Аборт и живот с истинската ми любов или дете, но без баща?
Здравейте,

История като моята едва ли сте чували или чели до сега. Изключително съм объркана. Имам 2 дни да реша дали да направя аборт или да задържа детето.

Малко предистория за да разясня нещата.

Имах връзка от 5 години и много се обичахме с гаджето ми, но в моя живот преживях много загуби на близки хора за отрицателно време. Стреса беше наописуем! Изпаднах в дълбока депресия до момента, в който не можех и да говоря нормално вече с хората, мислех всички за лицемери дори и приятеля си, който до тогава никога не ме беше наранявал по никакъв начин. В болката си и без да се замислям много много започнах друга връзка с човек, който беше преминал през подобни на моите преживявания.

Моето гадже разбра и направи всичко възможно да ме спре да се виждам с този човек и всъщност успя, но след като прекратих връзката си С ДВАМАТА, разбрах, че съм бременна от авантюрата си. Обадих му се и решихме да опитаме да сме заедно, но не се получава нищо. Оказа се, че сме прекалено различни, за да сме каквото и да е друго освен любовници.

След цялата тази агония в крайна сметка осъзнах, че обичам дългогодишния си приятел все още и то много! Съжалявам искренно за всичко и което ще е много интересно за всички- той също още ме обича все още и е готов дори и да гледа чуждо дете, поне така казва.

Не знам дали да раждам дете, което не е желано, не е било планирано (поне от моя страна) и с чийто баща не искам да живея. Или да направя аборт и да се събера с истинската си любов и да си направим желано, наше дете.

Ако си оставя детето и се събера с любимия си, не знам какво ще си мисли през цялото време, дали няма непрестанно да си спомня за изневярата ми, ще може ли наистина да приеме чуждо дете?

Вижте искам да направя правилния избор, защото толкова много грешки направих до сега, че самата аз не мога да повярвам. Моля ви пишете ми сериозно и искренно. Нямам нужда от обвитения, болката която преживях и преживявам е достатъчно голяма. Моля ви за съвет! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Aко момчето е съгласно да сe грижи за детето защо ще правиш аборт. в смисъл а ако после не можеш да имаш деца ще съжаляваш. тогава може наистина да загубиш и любовта си

2.   Cпоред мен направи аборт и си направете общо бебче :) това ще е едно ново начало и за двама ви... вече ще си имате нещо което е и на двама ви и е плод на обичта ви, а не да родиш дете на човек който не познаваш добре със сиг твоят приятел ще се сеща за това че детето не е негово :) успех каквото и решение да вземемш ти пожелавам мн мн щастие

3.   Според мен е по-добре да го махнеш, но винаги има риск повече да не можеш да имаш щастието да родиш. Не знам не съм в твоя живот и не знам как стоят нещата от страни е лесно, но иначе...

4.   Ами ако след този аборт не можеш да забременееш повече никога?

5.   Направи аборт

6.   Решението дали да оставиш детето е изцяло твое. Имай в предвид, че това наистина променя живота изцяло и е наистина най-прекрасното нещо, което човек може да получи. Голяма отговорност е и ти трябва да прецениш, доколко можеш да я поемеш. Защото това остава за цял един живот.

Говори много сериозно с човека, с който смяташ да отгледаш детето си. Кажи му за всичките си притеснения и страхове. Ти го познаваш-ти ще прецениш доколко е искрен и доколко наистина иска да отгледате заедно това дете. Успех ти пожелавам.

7.   Първия ти приятел ако наистина те обича ще приеме детето. не прави аборт това е ужасно нещо.

8.   Мисля, че бих преживял изневяра, но да гледам детето на друг плод на тази изневяра? Няма да стане! Явно приятеля ти е много добър човек, какъвто не заслужаваш!

9.   Доста трудно решение....
Не знам на колко години си, но мисля, че едно дете трябва да се появи тогава, когато е планирано, желано и просто когато си готов за него и можеш да му осигориш един нормален и достоен занапред живот.

