Материалистка?
Накратко ще разкажа за моят случай и ще искам вашето мнение. Родителите ми не разполагат с много средства, съответно не бих казала, че съм разглезена. От няколко години работя, позволявам си всичко сама, много съм амбицирана и се боря със зъби и нокти за хубав живот. За мен парите са едно от най-важните неща. Проблемът идва от там, че не се чувствам добре с човек, който ги няма. Обичам да съм обгрижвана не само духовно, но и материално. Обичам да ме глезят. Ако видя, че някой не ме задоволява по този начин - просто си тръгвам. Не говоря за постоянни подаръци, но да си призная би ми било готино ако е така. Въпросът е, че ме е страх накрая заради това си качество да не хвана от цяло стадо овце, че кучето. Вие какво мислите?

Коментари

1.   Ти какво даваш, че имаш такива претенции освен една използвана.... Със сигурност накрая ще си намериш човека, но ще трябва да търпиш примерно да спи с която си иска или да го слушаш като кученце или да ядеш бой. Всичко си има цена

2.   Мхм... Значи мъжлето да те глези, обгрижва материално, духовно, да не ти се налага да работиш в замяна на твоето скъпоценно присъствие в дома му.

Всеки би искал такъв партньор. Остава да намерим и балами да се навият на такава "изгодна" за тях сделка.

3.   Кучето ще го хванеш само ако си хубава и го блазниш с външния си вид. А иначе ще хванеш на кучето бълхите.

4.   При такива като теб обикновено хващат не овцете и кучето, а на овчаря онази работа. За да имаш такъв мъж , самата ти трябва да предложиш нещо адекватно. Това, че за момента се справяш сама, не значи нищо.

5.   Миличка, не вдигай толкова много летвата, защото няма да можеш да я прескочиш. Няма да можеш да платиш цената на това, което търсиш.

6.   За какво ти е някои да те глези и т. н, като и ти самата го правиш за себе си, така казваш. Ти сама си си достатъчна, никои няма да те черпи без цел, и ти ще трябва да компенсираш нали знаеш, безплатен обяд няма

7.   Хора не давайте толкова лесно определения, не знаем какво детство е имала авторката. Ако техните заради недостиг на пари са се карали често, майка и е плачела, другите и съученички са ходили на зелено училище, а тя е стояла в класната стая... има нещо от миналото и, което ние не знаем и кара да живее в нещо като страх да не би да не останат с партньора и без пари. Може да е и инстинкта, който тяма има за бъдещи деца.
Че парите не са важни съм чувала да казват само хора, които имат достатъчно за спокоен живот, разбира се че са важни.
Авторката не пише, че иска дахстои вкъщи, а по-скоро че е мотивирана и борбена и може да я дразни партньор, който няма мотивация за постигане на нещо повече в живота си, да се чувства застрашена, че тя трябва да се грижи за него.
Единственото което аз лично бих казала е че не ми трябват много вещи, малко но наистина, което ползвам иначе само чистиш и робуваш на вещи. Но трупането на вещи е присъщохза по-бедните хора, ще купя две плетени блузи, защото са на разпродажба, а на цена са ми скъпи.
А дали ти ще си прецакана от начина по който избираш партньо не може никой да ти отговори. Това е и късмет.

8.   Аз мисля, че сте твърде много :) Това е всичко което има да се каже за вас, колкото и да се пънете да се правете на нещо повече от обикновени проститутки.

9.   Не искаш нищо неморално, нито ненормално. Естествено, че в едно семейство нещата вървят много по-добре, когато няма финансови затруднения. Народът си го е казал - влезе ли в един дом мизерията, то любовта го напуска. Не разбирам обвинения та срещу авторката в предните коментари. Тя работи, осигурява си и сама приличен стандарт, напълно нормално е като жена да иска партньора и ако не се справя по-добре от нея, да е поне на същото ниво. Та в противен случай той самият като мъж не би се чувствал добре в подобна връзка. Авторке, съветът ми е да не правиш компромиси с това, което е важно за теб и да не се ръководиш от страхове при избора на партньор. Има предостатъчно читави мъже - ще откриеш и своята половинка. Който търси - намира.

