Маската,която той носи
Той е колега, 8 години по-голям от мен. Притежава брилянтен ум, вдъхнови ме в професията, както никой до сега.
За няколко дни се влюбих в него, но не заради стройния ръст от 1, 98 см, не заради красивото лице, нито дори гениалния интелект.

Обикнах душата му.

Тя, също като рядко срещаното му име, е уникална.

Колегите му не го харесват. Както на предишната, така и на новата длъжност. Смятат, че е лош човек. А на него му харесва да вярват, че е такъв.
Когато се появи, те спират да дишат. Говорят зад гърба му.

Понякога ми казва, че те са прави.
Но аз помня деня, . в. който ми разказа за починалата си баба. От очите му се напълниха със сълзи и той извъртя лице, настрани - направих се, че не съм видяла.

Той е рак, аз - дева. Нежен, внимателен, грижовен. Не го показва пред другите. Знам, . че не е това, което. те мислят.
Знам, че тази зловеща красота е маска, защитен инстинкт.
Сподели ми, че. редовно дарява кръв. Обича да помага.

Когато се развълнува, се изчервява, а една вечна на челото му започва да пулсира.

Зад строгия вид на злодей, зад студенината, която демонстрира,
Там, от ляво в гърдите му, бие едно нежно и чувствително сърце, което той е скрил от всички, сложил го е в метална кутия, ключът за която е хвърлил в морето.

Ще взема този ключ и ще отворя кутията, за да се погрижа за това сърце, което се нуждае от
Любов! <3

Коментари

1.   Сваляй моме, паднало ти е

2.   А спрете малко със сапунените сериали и сладникавите романтични истории, бе жени! Ти яко си хлътнала и пичът го вижда, сигурно и колегите. Явно си млада и наивна, но той тази игра вече я е играл щом е по-голям. От любов се нуждаеш ти, той може се нуждае просто от качествен и неангажиращ секс. Приятно му е, разбира се, че му лъскаш егото на желан мъж. За него си като стрелба по вързан дивеч, лесно, но безинтересно за ловеца. Мисля, че си заслепена от визията му и си доизмисляш образа на нещо средно между Зоро и Граф Монте Кристо. Това с гениалния му интелект искрено ме разсмя. Гениите, моето момиче, не се трудят по офисите на чуждите фирми. Пасажът със зодиите няма да го коментирам изобщо, толкова е несериозно съвременен човек да се ръководи от подобни брътвежи. Не се изхвърляй много, че си разгадала какво крие душата му и пр. . защото човек с години живее с някого и пак не е застрахован от неприятни изненади. Охлади малко възторзите, защото всеки човек, както медала има 2 страни, ти още не си видяла обратната. Като я познаеш ще пуснеш темата " Какво стана, той не беше такъв" или "Къде сбърках". Помни, че след всеки полет следва приземяване, дано не е много болезнено.

3.   Мъж рак е като педал под прикритие.

А ти звучиш като страховита филмарка, придавайки важности там, където ги няма...

Братан.

4.   То и серийните убийци имат снимка на любимата си майчица, ама това не ги прави по-мялко психопати. Сам ти е кязал, че колегите му са прави, сигурно е някоя откачалка, аз не бих рискувала.

5.   Пишете си простотиите в раздела Измислени

6.   Това е висша душа,затова е мразен.Ще има труден и борбен живот,но победите му ще са брилянтни и за тях дълго ще се говори.Това е човек тип "rara avis".Те по принцип са самотници-сигурна ли си че си с него или ти се иска?Дори да си на неговата вълна трудно ще остискаш.Ако държиш на него просто му подари свободата.Това са хора родени за велики неща,той е пораснало индигово дете.

7.   Това е висша душа,затова е мразен.Ще има труден и борбен живот,но победите му ще са брилянтни и за тях дълго ще се говори.Това е човек тип "rara avis".Те по принцип са самотници-сигурна ли си че си с него или ти се иска?Дори да си на неговата вълна трудно ще остискаш.Ако държиш на него просто му подари свободата.Това са хора родени за велики неща,той е пораснало индигово дете.

