Приятелят ми е циганин
Здравейте и предварително благодаря на всеки, който ще отдели време да прочете историята ми, защото ми е много важно. От известно време следя сайта, но никога не ми се е налагало да пиша, но този път няма от кой да поискам съвет.. Ще започна с това, че съм момиче на 20 и никога не съм била първа хубост, не ми е вървяло с момчетата и като цяло винаги съм била от по-задръстените. През последната година от училище бях решена да се променя, започнах да се интересувам повече от мода и от грим и за няколко месеца тотално се промених и от момиче, което винаги е било последна дупка на кавала, адски много момчета започнаха да ме заглеждат и свалят. Дотук добре, за около година имах 3 връзки с момчета, пуснах и на тримата, може да ви изглеждам лесна, но на 18 години си е напълно окей вече да го направиш. Така и не провървяха връзките и реших да си дам малко почивка, но през май месец се запознах с едно момче по фейсбук, реално той ми беше от училището, не е като да е бил изцяло непознат, просто никога не сме си говорели и не сме се засичали толкова често там, че да се заговорим или запознаем. Аз му бях пратила покана, почнахме да си пишем за музика, за филми и видях, че имаме супер сходен стил, което много ми допадна, видяхме се на живо, излезнахме няколко пъти и на 8-ми юли тръгнахме. Всичко си беше окей и продължава да си е окей, но винаги ме е измъчвал един въпрос - той циганин ли е? И сега ще обясня защо - има доста по-тъмна кожа от нормалната и това ме кара да мисля, че има нещо нередно. Още откакто тръгнах с него го показах на най-добрата ми приятелка и нейната реакция беше буквално "Ама тоя ми мяза на някъв мангал, ти луда ли си да тръгнеш с него, гледай го къв е черен", с нея супер много почнахме да се караме заради това, все спорих с нея, дори да бях на същото мнение, да обичам си гаджето, но не мога да отрека, че не ми прилича на такъв. Поразрових се малко и разбрах фейсбука на майка ми, тя няма много снимки, но от снимките не прилича много на циганка, въпреки, че на 2-3 и тя е бая тъмничка и самото и изражение ми идва по-така. Другото нещо, което супер много ме съмнява и ме навежда на мисълта, че е циганин е, че живее в такъв квартал, пълен с именно такива хора, най-добрия му приятел също е с по-тъмна кожа, също така и името на приятеля ми е по-особено, няма да го споменавам, но е име, което главно циганин би кръстил така детето си, особено е. Той има брат реално, брат му е с 12 години по-малък, но доколкото видях някакви снимки той си е бая бял, баща му е починал и мисля, че брат му е бял, защото е от доведения му, който нямам идея как изглежда. Още едно доказателство е, че преди няколко дни си пращахме някакви снимки и той ми прати снимка, когато е бил по-малък и тогава буквално си мяза на цигане, извинявам се за израза, но наистина изглежда така. Споделих на майка ми, че си имам приятел и всичко, виждала го е на снимки с мен, но самите снимки са такива, че не си личи, че е по-тъмен от мен, а аз реално съм с адски светла кожа, дори прекалено светла. Не знам какво да правя, не съм някакъв расист, обичам си го адски много, той прави всичко за мен, но не знам по какъв начин мога да разбера дали наистина е такъв или просто си е по-тъмен, даже майка ми без да го е виждала на живо (не го е, защото ме е срам да я запозная с него, защото знам каква ще и бъде реакцията), та без да го е виждала ми подмята някакви неща от рода на "Внимавай с него, твърде любезен ми е, да няма нещо нередно, и с тея имена и в квартала, който живее да не се окаже някой циганин, ти знаеш ли, че в тоя квартал има само цигани, как може и да са го кръстили така, ти откъде си сигурна, че баща му е починал, а не са го убили, защото е някакъв престъпник" и всякакви такива. Не знам дали ще ми одобрите историята, защото силно се надявам, много искам да чуя вашите мнения. Аз не мога да преценя - до една степен не ми се вярва да е такъв - слуша метъл, интелигентен е, спретнат е, а тоя тип хора главно слушат чалга и се обличат отвратително, но от друга степен има адски много факти, които не знам как да оспоря. Какво да правя? Най-вече ме е страх от реакцията на майка ми, защото рано или късно ще го види, а тя е расист....Имам нужда от съветите ви, благодаря!