10.   Послушай номер 5, много мъдро е казано. Не ставай платена жена, не можеш да платиш цената на това нещо. А и да можеш - годините минават, един ден ще се събудиш на 40 с много подаръци, палта, може би бижута, но без човек до себе си и без дете. Ще се почувстваш използвана, но ще е късно. Не прави тази грешка.

11.   Заради такива като теб има домашно насилие. Шамари му е майката.

Се тая.

12.   Мислим, че ти мислиш, че каквото хвърчи се яде. Въпрос на време е да се задавиш от много глезене и да потънеш в студената вода. Спасение от никой не чакай!:)))

13.   Всеки търси безплатен провайдър, но малцина го намират. Повечето си плащаме сметките по еди или друг начин.
Остап Бендер

14.   OK, разбирам, всеки иска да живее добре. Ама ако беше казала, че искаш двамата да постигнете нещо. Но това да чакаш наготово някой да дойде и да ти оправи живота, че и да те обгрижва като домашен любимец? И за какво да го прави? Ако си неземна красавица, може и да намериш такъв, ама пак ще си има някаква цена.

15.   Щом имаш такива желания, но въпреки всичко се бориш със "зъби и нокти", значи не си много привлекателна. Споко, това не е чак толкова важно.

В англосаксонските страни жените изобщо не стават. Хващаш си някой оттам, само бъде достатъчно нахална, изискваща, но и лесна. Или четеш внимателно "сподели" и си намираш някой, който предлага по пет бона на държанка.

16.   "Вие какво мислите?"

Абе и т'ва е пуснато от мъж на около 40. Някой, дето никоя не му връзва и се успокоява тука като пуска разни темички, в които да се хейтят жените. Знае, че разни като него само чакат да излезе такава тема.

Та материалистки били, та феминистки били, та това, та онова. Вечното хленчене на неудачника.

17.   Вероятно това нещо идва от детството ти, но определено е материалистично. За съжаление, парите са важни, но не са най- важното нещо. Може да се хванеш с мъж с възможности, на когото да не му пука много за теб, а може и да се хванеш с мъж, който те прави щастлива, макар и да няма много пари.

Black Sabbath

18.   11 Само да не попаднеш на някоя, която шамари повече и по-добре от един сополив сельо и каруцар. ;)

19.   1 Огледай се, никоя не търпи нито бой, нито лайното да спи, с която му падне. А тъкмо обратното... ;) И има много желаещи отхвърлени идиоти, които всичко дават, за да им върже някоя. Нали ви четем изпълненията с проститутките и как никоя не ви иска, а давате мило и драго за малко внимание. Айде да не се правим, че тея около нас са слепи. ;)

20.   Иди при онзи от съседната тема :D

21.   Авторката: Чакайте малко, някой да е казал, че чакам всичко наготово? :D Мога всичко да си позволя сама като работя , освен това отношението ми е страхотно!

22.   Принцесо, предпочитам да съм сам с пари, отколкото да те гледам как имитираш, че ме обичаш и ми харчиш парите. А по улицата се разхождаш с физиономия сякаш си постигнала нешо, а всички пари са от мъжа. Аре бегай.. Нито една красота не струва с подобно мсислене, като твойто

23.   Ти реално си проститутка .Осъзнаваш ли го?