8.   Ах, моме, прекали с виното по празниците ли?
Занимавай се с него, но не го идеализирай толкова.

9.   Звучи романтично, но не забравяй, че всеки човек е по малко и добър, и лош. Това, което другите говорят, никога не трябва да ни служи за ориентир. Това означава, че не бива нито да следваш сляпо мнението на колегите, нито пък да се хвърляш сляпо да го защитаваш от тях. Виж сама за себе си що за човек е, пожелавам ти красив развой на историята :)

10.   Обикновено, когато всички смятат някой за лош човек, има резон в това. Звучи като да си срещнала прикрит нарцисист. Луда любов, фойерверки и после филм на ужасите. Информирай се на време за този тип хора, да си имаш едно на ум, има много статии. Просто тия уникалните, ама недооценени и вечно неразбрани са ми твърде ясни, че да се зарадвам за теб.

11.   Мисля, че си си сложила розовите очила и много неща ти убягват

12.   Поредната , която вярва, че може да направи от мрачния звяр топъл и нежен принц. Много приказки като малка за силата на любовта и как тя променя мъжа ,който от пълна гад и злодей става добряга. Пробвай, ама после да не се опариш, когато звярът си остане звяр.

13.   Това е онзи от Star Wars- маска, злодей, всичко пасва.

14.   Толкова наивност не бях виждал в нито един пост , в тоя форум.

15.   Коментар 1, после коментар 10.... модераторчо, да не си в цикъл, че толкова режеш на хората словата.

Страшен комунизъм е тоя сайт.

Братан.

17.   Братванчо, спри си изцепките!

20.   №2, поздравления, страхотен коментар. И на №4 е добър, но твоя е точно в десятката. Много хубави съвети и давате, дано само ви послуша. Аз ще и напиша само една дума на авторката-заблуда. Тя е просто заблудена и дано отрезнее по-навреме.

21.   Мила, не се занимавай от личен опит ти казвам, че такива връзки в 90 % от случаите не приключват добре. Нека ти разкажа моята история. Преди време направих грешката да се хвана с колега от работата. Още от самото начало се започна с навлизането в личното пространство, ревността, нямах въздух от него. Понякога ми влизаше в положение ако съм уморена, друг път не случвало се е да ми се цупи ако му откажа ако мй кажех, че съм изморена и, че ми се спи, а той ако може няма да ляга цяла нощ. Веднъж заради него и цупенето му си легнахме пак на разсъмване. Лятото като бяхме на почивка в чужбина бях изморена от цял ден обикаляне в жегите и си легнах по - рано. Той започна да се мръщи и да се оплаква на другата двойка, с която бяхме как колко и да съм била изморена ако съм искала съм щяла да намеря желание и какво било това да си легна рано на почивка. После ми се извиняваше, че не го бил мислил сериозно и го бил казал понеже бил леко на градус. Навръщане другото момиче ме съветваше да ги зарежда и каза, че не вижда между нас нещата да вървят нагоре. Всеки път подханех ли темата за раздяла след това смяташе, че тя или колегите ни негови бивши (шефката го уволни понеже се издъни направи една простотия) и мои все още настоящи ми влияят на решението да го зарежа. Водеше ми бившата си тя да ме убеждава колко много държал на мен, (на нея при скандал е чупил ръката уж да се защити, колкото и да е истерична една жена това не е оправдание) къшнеше ми се в покойната си майка. Отделно имаше и с епилепсия, но това не беше проблем, проблемът беше в характерът му. Накрая помолих татко да се намеси, за да разбере, че повече не го искам в живота си. Вече 3 месеца без него ми е супер. Други мои колеги също станаха гаджета, заминаха за чужбина и като поживяха един месец там се разделиха - той също беше адски обсебващ и прискаше момичето.