Коментари

1.   По написаното от теб много факти водят до извода, че е такъв
Имах връзка с момиче, което беше бяло като сняг, но криеше, че реално е ромка, за което разбрах на по- късен етап.
Нищо не се получи между нас поради тази причина и не съжалявам, защото главоболията щяха да са повече от хубавите моменти
И аз не съм расист, но нека всяка жаба да си знае гьола, има много от тях, така, че да търсят от техните си хора.

2.   Има един начин, но не знам доколко е достоверен. От лекар го знам иначе: на циганите им синеят венците. И ако е от такъв квартал, най-вероятно е циганин.

3.   Напушва ме на смях, някой като каже "не съм расист, ама всяка жаба да си знае гьола, да си търси сред техните". Ама иначе не съм расист, нали.

Това е супер расистко изказване. Като си расист, бъди си расист, няма проблем, ама защо е това лицемерие "не съм расист" и веднага след това расистко изказване.

Това е като онези хора, които казват "не слушам чалга, много е пошла" и същите хора вечерта като ударят 2 ракии в някоя кръчма и ги гледаш как мятат гюбеци. Ама иначе за пред хора не слушат чалга, че да не ги помислят за селтаци. Че и с расистите така.

Странни екземпляри обитават тия ширини.

4.   Има тъмни хора , които не са цигани . Има цигани , не можеш да ги познаеш . Има хора живееще до циг квартали . Има осиновени деца цигани с български родители . Една приятелка имаше гадже , явно осиновен , циганин в затвора лежал

6.   No 3, само да те допълня. Тия псевдонерасисти, после като плъзнат из централна и западна европа, започват да се оплакват, че местните гледали на тях като на цигани. Как можело така, нали. Все пак били чистокръвни българи. Смях...

11.   По написаното от теб се вижда, че ти и още повече средата ти има проблем с това момче, независимо дали е циганин или не е.
Майка ти ще реагира по същия начин, дори ако и представиш генетичното му дърво.

За съжаление това ще ти отрови връзката.

Все пак ако си любопитна - най-лесния начин е да се запознаеш със семейството му - родители, чичовци, лели, братовчеди и т.н. Иди на някое семейно събиране - сватба, Коледа, рожден ден.

Например - от моите първи братовчеди - всички момчета са мургави, а всички момичета са блондинки със сини очи. :) В единия случай имаме брат и сестра.

12.   Циганин или не - момчето е добро. Не го изпускай. Той е твое гадже - не на приятелката ти или на майка ти. Не си развалай отношенията с него, заради чужди мнения. Ако не се занимава с престъпна дейност, ако е интелигентен, ако учи или работи, ако е амбициозен, добър и уважителен към теб, значи това е твоят човек.

14.   3, с циганите и добър човек ще стане расист. Хич не ме интересува кой ме има за расист. Избирателен расист съм - спрямо циганите. Няма да им навредя с нищо, но далеч от мен. Не одобрявам обаче скинарски побои над цигани и съм против насилието.

15.   Ами попитай го. Той ако те обича ще ти каже истината. Цигански съвет

18.   А пука ли ти? Важно е ти какво мислиш и чувстваш и как той се държи. Ако живееше в Западна Европа нямаше на никой да му хрумне да подмята такива неща. Тук хората си правят двойки и ги гледаш всякакви шарени. Ако толкова искаш да разбереш го по итай директно или помоли да се запознаеш със семейството му.
Ако някой е циганин НЕ означава, че е лош, както ако някой е лекар не означава, че е хуманист, не всички учителки обичат децата, това че жена ползва много грим не я прави лека и мильони подобни примери.

19.   По това, което си написала изглежда, че е циганин. Ти на гости ходила ли си му в цифанската махала? Ако отидеш може да ти се разсеят съмненията.

20.   Внимавай с този, защото да няма после сълзи и сополи. Щом живее в маалата, носи циганско име и е черен се предполага, че не е норвежец, нали? Тези хора са много фалшиви и лъжат на поразия, просто са родени артисти. Ако пък допуснеш и глупостта да хлътнеш здраво, като нищо може да се намериш на някоя магистрала или нейде по улиците на Европа да заработваш парички на него и братчедите му. Не са една и две тези, дето са започнали с такива връзки.

