Влюбен е в омъжена. Какво да правя?
Здравейте, аз съм студентка на 21 години и искам да ви помоля за съвет в една много объркана ситуация. Съжалявам, че историята е малко дълга, но направо съм отчаяна и не знам какво да правя.

Преди няколко месеца се запознах с едно момче (да го наречем Х) от моят поток, което първоначално не ми направи впечатление но след известно време започнах да изпитвам интерес към него. Не знам какво точно ме привлича в него, защото не е особен красавец, а аз обикновено си падам по добре изглеждащи момчета. Може би гласът му, чувството му за хумор, това че е много умен, и че често е душата на компанията.

Както и да е, след известно време му направих няколко намека че не съм против да ме покани да излезем, но той като че нищо не забеляза, а знаците бяха доста недвусмислени. Приех, че явно не ме харесва достатъчно и мместо това станахме приятели, което също ми беше приятно.

Но колкото повече време прекарвах с него, толкова повече чувства започвах да изпитвам. Преди месец започнах да излизам с едно друго момче и разказвах всичко на Х, като се надявах че ще почне да ревнува. Но вместо това той каза че е щастлив за мен, и че било хубаво че поне един от нас е щастлив в любовта. Започнах да го разпитвам какво има предвид и след много увъртания той ми призна, че от половин година има връзка с омъжена жена. Стана ми много гадно, защото отхвърли мен, а се е хванал с някаква омъжена.

От тогава се опитвам да го убедя че тази връзка няма бъдеще и че само ще го нарани, но той продължава да вярва, че тази жена щяла да се разведе с мъжа си, което за мен са абсолютни глупости. На всичко отгоре, Х непрекъснато я ревнува от съпруга и, започна да се напива, да не идва на лекции, а преди имаше много добри оценки.

Чашата преля, когато преди седмица ми сподели че мислел да прекъсне и да си търси работа. Като му казвах че е глупак и че ще си провали бъдещето заради една кучка, той се ядоса много и ми каза, че нищо не разбирам, и че това тяхното било истинска любов. Скарахме се жестоко, и от тогава не си говорим.

В събота вечерта случайно го забелязах в едно кафене с въпросната жена. Бяха толкова погълнати един от друг, че Х изобщо не ме забеляза, така че бързо се махнах от там. Изненадата ми беше огромна, защото съм виждала тази жена във факултета, тя е по-горен курс и ми беше направила впечатление защото е много красива. Това ме накара да се почуствам още по-отвратително, защото мислех Х за по-умен и не толкова повърхностен, но явно всички мъже само това гледат.

Поразпитах малко някои познати и успях да намеря фейсбука на жената, както и този на съпруга и. Той е доста по-възрастен от нея и явно доста заможен, ако се съди по това че често ходят по екскурзии в чужбина, имат къща извън София. Нямат деца но просто не виждам никакъв шанс тази жена да напусне мъжа си заради Х.

Първоначално исках просто да се дистанцирам от цялата ситуация, защото стана твърде болезнено, а и не е моя работа. Но все повече ми се иска да пратя анонимно съобщение на съпруга че жена му му изневерява. Не си правя илюзии че Х след това ще се влюби в мен, а ако разбере че аз съм разкрила нещата направо ще ме намрази. Освен това се страхувам какво ще направи измаменият съпруг ако разбере че жена му е изневерявала с Х.

Не знам какво да правя. - Иска ми се забравя за цялата история, и да забравя Х но не мога защото го виждам почти всеки ден. Сърцето ми се къса за него, с която и друга да беше нямаше да ми е толкова болно, но тази ужасна жена просто го използва по най-долен начин, и ще му провали живота.

Коментари

1.   Какво приятелство, какви 5 лв? Искаш го за себе си ,ревнуваш и ти е гадно, че е предпочел друга. Нямаш място в живота му, нито право да се месиш в чуждите отношения. Не знаеш как живеят тези хора и не е твоя работа. Ако тръгнеш да се обаждаш на мъжа ѝ, значи ти си много долен човек. Колкото до въпросния Х той няма никаква вина, че не е влюбен в теб. Насила хубост не става, проумей го и гледай да си намериш друг.

2.   Не се меси в чужди работи. Забрави го този човек. Той не те обича и насила няма да те заобича.

Особено глупаво е, че си нарекла жената, която той обича "кучка" пред него. Може да е всякаква, но когато човек е влюбен, тя е перфектната за него. Със сигурност тук си паднала доста в очите му.

А тази част: "Преди месец започнах да излизам с едно друго момче и разказвах всичко на Х, като се надявах че ще почне да ревнува." показва, че си жалка. Това е изключително глупава постъпка от твоя страна. Така не се прави.

3.   Мълчи си и не се ври където не ти е работа. Не винаги в живота всичко става точно както ти искаш. Свиквай

4.   Звучиш като двуличен и егоистичен човек с нарцистични тенденции, който смята, че всичко му се полага по-право а освен това си и страхлива. Трябвало е вместо да правиш "намеци" и да "чакаш" да те покани в началото да проявиш смелост и ти да действаш. Сега му се правиш на "приятелка" а всъщност го искаш за себе си. Уж му даваш "добри" съвети а всъщност си един Юда, който го манипулира. Сега когато твоите "добри" съвети не са сработили пак искаш да се месиш, но пак страхливо, двулично и от разстояние без да рискуваш. Не го оправдавам за връзката му с женената, но ти пък коя си, че да го съдиш?

5.   Направи си фалшив профил във фейсбук и пиши на мъжа и че му изневерява.

6.   Спокойно най много до година и ще си омръзнат.

7.   Знаех си аз, че да пренебрегнеш жена не си е работа, ама пък чак такова чудо като тебе - не съм очкавал! :)

8.   Ами давай изпревари я. Вместо тя да му прецака живота -прецакай го ти. Щом мъжа и е богат и по-възрастен, а тя хубавела това за мен значи следното. Този мъж е врял и кипял, вероятно е от тия които знаят какво искат и как да го получат. Когато го получат не го дават на друг. Дори да не я иска тая жена (а се съмнявам -млада, хубава защо да не я иска ) въпрос на чест е да си запази "своето". От тук следва, че няма да пострада тя, а вероятно ще има наказателна акция спрямо възлюбения ти момък. Сега не казвай, че много филми съм гледала моля ти се. Освен това и друго да знаеш от мен. Аз също съм омъжена. Ние омъжените не сме крастави!!! . И имам син на 21. Ако ще спи с омъжена кака... ми не е преспективно, но случва се. Но да го потрошат и пребият или убият заради неомъжена дрисла като теб -не ми се мисли. Внимавай много какви ги вършиш, че от играчка ще направиш плачка девойко. А на сила хубост НЕ става!

9.   Моето мнение за омъжените, които изневеряват и такива като приятелчето ти се знае, но ти си още по-долна! Коя си ти, че да се месиш, при това анонимно? Поне да имаше смелостта да го правиш открито, страхлива лицемерке! А говориш кой бил повърхностен. Значи моето гадже е красиво и аз съм повърхностна, не смяташ, че той може да има други качества, а по-рано казваш за твоя тип, ти също си повърхностна! Гади ми се от теб! Бих те заплюла лично, само да знаех коя си. Не се меси, където не ти е работата!

Джен