Дали да честитя новата година на бившият ?
Здравейте. Момиче на 25 години съм
Преди два месеца се разделихме с бившия и се блокираме в социалните мрежи. Но той ми липсва.
Бих искала да му честитя новата година. Дали според вас е правилно това? Той какво ще си помисли?

Коментари

1.   Ще си помисли,че търсиш внимание. И аз съм честитила рождени дни, но беше спонтанно и чисто емоционално. Но сега вече не го правя. Ако се сетя, че на дадената дата е имал повод, пожелавам му мислено да е жив и здрав и т.н. Няма смисъл да се натрапваш, ако му дотрябваш, ще те потърси. Може да ти отговори чисто машинално и любезно едно Благодаря, пък може и хич да не те отрази. И от двете няма да ти стане по-добре. Просто мислено му пожелай всичко най-добро на този ден.

2.   Защо не, какво лошо има ? Напълно нормално е.

3.   Защо си го причинявате ? Когато даден човек ти липсва и ако по ваше решение (Твое) сте скъсали по-добре му кажи, че съжаляваш и ти липсва от колкото от инат или накърнено его да не си с него :@. Аз ако знам, че и липсвам, ще отида пред тях и ще я чакам цяла вечер, докато не излезе и не й кажа, че съжалявам и трябва да поговорим, щом има чувства към мен. Ще се боря за нея до последно само ако имах тази надежда в себе си, че и липсвам щях да съм при нея и да я чакам, като пън забит в пръста и нямаше да мръдна от студа страх нямам и не ми пречи ах защо така постъпвате с нас?

Младия

4.   Остави човекО да си живее, бе, скочубра.

Що винаги ви е зор да се появявате и да мътите главите на 'ората?

Бившите са бивши с причина. Приеми, че живота продължава БЕЗ този човек, КОЙТО ТЕ Е БЛОКИРАЛ.

Такива като тебе с лопата да ги ринеш. Една съм я блокирал от ФБ, Инстаграм, Снапчат, Уатсап, Вайбър... още малко мейл ще ми пусне...

Братан.

5.   недей, няма смисъл

6.   Недей

7.   Жалко ще е

8.   Бившите очакват, че на някакви поводи ще се сетиш за тях и ще им честитиш. Но когато не го направиш, ще се изненадат още повече. Защото ще очакват да се сетиш, обадиш, пишеш, нещо, каквото и да е. Но ако не се случи нещо, ще се питат защо, да не би да си ги забравил, или с друг да си.
Просто не му честити, мислено му пожелай, каквото искаш да му кажеш. Дори и му прости за обидите, грешките, прости и на себе си. Започни новата година на чисто без злоба и омраза. Може да не можеш веднага да простиш, но след време ще е лесно просто да се отърсиш емоционално от някого.

9.   Ако искаш да се опиташ да оправиш нещата между вас, пиши му. Ще усети, че мислиш за него и, ако и той има интерес все още ще се заговорите и ще си станат нещата. Моя бивш така ми честити постоянно някакви празници по тел(понеже и аз съм го блокирала в социалните мрежи), но аз отсявам разговора много бързо понеже нямам никакъв интерес към него. Ако ме интересуваше щях да поддържам разговора и да се радвам, че го чувам. Опитай, нищо не губиш, макар, че и много зависи защо сте се разделили.

Ж.25г.

10.   щом искаш пак да страдаш, давай мазохистко пиши му и кажи че го обичаш и искаш още болки и страдания, давай ти си. но после не ни пиши теми за разбитото си сърце, моля та

11.   Недей да му честитиш.Аз се дразня и ми е неприятно,когато бившият ми честити поводи.Остави миналото и гледай напред.

12.   Не. Ще си помисли, че още ти пука за него, което всъщност е истина. Помпаш му егото и се унижаваш.
Щом веднъж кажеш край, значи е КРАЙ. Миналото е мъртво и трябва да си остане такова.

13.   Една такава бивша цъфна да търси съпруга ми. След като я отсвири сравнително културно, поиска приятелство във Фбук. Ха познай дали го прие. И с какви думи я блокира. Не си го причинявай това.

14.   Той ми честити Коледа ... бях изумена ...
Темата е писах точно един ден преди Коледа..
Явно не ме е забравил
ОТ АВТОРКАТА

15.   Не му честити! Защо да се връщаш към миналото - явно с причина ти е бивш. Гледай напред!

16.   Тази нощ ми честити Нова Година. Точно в полунощ..
Как мислите дали ме е забравил? Защо ми честити? Дали му липсвам?
От АВТОРКАТА

17.   Ами заговорете се де. Щом точно в полунощ ти е писал не те е забравил.

18.   Върни му поздрав. Най-малко, щото е възпитано да отговориш. Най-вероятно му липсваш. Бъди силна и си имай едно наум.

19.   Не на мен тия. Иска ти се да ти пише и си си измислила това в коментарите. Прекалено голямо съвпадение. Искаш да му пишеш и воала - точно преди да му пишеш, ти пише той. Явно се засегна от коментарите и реши да им натриеш носа.

21.   Нова година - нов късмет! Остави миналото и гледай напред.

23.   Какво стана, авторке? Заговорихте ли се?

24.   Вече можеш да му честитиш.

25.   ДО НОМЕР 23 .
ДА заговорихме се , утре ще си видим
о
ОТ АВТОРКАТА

26.   О, да! Даже му прати картичка с п...ата си!

27.   Значи ти си мислила да му пиеш ни в клин, ни в ръкав и той съвсем, ама съвсем случайно ти пише той пръв точно преди ти да му пишеш. Аха.

28.   Какво толкова се учудвате? Наскоро са се разделили, Нова Година е голям празник, който всички си честитят - не е изобщо голямо съвпадение и двамата да мислят един за друг или да си пишат.

29.   съмнейшън, ама щом казваш.

31.   Какво лицемерие и пошлост само.
Да живееш с човек месеци и години и да не можеш да обелиш 2 думи да честитиш един празник.
Защо се хващате да живеете на семейни начала с някого ?
Каква загуба на време и емоции . Давай напред със следващия и така и така докато не се превърнете в едни вехти парцали използвани и морално дегенеративни.
Продължавайте с болното си самочувствие и накрая на пътя ще ви очаква поредния голям провал.
За такива като вас порочния кръг ще се върти до безкрай!