21.   Той живее в циганския квартал и е черен. Не на 100, а на 1000 процента е циганин. Какво каъо слуша метъл, то и килата слуша рап, ама и той е циганин. Въпросът е не дали е такъв, а ти приемаш ли го. Това че е циганин не е гарянция, че е кофти човек, колко българи си убиха жените без да са черни. И аз по принцип имам предрасъдъци, но просто се запознай със семейството му, ако иксаш да си с него. Ако са някакви много бясни селяндури го зарежи. Ние как да знаем. Не всички цигани са престъпници и не всички българи са свестни. Ако те е срям от него, не му гужи времето, некя си намери някоя, която да го оценява. Реши какво искаш, то е ясно че е циганин, стига се прави на ощипана госпожица.

22.   Циганин е. Внимавайте със всякакви тъмни субекти, те се прикриват какви са, но чертите на лицата им ги издават, те идват от стотици и хиляди години на наследствена обремененост от престъпления и гадости.

23.   Ако един човек не живее като циганин, за мен не е такъв. Имам такова познато семейство, всички са с доста тъмна кожа, но си живеят съвсем нормално като българи. Нямам нищо против такива хора, а по-скоро към българи, които живеят като цигани.
За мен циганията е манталитет, а не произход. Ако някой ден имате деца, то е ясно, че може да бъдат с по-тъмна кожа. Трябва да си прецениш дали си готова да слушаш злобни подмятания на подобна тема или да не се влияеш от хорското мнение.

24.   Хаха номер 18, на запад няма да кажат нищо понеже може да ги осъди някой, а не защото не са расисти. Българските националисти(като мен) редовно се срещат и разменят визити със западните си идеологически братя. Много наивно от твоя страна.

25.   "Живее в цигански квартал, черен е има странно име дали е циганин? " Надявам се да е риторичен въпрос. Ще ти го кажа така имам познати цигани който са далечни години в еволюцията от останалите им себеподобнию. Много са всеотдайни ако им направиш услуга, са ти длъжни до гроб, но манталитета им и поведението им си остава циганско, с две думи колкото и да ти харесва по-добре да се разделите. Общо взето има и читави цигани, но нали знаеш че покрай гнилото заминава и здравото.

26.   Ти сега ли разбра, че е циганин!?

27.   тъмна кожа не е непременно циганин, може и да е турчин.
имаш предразсъдъци, което е нормално. Защо не го питаш, ти ром ли си? Не бъди като майка си, не обобщавай, бъди отворена към света. По-важните въпроси са има ли акъл, има ли амбиция, добре ли се чувстваш с него.

28.   Няма нищо лошо в това, че е ром.
Представи го, като културен и интелигентен за пред майка ти и с времето ще свикне. Най-вероятно тя си мисли, че ромите са лоши хора.

29.   До 22

Досега не съм имал проблеми с ромите.
Най-вероятно някой расист може да има проблеми, ако ги предизвика.

30.   Не мога да повярвам, че има одобрителни коментари. До къде стигнахме?
"Дотук добре, за около година имах 3 връзки с момчета, пуснах и на тримата, може да ви изглеждам лесна, но на 18 години си е напълно окей вече да го направиш. "
Ами да, така изглеждаш.
"Не си развалай отношенията с него, заради чужди мнения."
По-скоро да не си разваля отношенията с майка си и приятелката си, че като гледам колко често ги сменява момчетата, после ще съжалява и то много.
" това че жена ползва много грим не я прави лека"
Това от къде го измисли? Хахаха
" Представи го, като културен и интелигентен за пред майка ти."
А, и да не е такъв...
От кога циганите станаха роми?
Спрете да подпомагате демографски малцинствата в България. Толкова ли е трудно? Не се женете и не излизайте с цигани, турци, арменци и т.н.
Вярно, всички сме равни пред Бога и никой няма контрол над чувствата си, но все пак всичко си има ГРАНИЦИ!

31.   Свършиха ли се българите, бе момиче, че се хвана с циганин? Съгласявам се с писалите по-горе, че и между тях може да има читави, но те са изключение, което потвърждава правилото. Съгласявам се и с това, че и между българите има лоши хора. Не пиша голословно, просто много години ми се наложи да работя с този етнос. Повярвай ми, манталитета им е друг, мисленето им е друго. Най-доброто им качество е, че са много задружни-може да се бият помежду си, но отиде ли българин да ги разтървава-сплотяват се и дружно се нахвърлят върху него. Сърбала съм им попарата и макар да съм безкрайно миролюбив и толерантен човек стоя настрани от такива хора. А на теб ще дам чисто практичен съвет като жена на жена-ако спиш с него, вземай сама мерки. Че аз не съм чула циганин да пази...

