Как да се доверите отново,ако сте били наранени емоционално?
Ако сме имали неуспешна връзка, с човек, който ви е смазал психически, как се справяте с това да не пренесете
познатите чувства като самота, негодувание, отчаяние, безизходица и липса на доверие в следваща?

Коментари

1.   Връзка не съм имал толкова емоционална,но имах с едно обвързано момиче нещо много истинско и уникално,но не се получиха нещата,беше я толкова страх да направи крачката,а беше минала година и нещо и не можех да я чакам,а това ме изтощи и в момента излизам с едно момиче,но усещам,че нямам силата да направя нещо толкова значимо за нея,колкото и да искам нямам това желание,защото бях наистина и смазан психически.А за доверие като цяло,винаги едно наум трябва да се има,но зависи и колко наивен е човек,аз съм наивен и страдам от това.

2.   Ами... Просто осъзнавам, че това е бил един човек и че не всичко са като него. Наскоро излязох от такава връзка, която ме остави много наранена, с разбито сърце и разбито доверие. Липса на адекватна комуникация, играене на иди ми дойди ми, празни думи, лъжливи думи... пълният пакет. Още не съм се възстановила напълно. Но почнах да се виждам с други мъже и там няма недоверие, няма болка, няма драма. Просто това са нови хора, които нищо не са направили да ме предадат. Даже след такъв лош опит, оценявам повече това, което правят за мен. Забелязвам отношение, което не съм получавала преди и съм благодарна. Старая се да отвърна със същото, определено не съм загубила нито желанието нито способността си да съм добра и да се грижа за мъжа до мен. И това ме радва. Така че, авторке, просто не забравяй, че това е един човек и наоколо има съвсем други хора. Подходи с доверие и чисто сърце и ще ги срещнеш.

4.   Аз мисля, че нищо не можеш да направиш ако следващия човек от среща не ти вдъхне доверие. Просто недей гледа на всеки мъж с едни и същи очи.

5.   На първо време, не се впускай бързо в нова връзка. Трябва да се възстановиш емоционално, а това отнема време. На мен ми трябваха почти 2 години. Подценява се психическата травма от лоши отношения, но действително човек трудно се възстановява.

6.   Трудно ще се възстановиш и почти сигурно ще ти остави отпечатък за цял живот. Може да те излекува добър човек, ама трудно се намират.

7.   Измина много време преди да се впусна в нова връзка, мислех, че съм се възстановила психически от ужасът, който преживях. Но, проблема при мен е, че винаги се раздавам и давам всичко за човека до себе си и явно очаквам да получа същото отсреща. Когато не го получа отсреща в мен нахлуват познатите стари чувства, които описах горе в темата. Явно трябва да се науча да не се раздавам до край и да съхранявам себе си. Хората около мен казват- Не се впуска... Каквото стане.. Не очаквай нищо.. И така ще ти бъде по-лесно, но аз съм от жените, които винаги имат имат големи очаквания към даден човек, затова може би и се срива психически, когато историята си повтори няколко пъти. Кажете ми, останаха ли истински мъже, които се борят за любимата си, пазят я, карат я да се усмихва, обичат я и дават всичко за нея? Има ли мъже, които не се чудят с коя да изневерят и с коя да се свалят в нета? Има ли истинска любов?

8.   Има мъже които се раздават точно като теб и остават разочаровани. И доста са в това положение, даже аз съм в това емоционално състоянието. Няма значение мъж или жена е, просто има такива хора (по емпционални)! Трудно е, а най лошото е, че годините си вървят, а много зацикляме в миналото! И след няколко години свежваме и пак се раздаваме и пак същотото. Живот!

9.   №7, това някой да се БОРИ за теб си го избий от главата веднъж завинаги. Изключително тъпо и претенциозно е. А ти ми звучиш доста екзалтирано, което ме навежда на някои съмнения.

10.   Ами щом и в следващата връзка правиш същото, като в предишната, няма да е по-различно. Има една мисъл на Айнщайн- не може да правиш все едно и също и да очакваш различен резултат. Несполуките са уроците, които учим в този живот, правят ни по-мъдри и по-силни. Е, не всички, само тези, които имат воля и желание да се научат. Лично аз не приемам това „дадох му/ѝ всичко от себе си“. Затова ставате зависими от тези хора и раздялата ви смазва. Във всяко нещо трябва да има мярка, някаква граница и всеки я определя за себе си. И в очакванията и в себераздаването. В една връзка трябва да вложиш и разум, не само чувства и страсти. Иначе приземяването след полета ще е много болезнено. И не търси вината само в другите,, мъжете не са виновни, че не отговарят на твоите изисквания и очаквания, не са и длъжни. И те казват „ останаха ли истински жени, които да не изневеряват и да заслужават да се борим за тях?“.

11.   Просто не се хвърляш с всички сили в новото, научаваш се да се пазиш. Имаш си едно наум и знаеш, че трябва да оцелееш и без този човек. Защото винаги може да стане всичко.