл. Много е опасно, нямаш си на идея. Само редовни консултации с психиатър за подходящи медикаменти ти трябват. Но те се пият временно, според мен самия ти проблем ще се оправи само с психотерапия, а не с медикаменти. Те просто те надрусват и като ги спреш, почва пак същата история като преди.

7.   Не ти трябват хапчета. Просто се настрой, че не си по-малко от другите хора.

Абсолютно всеки човек има негативи, комплекси, страхове някакви, проблеми и. т. н. все ей такива неприятни, стресиращи и потискащи неща.

8.   На мен също ми се нарушаваше дикцията като се заговоря с непознат или с някого, пред когото не искам да се излагам (като мъж особено се проявяваше този проблем с жени). Знаеш ли какво ми помогна СУПЕР много - актьорско майсторство и импровизационен театър. Мога да съм доста социален вече, даже аз не вярвах, че ще стигна до това ниво. Още го имам това с тревожността отвреме-навреме, но много рядко.

Докато преди бях в това тревожно състояние 80% от времето, сега 80% от времето съм в освободено и спокойно състояние. Другите 20% пак съм в депре и социални фобии и тн. тревожни състояния, но то няма как. Като мозъкът е свикнал с едно поведение дълго време почти невъзможно е да се премахне и замени с друго. Много по-лесно е просто да се изгради ново поведение, което обаче не изтрива старото, и така и става и при мен и при повечето хора, които се развиват и превъзмогват различните невротични разстройства.

9.   Не се трови с хапчета. И аз бях така, умряла от срам и страх. И знаеш ли.. взех се в ръце! Намерих си работа в ресторант, работих с многооо хора, ревах няколко дни и ми мина. Научих се да общувам. Сега на моменти отново изпадам в някакви срамливи състояния, но бързо излизам от тях. Общуване му е майката! Започни работа в място с много хора. Трудно е, но ако сама не си помогнеш, няма кой. Успех и бъди много упорита и смела!