32.   Хем много го обичаш, хем те интересува дали е циганин.. Ти ако го обичаше така, както твърдиш, изобщо нямаше да те интересува дали е циганин, турчин, арменец и т.н. И щом се притесняваш какво хората ще мислят за гаджето ти- по- добре се разделете и не си губете времето взаимно.

31г.; Българка, щастливо женена за турчин

33.   Между българин и българин има разлика, както има между ром и ром. Опитвам се да кажа, че не всички роми слушат чалга, обличат се ужасно, остават неуки и крадат. Да, масата е такава, но познавам човек с такъв произход, който всъщност си е начетен, спретнат и е много далеч от чалга културата. Може свестните да са изключение, като се замисля. Трудно ще го определиш по такива фактори.
Има по-бели роми, между другото. Има и българи с по-тъмна кожа, познавам и такива, но твоят приятел вероятно не е от тях. Живее в циганския квартал, има странно име, мургав е, снимките му като дете са си като снимки на малко циганче, така че... вероятно си е такъв. Казвали са ми, че циганите се познават по синкавите венци. Откакто го чух, започнах да се заглеждам, има вярно в цялата тази работа. Горе четох, че нечий лекар така е казал, приемам, че е истина. Ако се запознаеш със семейството му, също по-лесно ще прецениш. Най-сигурно е да го попиташ, но вероятно те притеснява да го направиш щом пускаш тема тук. В крайна сметка, докато той не ти каже, ти все ще си с подозрения. Според мен си е циганин, това не означава, че непременно е лош, ама според написаното от теб, произхода му е такъв. Е, няма какво да направиш. Или оставаш с него, или се разделяте. Ти си преценяваш. Аз няма да те товаря с личното си мнение по темата и ме е яд, че по-горе се опитват да ти кажат какво да правиш. Ако в крайна сметка не ти пречи, добре, ти си спиш с него, ти си решаваш, ама ако това те тормози, по-добре го остави.

34.   Омъжвайте се и зачевайте от цигани,мили момичета.Така ще ги претопим!

35.   Я си преслушай и любовника,да не се окаже и той куча марка.

36.   Никога не съм бил расист към цялата нация, не мога да кажа, че няма добронамерени И мирни цигани, но обществото им за жалост се изявява като напаст. Имал съм приятели от такъв род, много чисти и спретнати хора, работят си и не създават проблеми. Иначе лично аз не бих взел циганка за жена, поради това, че съм патриот и не искам да затривам/смесвам българския ген. Последно искам да кажа, че с циганин мъж е доста по-трудно. Знам за случай в които циганин кара жена си ( българка) на сила да ражда само и само да вземат помощи. Затова, имай си едно на ум.

37.   До 30

В Сащ има бели жени с афроамериканзи.
Защо в България да няма бели жени с роми.

38.   До 32
Но тя никъде не е казала, че го обича. Просто имат общи интереси и са си допаднали. Нейния въпрос е дали приятеля и е циганин. Не знам за каква любов коментирате всички? Хахаха

39.   От 30 до 37
Белите жени, които ходят с негри, го правят главно заради хип-хоп културата, като си мислят, че така са много готини, НО всъщност са пълен боклук.
Мен не ме вълнува с какви етноси и раси се смесват в другите държави. Мен ме интересува България. Ако всички тръгнат да се самоубиват, трябва ли и ние да ги последваме? Моля ви, имайте малко достойнство.
Ако все пак толкова не можете да се контролирате, взимайте си мъжете/жените роми, турци и т. н. и заминавайте в чужбина да си гледате семейството. В противен случай заради вашите глупости идните поколения ще страдат!

40.   Имам роднини, които са тъмни и дори по физиономия мязат на цигани, но не са. То си е до генетика. Аз преди няколко години преживях същата история. Запознахме се на живо съвсем случайно покрай едно друго момиче, което също се оказа ромка, но аз не знаех. Започнахме да си пишем и някак разговора потръгна, обаче от снимките му стигнах до извода, че е циганин. Нашите бяха против, но аз застанах на негова страна, защото не беше той виновен, че е роден такъв. АЛА сгреших! Трябваше да послушам семейството си. Още след първата година исках да се разделя от него и не можах. Манипулираше ме с болести. Това бяха най-гадните ми три години! НАЙ-ГАДНИТЕ! Много проблеми си имах, заради него и най-лошото беше, че той не си струваше усилията и обичта! Разделих се много трудно, не искаше, преследваше ме, но успях! И днес съм благодарна на Бог, че ми помогна в онзи миг да го напусна! Просто в квартала, в който живееше с манталитета на хората около него щях да си опропъстя живота...
Разказвам ти това, за да се замислиш! Тогава бях на 19 и никога не искам да се връщам към тези години.
Много внимавай и мисли, защото никога нещата не остават такива, каквито са в началото.

