има ли значение
Не ме интересува дали ще ме съдите. Аз съм момиче и харесвам момичета. Може някога да съм харесвала и момчета, но винаги по-силното е било първото. Въпросът е, че съм на 20, а не съм била с никоя досега. Опитвах да намеря момиче, с което да изградя приятелство и истински връзка, но така и не намерих. Влизах в чатове, разни сайтове и приложения, но нищо. А наистина имам нужда от душевна връзка, не просто плътска и физическа. Истинска любов, човек с който да се чувствам свободна и истинска, едновременно да има страст помежду ни, но и приятелство, доверие, искреност. Въпросът е, че когато кажа, че не съм била с момиче досега, всички ме отхвърлят, сякаш те са се родили обвързани. Отблъскват ме, игнорират ме, сякаш нещо ми има. А на мен ми няма нищо, даже обратното - хубаво и нормално момиче съм, интелигентна и любопитна, винаги се държа мило, амбициозна съм, но съм малко затворена до момента в който не се почувствам добре в компанията на някой и тогава си говоря съвсем нормално. И въпреки,че приех себе си такава каквато съм, макар, че не ми бе лесно, защото не съм имала и приятели, с които да говоря за това, все още живея с прикрит страх, че ще бъда съдена, мразена и отхвърлена за пореден път. Затова и вече не опитвам да правя каквото и да било, просто чакам момичето да ме намери.. съдба, вселена, каквото и да е, защото аз очевидно съм безсилна. Но копнежът да бъда с друго момиче е като тих пламък, който не угасва и не угасва. А всичко отвън сякаш говори "Това, което искаш няма да стане!" Започнах да губя надежда, самотата ме е завладяла окончателно, опитвам се да не мисля за това, но дори и да успявам, вечер като си легна и пламъкът започва да ме изгаря, ужасяващ страх, че може никога да не намеря това, което търся ме държи будна с часове. От друга страна знам че е безсмислено да търся и да се надявам, защото не желая повече никога в живота да се унижавам и да бъда подигравана. Просто не очаквам нищо, от никой, дори и от себе си. Споделям тук, защото няма къде другаде. Майка ми знаеше всичко за мен и ме обичаше такава, каквото съм, тя никога не ме е съдила, тя бе единственият ми приятел, а миналата година, неочаквано почина. Това разтърси живота ми окончателно и ме накара да се изолирам от света. Болката е непонятна. Дори все още не мога да приема какво се е случило. Не знам как продължавам всеки ден, нямам представа какво ми дава сили, може би именно мечтата за онази истинска любов, надеждата, че един ден ще се появи човека за мен, който ще ме обича просто такава каквато съм. Знам, всичко това звучи като драматичен филм,но е истина и това е моят живот, и исках да го споделя, просто ей така, просто да бъде прочетено от някой. Не е и нужно да отговаряте, всичко е просто ей така..

Коментари

2.   Искрени съболезнования за майка ти, авторке!
Виж, докато седиш в къщи и се надяваш някоя да те открие, това няма как да стане. Ти трябва да общуваш с хора с твоята сексуална ориентация, те ще те запознаят с други такива и все някъде и някога ще се намерите с твоето момиче. Докато на повечето мъже гей им личи по някакъв начин, на жените не им пише на челото "лесбийка", така че рискуваш да попадаш и в доста неловки ситуации, ако сбъркаш приятелството на друго момиче с нещо повече. Сигурна съм, че има някакви клубове за хомосексуални хора, където те общуват свободно. Опитай се да влезеш в тези среди, по този начин ще си увеличиш шансовете многократно.

3.   Съболезнования за твоя близък човек. Аз съм преминал през нещо подобно.
Аз мога да добавя, че според мен варианта да си намериш добри приятели момчета, също би ти помогнал. Запиши се в някой клуб, развивай свое хоби, създавай зпознанства и постепенно всичко ще се нареди. Най-важното е да се чувстваш добре САМА. Според мен на 20 години все още си млада и живота е пред теб. Нищо не си изпуснала

4.   Здравей, ще те подкрепя и ще ти дам сила защото аз също минах от там, много години се заблуждавах че харесвам мъже но уви си търсих момиче, не съм се отказвала, не ми личи по нищо че харесвам жени, напротив не ми липсва внимание от мъже, но търсих нея, и тя неочаквано се появи, всичко е едно за мен и за нея, от приятелки, до това да й кажа че имам по различни чувства към нея, до там тя да се отпусне и да е с жена за първи път, на мен ми се е случвало но за кратко и необвързващо, а с нея имах търпение, сега се обичаме и сме си самодостатъчни във всичко, не губи вяра, не губи себе си, излизай весели се, не го поставяй като фикс идея за всяка жена, точната ще дойде и ако е споделена като моята ще изживееш нещо много красиво и нежно.

5.   Съболезнования за майка ти! Майките са много важни,тя единствения човек който ще те приеме такъв какъвто си. Все едно пиша аз, същата съм като теб. Но винаги е така, различните винаги страдаме. :(

Свален ангел