24.   От 1 до 20 и 21. Когато имате връзки с хора с пари само и единствено тогава ще ме разберете. Има стотици дето търпят всичко, защото днешното поколение сте изключителни материалисти и за пари сте готови всичко да си дадете включително и здравето,а повярвайте ми няма мъж с пари и без пороци. Всички или имат проблем с хазарт, насилие, наркотици или проститутки, все пак многото пари не идват с работа а с много съмнителни сделки, измами, проститутки или някаква друга схема която отключва пороци в хората. Общувайте с наистина богати хора и ще се убедите в думите ми. Вижте само най богатите депутати и кметове да не мислиш че нямат пороци хахаха

26.   Не осъзната проститутка която няма талант за певица или модел, че да е скъпа каквато иска, но пък понеже имала отнешение иска да е на тарифата на талантливите проститутки. Пускай си обявата или се приготви да търпиш всичко каквото ти заповяда чичко паричко

27.   Докато живееш при мама и тати и те плащат всички сметки ремонти данъци и подмяна на всичкото необходимо може да успяваш да се издържаш, отиди поживей под наем сама и тогава искам да ми кажеш точно как успяваш да си задоволиш всичките нужди или почвай да изплащаш жилище и да издържаш дете и обличаш, грижиш за него. Когато си постигнала нещо такова и подържаш стандарт на живот тогава пиши глупости че се била издържала

30.   Щом се замисляш за това, съмняваш се в себе си и си самокритична, то определено не си толкова тежък случай. Има надежда за теб. Виж, тези, които се изкарват моралисти, да му мислят, защото обикновено човек не е нито толкова добър, нито толкова лош, колкото се изкарва!

31.   Това е българката, а българина е беден и не може да я задоволи. Нация от курви и клошари.

33.   Не може бе, Авторке!
Като си успешна и самостоятелна и търсиш мъж над нивото си меркантилна. Ей, на почти к. рва. Не може да ги гледаш тия работи, трябва да си над нещата ако си Добра жена.
Ако сте на едно ниво, делите си разходите, прибирате се по тъмно заедно, но имаш изисквания да ти помага в домакинството или децата, защото така е честно- си не само меркантилна ами и зла феминистка.
Ако си домакиня и майка си пълен паразит.
Идеалът за жена на българина прилича на длъжностна характеристика от третия свят...

34.   Алчнос изградена от това че родителитети са нямали много. Ти си развивала Алчнос завист и егоизъм. Една вафла един шоколад за теб са. Сега се държиш по същия начин вече с пари и подараци но тук вече не са парите на мама и тати тук вече са парите на хората в живота ти. А живота такива като теб ги здъвква здъвква и ги изплюва. И да хванала си кучето!

35.   Прочетох един коментар на авторката и мисля, че е готина мацка :). Мога само да и пожелая успех !

38.   Това парите обаче са голям комплекс на мъжете. В няколко теми се избиха да защитават ходенето по проститутки, в една друга един направо се опитва да си купи жена, а тука момичето го съсипаха, че очаква половинката й да има пари, при все че самата тя изкарва много. Вие постоянно давате пари за единия секс, но не желаете да ги дадете за половинката си? Кой ще ми разясни тая безупречна мъжка логика?

В тоя сайт се попиляха да обясняват как жената имала да предложи само една гола п***а, ама всъщност излиза, че мъжът иска да предложи в замяна само един гол (и ако може да не е особено голям) х*й. А в реалността, не само че е готов всякакви пари да даде за секс, че и е готов да угажда и да се моли до пълна жалкост на всяка, която му покаже и най-малката склонност да му пусне безплатно.

А какво излиза накрая? Мъжете се оплаквате масово, че не ви връзват, не жените. Тоест, явно това, което вие предлагате не достига. Жената, дали само с голата п***а или с друго, си намира достатъчно кандидати. Пък вие си обяснявайте.

39.   38 браво , има го и това .
Може би се възмущават че не търси любов и т.н .
То повечето жени си търсят материално осигурени , че с тая гола любов ....

40.   Аз пъ като женена си търся мъж дето готви и е много сексуален , но не толкова прекалено . Или поне ако бях свободна . За заможен още не съм помислила дали да го включа ...
То няма лошо , но понякога търсим и някого , да ни е хубаво заедно ...

43.   38, обяснявам тонго с едно изречение само:

Ако не се налагаше да харча по приятелката си , нямаше си мисля да си наема проститутка е също толкова нормално.