41.   До 12
Как прецени, че момчето е добро? Много ми е интересно.

42.   Ще направиш грешка, ако останеш с този човек.

43.   До 38 от 32:
Прочети по- добре историята и ще видиш, че авторката го е написала: ". Не знам какво да правя, не съм някакъв расист, обичам си го адски много", както и "все спорих с нея, дори да бях на същото мнение, да обичам си гаджето, но не мога да отрека...".
А до всички националисти: и аз си обичам родината, въпреки, че дълги години не живея в нея, но това, че се омъжих за турчин не ме прави по- малко българка( децата ни са с български имена дори, а са немски граждани че знаят перфектно български и сега ги уча да пишат на кирилица) . Вие много знаете преди 100-200 години какъв е бил вашия род и дали и вие не сте чада на някой турчин/туркиня.За това казах, че не трябва да има предрасъдъци, кой с какъв човек се е събрал и иска да прави семейств.

44.   Между българин и циганин няма някаква голяма разлика. Даже в известен смисъл циганите са по-борбени и по-забавни от нас. Така че...

45.   Тука се пишат само небивалици. Знайте едно нещо - важно е само какъв е бащата. Мъжът ако е българин, може да доведе всякаква, но детето автоматично е българин, ако и бащата е такъв. Майката няма значение, тя е просто нещото, което ще ражда другото нещо и толкова. Ако бащата е родом от Велико Търново например, а майката от Видин, детето е с корени от Велико Търново, защото бащата е оттам. Мъж да си на тоя свят - можеш да спиш с каквито искаш жени, от която искаш раса, етнос или религия, няма значение, щом си мъж, всичко то е позволено. Но при жените не е така. Така че по-добре не се занимавай с това момче.

46.   На външен вид може и да си се променила, но мисленето ти си остава на задръстенячка ! Както казаха преди мен "толкова ли няма български момчета, че се хвашташ с някакъв циганин". И да, циганин е при всичките тия неща, които си изброила се чудя как изобщо си се навила да излезеш с него камо ли пък и връзка. Били сте си допадали за музика и филми, то може и с маймуна да си допаднете за филми и с нея ли ще тръгнеш....?
Още повече се чудя на акъла (ако има такъв) на номер 12 - "Не си развалай отношенията с него, заради чужди мнения." Говорим за родител и най-добър приятел, ако това е "чуждо" мнение не знам. Верно 21 век сме всеки е свободен да бъде, с когото си иска, ама аз лично не бих тръгнал с някаква цигла, който иска да ми вика расист (въпреки че напоследък циганите са станали даже по-големи расисти) но аз уважавам бялата си семка и я защитавам, нормално!... Ааа и изобщо не сравнявайте чернокожите с мангалите като цяло. Това че са с по-тъмен цвят на кожата не означава, че манталитета им е един и същ.
= Даниел =

47.   Ами виж му венците най-добре!Имах приятел от училище който си беше българин,родителите му също,но живееха в кв Христо Ботев в София(махалата).Имам и приятел който е доооста тъмен а родителите му и сестра му са бели на пуканки и съм сигурна,че не са цигани.Ако са му по-изпъкнали очите като на мопс :д и са му синьо-лилави венците значи си е циганин :/ българите сме с розовоникави венци.Има и много мешани(майка българка,баща циганин или обратното) тях вече не знам как да ги познаеш,защото са смесица.

48.   Циганите собствените си дъщери и сестри продават за проститутки, какво остава за някаква си тъпа българка. Ти си просто една гяурка за тях, нищо повече.

49.   До 41

Защото повечето хора, са добри, мили и честни :)

51.   Щом се съмняваш и пишеш тук, значи че вътре в себе си го знаш че е такъв. Той няма да се промени. Циганина си остава циганин, колкото и да се прикрива. Душата му е циганска и ще си остане такава. Намери си някое нормално момче. Запомни че ако родиш от тоя, децата ви ще са черни като него и нормалните хора ще ги отбягват.