Лично аз винаги съм смятала, че е грешка да бъдеш с някой, който не обичаш само заради детето. Замисли се, че това дете един ден ще порасне, нещастието си личи, личи си когато си някого по задължение. Това дете един ден ще разбере, че ТИ си нещастна с този човек и ще разбере, че си го избрала по задължение.

Дали ще направиш аборт или не... мисля, че нито един от нас не може да ти каже нито ДА, нито НЕ. Решението е твое ,мисля, че е по-важно да избереш любовта или "задължението"....

10.   Направи аборт, това е най-добрия вариант за всички.

11.   Вие, съветващите авторката да направи аборт, бихте ли последвали собствените си препоръки ако бяхте на нейно място?

12.   Направи аборт и живей тихо, мирно и кротко с човека, който обичаш.

13.   Доста труден въпрос... Ще ти кажа как аз бих постъпила. Бих задържала детето. Няма да ти тегля лекция, че то е част от теб;че мъжете са под път и над път и че такова нещо като " истинска любов " има само в розовите романчета. Мисля, че ще съжаляваш, ако направиш аборт. Твоят човек е казал, че ще гледа детето. Според мен е доста силен и не би могъл да те излъже за подобно нещо, още повече, че дори не е длъжен, а е казал, че ще го приеме! Това е мъж! Иначе ти винаги ще си имаш огризения относно авантюрата си и детето - родено или не. Това е живота мила, трябва да търпим последствията от грешните си. Но аз знам, че ще направиш правилния избор, поне за себе си! Успех и щастие занапред ти желая!

14.   И от мен съвет-аборт

15.   Леле хора като ви слушам как давате съвети да се убие едно живо същество се плаша, с такава лекота го казвате

16.   Ами ако твоя човек желае да има и собствено дете? Егоистично, но ако в последствие едното получава по-малко от другото? Как би се почувствала ти, като майка и на двете деца? Трябва да прецениш добре, защото според мен аборта е умъртвяване и отнемане на шанс... Дом за деца-също изключвам като вариант- това е най-лесният начин да избягаш от отговорност. Аз не бих гледал дете, което е плод на изневяра, това след години би ме докарало до лудост, а и ти поставяш ли се на мястото на момчето, на което си сложила рога? Би ли отгледала негово дете, но от друга жена? Ако си сигурна в думите на твоя любим и той може да дари рожбата ти с истинска бащина любов-супер! Ето това е мъж, който те обича безусловно, ако не е се надявай бащата да е мъж не само в кревата ти и да си отгледа детето не по задължение и да не лишава и теб от себе си... Аз не съм никой да ти кажа, единствено мога да пожелая щастие и късмет на вас :)

17.   Много рядко в днешно време хората се издигат над битовизмите и показват своята по-висша същност. Ако един мъж обича една жена, то той би приел д аотгледа с нея и чуждо дете и го направи свое с много любов и грижи. Това е изпит за израстване и ако жената наистина оцени и приеме този подарък, то връзката им може д абъде свята и нерушима....

18.   Направи аборт - това е и моето мнение. Никъде не споменаваш и никой от пишещите не поглежда от ситуацията от тази гледна томка: детето ще има биологичен баща, който също ще има претенции /поне може да има претенции/ за неговото отглеждане, възпитание и т. н. Тогава твоя приятел всекидневно ще се сблъсква с последиците от твоята анвантюра, също и ти.

19.   И аз като номер 15 се плаша с каква лекота се дава съвет като "направи аборт". Аз не бих те съветвала, само мога да кажа на твое място как бих постъпила- бих задържала детето. На 31 години съм, има значение и възрастта, на 20 не съм мислила така със сигурност.

20.   Мдааа, а почти никой, пък, не поглежда от следната гледна точка: аборт, желание за дете с "истинската" любов, безплодие, киснене по ин витро клиниките в очакване на одобрение. Тотален психически срив, раздразнение от страна на "истинската" любов, хормони, и не на последно място - призракът на авантюрата с "неистинската" любов, непрекъснато натякване, угризения на съвестта итсетра, итсетра..