44.   43, тоест, за мъжете не е ненормално да харчат за приятелката си, но е нормално да харчат пари по проститутки? Свидят ви се парите за жената до вас, ама като няма кой да ви пусне, давате на която приеме? Излиза, че вие сте меркантилните, ама за секс сте готови на всичко. Брей, наистина са златни тия нашите п***и.

45.   Алчна си, да. Самата ти го съзнаваш. Работи по въпроса да превърнеш недостатъка в свое позитивно качество.

Не е важно един мъж (или жена) да е богат на този момент. Важното е да е с потенциал, пробивен и деен. За съжаление, мисленето ти е ограничено и на този етап не би оценила подобен човек. Възможно е следд 10 години той да притежава милиони в банковата си сметка, но ти да си избрала "богат по наследство"... Който да те задоволява, води по курорти, глези и т. н. Но да няма нужните качества да задържи богатството си... и след 10 години да е на нулата.

Ако наистина си мотивирана и успешна, както споделяш, няма да ти е проблем намирането на финансово задоволен мъж. Би трябвало твоите среди да са такива?

46.   Мила, имах връзка, преди да се омъжа, със страшно богат мъж. Не стигнах до брак, защото от мен се изискваше да стана негов придатък, дори деца не искаше, защото имаше 2 от първия си брак. Омъжих се в Германия за доста беден мъж, който си работеше на мизерна заплата, без да оценява страхотния си професионализъм. Днес 20 години по-късно имаме много печеливша фирма в неговия бранш, имаме две деца. Всичко сме постигнали заедно, тръгвайки от нулата. Знаеш ли какво страхотно усещане е! Много по-страхотно от това с милионера с подаръците и глезотиите.

47.   До Номер 38

Не, парите не са ни никакъв комплекс, просто мразим прикрити проститутки, които искат да живеят като по филмите и да не правят нищо. Авторката ако може да я вземе някой богаташ и да си седи вкъщи и нищо да не прави е най-добре, нали? Иначе много работела и сама се глезела.

Не сме комплексирани, просто се отвращаваме от жени, които са способни да продадат и майка си за пари. За много жени в БГ, парите са болестно състояние и това ни отвращава. Иначе си най 'убавата, ма кво от тва? Утре други ден дали от годините или друга причина няма да си. Е ко прайм тогава.

Работете над себе си като хора...

48.   47,

Извинявай, но звучиш точно комплесирано. Винаги казвате, че жената щом очаква пари, трябва да изкарва и тя. Ето, авторката работи и изкарва. Но явно и това не стига. Пак я оплюхте. Пак нещо не било така. В днешно време повечето жени работят. Рядко едно домакинство зависи само от мъжа. А има и такива, които зависят основно или изцяло от жената. Но пак се мрънка за тези пари. Значи изобщо не е това проблемът.

Разбирам, че искате да ви обичаме и желаем, заради това, което сте, а не заради това, колко изкарвате. И не знам защо си мислите, че не е така. Но готовността и желанието на един мъж да осигури семейството си показват характер и отговорност.

Една жена, ако каже, обичай ме каквото съм, а аз тотално ще си занемаря външния вид, защото душата е важна, и няма да пипна едно нещо вкъщи, защото не съм слугиня, как ще я възприемете? И аз искам да ме обичат и желаят заради мен самата, но също така осъзнавам, че физическото привличане и домашния уют са важни, за да са има добра и хармонична връзка. И досега не съм се обидила на нито един мъж, че очаква тези неща. Напротив, кеф ми е да ги правя. А изкарвам не малко пари и не ми е нужен някой, за да ме издържа. Но виж един мъж на място, такъв винаги е нужен.

От 38

49.   За пореден път се убеждавам, че човешката алчност е безгранична.
Живей си в света на хартийките и дранкулките. Дано само не стъжнш живота на някой добър човек. Отвратен съм от такива като теб.
Духовно ще те задоволяват ония долу с тризъбците- ти вече си с двата крака в порочния им кръг.
Иначе заглаиео трябва да е:
Внимание МАТЕРИАЛИСТКА !!!