52.   Ние българите не сме расисти. Реално мразим циганите само защото правят много поразии, крадът, карат си каручките а тези с колите трябва да плащат винетки, данъци и т. н.
Та авторче просто спри да мислиш дали е циганин или не.. ако реално държиш на този човек и го обичаш - наслаждавай се на връзката ви. Но ако това нещо толкова те мъчи просто го зарежи.

53.   Може би баща ти също е циганин, аутистке. Не вкарваш много мисъл, явно и в тебе има няколко по-низши хромозоми.

55.   Всички знаят че циганите са известни с това;

Те никога не лъжат
Те са много честни.
Те не кадат
Не просят
Винаги можете да им вярвате
Винаги спазват законите и не са мошенници
Те са много тихи хора и в цял свят ги знаят за тяхната висока култура
Те са много чистоплънти и никак не миришат
Те са много трудолюби, никога няма да ви измамят
Тяния висок морал е пословичен
Маниерите им са на завидна висота
Те са много ученолюбиви и затова много се издигат в карерата си

В цяла Европа, хората знаят, че единственните жени които се хващат с цигани, негри и други мургави помияри, са българките и няколко от най-убитите отрепки от най-долните слоеве на обществото.
Те за това и толкова много ги "уважават.

56.   Попитай го какъв е. Все пак в една истинска връзка не трябва да има тайни. Този въпрос ще спре да те мъчи, когато разбереш истината. Надявам се да не ти пречи, ако е циганин. Но хванеш ли го, че лъже, веднага му бий шута.

57.   Защо когато човек стане откровен отгоре му изсипват помия? Аз бих жалал да помогна на такива откровени хора, като момичето писало тази история. Повечето българи като разберат, че дърщеря им или синът им има приятел от небългарски произход започват да се оправдават: "Ами той в миналото е бил циганин, сега не е, много е образован, не слуша чалга и се къпе 3 пъти в седмицата", чувал съм и "турците са не са турци, ами потурчени българи", чужденци все произлизат от разни български племена, а пък за славянските народности да не говорим. Според мен трябва да приемеш факта, че приятелят ти е циганин, надали и го и крие, просто досега не си се интересувала от него. Трябва да се научиш да възприемаш хората, такива каквито са, включително и себе си. Не можеш да кажеш - преди не бях първа хубост бях и задръстена, сега съм нагримирана и секси. Трябва да приемеш каква си, без значение как изглеждаш в чуждите очи. Историята ти започва с ниска самооценка и с ледва въпросът как другите възприемат приятеля ти и как биха реагирали на връзката ви. Ти очакваш, че ако го отхвърлят, автоматично и ти трябва да отхвърлиш. Ако ще робуваш на мнения - давай, отхвърли го още сега. Но ако държиш на него, не би трябвало да се подчиняваш на няколко язвителни коментара. И все пак ми се струва, че твърде повърхностно познаваш приятеля си. Трябва да се опознаете взаимно, защото на този етап ми струва, че си просто бройка, като другите трима. Доста време е минало от 8 юли, така че трябва да промениш сегашното състояние.

58.   Циганите по принцип не слушат метъл. Би ми било много интересно да го попиташ и да споделиш отговора му тук. Семейството му обаче е доста развалено, трябва да се опознаеш и момчето, и семейството му.

59.   От Сливен съм. Тук е пълно с цигани. Аз никога не съм имал нищо против тях и съм ги приемал като нормални хора. Никога не съм ги обиждал или друго.
И какво си мислите, че правят те? Какво получих насреща? Няколко пъти на групички (съберат ли се на група стават много смели) ме нападаха, замеряха, два пъти ми вадиха и нож и заплашваха. Винаги поне трима и повече срещу мен сам...
Е съжалявам, но те са тези, които имат безкрайна злоба към нас българите. Колкото и прикрити да са, винаги ще се опитат да ни наранят. Като нищо глупавата разгонена авторка ще провали живота си.
А пък, ако знаете колко от тях, от тези които са се измъкнали от квартал "Надежда", ги е срам и буквално ги смачква това, че по някакъв начин са асоциирани с останалите цигани... но те отдавна са дали всичко за да избягат от останалите....

60.   Ромите имат лилави венци, много от тях са с особени скули. АВсе едно имат силикон в тях. Имат особен акцент, кеко завакят при говор.
Ако живее в такъв квартал и така изглежда, за мен няма начин да не е циганин.
Та спасявай се от него.