21.   Номер 17 - чуждо дете - ок. Но детето на мъжа, с когото са ти изневерили? Това трудно се преглъща...

22.   Номер 17, респект!

23.   Имам приятелка, която има две деца, едното не от мъжа и (омъжи се бременна в петия месец) и едно общо със съпруга и. Сега голямото е на 22, а малкото - на 14. При нея се яви такъв психологически проблем - тя все си мислеше, че мъжът и се отнася по-строго с чуждото дете, отколкото със своето и тя самата компенсираше, като се отнасяше по-толериращо към него. В резултат на това се получи разнобой в отглеждането на първото дете - родителите никога не бяха на една и съща позиция, бащата отстъпваше, и детето стана неуправляемо, не успя да завърши средно образование и т.н. Моят съвет е - направи аборт - има риск, но иначе рискуваш да носиш негативи цял живот.

24.   Детето е отговорност и то голяма. То не може да свърже двама души, които не се обичат, а напротив. Ако не е желано, ако усети лошо отношение няма да расте щастливо. Раждането не бива да е самоцелно, а защото двама души го искат и заедно ще се грижат за детето. Сега приятелят ти е готов, а в бъдеще? Когато това дете се пяви, когато започне да прилича на другия и когато имате и ваше общо дете? Доста рисковано и безотговорно. Да си мислила и да си се позила - сега привсички случаи те чакат риск и изпитания. Аборт - травма /психическа/ и риск за зачеване, ако оставиш детето - риск то да расте в неподходяща среда, да чувства лошото отношение на приятеля ти. Мъжете са много честолябиви, годините ще минат и може в един момент той да започне да съжалява и да се държи зле и с теб и с детето. Така, че ти си решавай.

25.   добре сестро, да питам ти за презервативи чувала ли си. ми хората като изневеряват поне с акъла си го правят. така помисли си хубаво за аборта имам съученичка дето направи аборт после истинската любов доиде обаче тя не можа да има бебе. 3 пъти губи бебета в 6 месец накрая любовта си хвана друга и си има бебе. тя обаче е сама. ти го познаваш момчето ако наистина му пука за тебе ще ти гледа детето и ще е добър баща. все още се намират хора които са хора така че прецени сама. ако направиш аборт трябва да знаеш последствията. смятам че оттук нататък ще мислиш повече за последствията отколкото досега. надявам се поне щото историята познава и случаи с по 5 аборта. стига вече бе хора мислете като правите нещо то лесно се вирват краката ама кои ще поема отговорност после комшиите

26.   Остави си детето. мъж винаги можеш да срещнеш дали с този или с някой друг.... ще бъдеш. За една жена е важно да бъде майка това ни е призванието... аз имах това щастие да имам дете, но го пропуснах.... не прави тази грешка.... сега незная животът какво ще ми поднесе ИСКРЕННО ЖЕЛАЯ ДА ИМАМ ДЕТЕ И СЕМЕЙСТВО

27.   Благодария на всички за коментарите!

Наясно съм с противозачатъчните хапчета и ги използвах, но въпреки това факт- бременност. Да и такива неща стават.

Истината е, че всички коментари ми бяха полезни по един или друг начин, но решението ми е да си запазя детето, каквото и да ми струва това. На 30 години съм, не съм някоя ученичка. Нищо не ми дава гаранция, че ако направя аборт и се събера с приятеля ми всичко ще е по мед и масло. Знаете ли- живота не е приказка от 1001 Нощ. Реалността е такава, че никой няма застраховка за нищо. Не мога да убия детенце, което видях че има сърце, което тупти и самото то се движи в мен.

При истина за "любовта", че почти няма двойка, която да не си изневерява, почти нямам познати, които да не са се развеждали (със или без деца). Света е много извратен вече в това отношение. Може само да се опитаме да направим възможното, за да сме до някъде по- добре.

Е... аз ще си имам дете, което ще е моя плът и кръв. Дори и без мъж, винаги ще имам него и то мен. Какъв шок за социалистическата ни все още държава...

Пак казвам, благодаря много на всички за коментарите, аз взех своето решение!