Страх ме е да чувствам. Изпитвам вина.
Здравейте! Момиче съм. Историята ми е прекалено дълга, за да ви я разкажа цялата...
За пръв път се влюбих в едно момче. Много се борих и преминах през много неща, за да бъдем заедно. Страшно много се обичахме, макар че преминахме през наистина много караници, луди бивши приятелки и няма да ми стигне мястото, ако продължа да изброявам. Борих се, за да бъдем заедно и наистина много го обичах. Но наскоро, той замина да живее в друг град (може би преди около, няма и месец). Плаках много отначалото, но после приех нещата, както са си. Наистина през толкова бях минала, че не можех да се откажа заради едно заминаване, но съдбата не ми се усмихна. Реших, че няма да се занимавам с момчета, поне значително дълго време. Дори повече, обещах си го! Толкова бях убедена, че няма да изпитам същата емоция с никого, че си обещах. Ходех като призрак около хората, не знаех коя съм, осъзнах, че много неща съм правила заради него, а не заради себе си, осъзнах колко съм се лишавала години наред, за да бъде щастлив. На скоро започнах да излизам, срещнах мой познат, започнахме да излизаме често-неговата компанийка момчета, с моята момичета. И страшно много започнах и да се притеснявам. Той ме кара да се чувствам по някак особен начин (до сега сме си писали, но нищо повече). Когато започнахме да излизаме, да си говорим повече, да ме прегръща. Накрая се почувствах отново специална, отново чувствах нещо. Но много ме е страх да не бъда отхвърлена отново, да не се наложи отново да премина през куп гадни неща, за да жъда обичана, да не бъда изоставена, да бъда смела. Страх ме е, че ако отново почувствам, отново ще бъда отблъсната. Страх ме е, че не го познавам толкова добре, че не знам как да подходя, че е нещо различно, нещо ново, той е различен, а наистина много ми допадна. Моля ви за съвет - Как да подходя? Как да се сближа повече с него? Има ли смисъл? Как да се престраша да чувствам отново? ...

Коментари

1.   Страх те е , ама не си седиш в къщи, нали? Срещаш се, пишете, зарибявате се и те прегръща (като начало). И ти се иска историята да продължи. Ама този път да е с хепи енд. Виж, момиче, в живота гаранции няма. Никой не може да ти обещае, че ще бъдеш щастлива и обичана, а не отхвърлена. Изборът е твой, няма как ние да решим вместо теб има ли смисъл новата връзка или не. Докато не тръгнеш по пътя, няма как да разбереш къде ще те отведе. Ако си извлякла някаква поука от несполуката преди, ще бъдеш по-разумна и няма да правиш много неща заради него, а не заради себе си и да се лишаваш години наред, за да бъде щастлив, както пишеш. Ако не- ще правиш същите неща и ще получиш същия резултат.

2.   Дай си втори шанс.

3.   очевидно е че оня бившия ти само те е използвал и те е изоставил и заминал на майната си, очевидно не му пука за теб, забрави го и не мисли за него, блокирай го навсякъде. Излизай с новия, не се страхувай, не мисли за изоставяне и др неща, просто се отпусни и бъди себе си, ако се получи ОК ако не друг си намери. и стига сте се занимавали с бивши ако не искате да преживявате стари неща отново и отново, там някъде някой ще ви обича по друг начин, може и по-добър да е, Успех в любовта хора