Колко пари ви трябват?
Привет. От няколко години живея в Англия. От скоро време започнах да си задавам въпроса, колко пари ми трябват за месеца? От малък град съм в България, работих като шофьор и съм изкарвал по 1300 лева на месец ( без бонуси, да ги забравим все едно ги няма ). От нищо не съм се лишавал в България, всяка година съм ходил на почивка извън България за 7 дена, имам собствен тристаен апартамент в центъра на града, тухла, нищо общо с панелките в Англия. Имах и кола Мерцедес 2007 година, веднъж в месеца се съберем с приятели и така. До тук с България. В Англия работя по 40 часа седмично, по 10 паунда на час, това са 400 седмично или 1600 месечно преди данъци и такси. След тях са около 1300. Нямам собствен автомобил, защото не си заслужава да се бутам в този град с него, голям проблем са паркингите и данъците, нямам собствено жилище тук, живея в едностаен апартамент, наема му е 600 паунда на месец, има нужните неща, но нищо повече. Газ, ток, храна, интернет, транспорт са около 350-400 паунда месечно. Оставам с около 300-400 паунда месечно. Въпросът ми е заслужава ли си всичко това? Да, има къде да се отиде, има какво да се види в Англия, от паркове през езера, през национални забележителности до стадиони. Но дотам. Тук съм самотен като куче и заслужава ли си да спестявам по 300-400 паунда на месец? Конкуренцията за работа е огромна и всеки ден съм подложен на стрес, гледам да не объркам някоя заявка, но няма безгрешни хора. Докато в България нямах толкова стрес на работното място. Колко пари ви трябат на месец?? Защо бягате по Англия да живеете като скотове и да дишате влага в тези жилища? Какво мислите?

Коментари

1.   Тая тема си е един гнусен кликбейт и ако не разбираш какво е това, надявам се, че знаеш какво е Google.

Нека да отговоря на залгавието ти:

6000 лева, за да съм спокоен и да ми вървят плановете. Това са пари след всякакви такси и задължения. Планувам да "харча" поне 2500 лева от тях на месец, като останалите 3500 отиват във фонд "Не вярвам на пенсионната ни система".

" Защо бягате по Англия да живеете като скотове и да дишате влага в тези жилища? Какво мислите?"

Мисля си, ама само си мисля, че си много тъп трол. Нали ти живееш в Англията! Кажи ми? Или си оня същия трол, дето само спами теми, колко била злеташка тая чужбина ... Но нека да поиграя с теб!

"Имах и кола Мерцедес 2007 година, веднъж в месеца се съберем с приятели и така. "

Това ако е постижение за теб, за мен звучи повече, като началото на бележка от самоубиец, даващ ни причини ...

Но нека се въздаржаме от такива мрачни мисли по празниците!
Ти си с 1300 лева, от малък град, който ще наречем Каспичан, ей така!
Средните заплати в Каспичан са 850 лева. Нашето момче, изкарва с 60 процента повече от средното за региона. Има тристаен апартамент, който както разбрахме бил тухла, защото това явно е много важно, че да се отличи от английската "панелка". Имал си и "богат социален живот" или каквото минава за такова при теб. Вyпрос - Защо отиде, да работиш в Англия, за половината от средната им заплата, при положение, че правеше повече от заплата и половина в България?

"Конкуренцията за работа е огромна и всеки ден съм подложен на стрес, гледам да не объркам някоя заявка, но няма безгрешни хора."

Ох милия! А в България съм сигурен, че всеки ден бъркаше заявките и шефа ти викаше "нема проблем", вместо само да ти вика.

Това, че си самотен като куче (съберете се псетата на глутница, бе бате!), си е твой личен провал, сещаш ли се?

2.   Що си се бутнал в Англия. Там няма пари. С л. нян кол ви гонят от там, а вие пак там се бутате.

3.   Я ми кажи как се оцелява с 1300 лв в България, че на мен не ми е ясно. Апартамент в центъра (тухла) не се взима с тия пари..

4.   И аз съм в Англия от 4 години, стигнал съм до извода, че си заслужава.
Целта ми е да си купя собствено жилище в БГ. Всяка година спестявам по около 8хил. паунда или около 16-18 хил. лева.
Просто като тегля чертата, по-добре да бачкам 4-5 години в чужбина, отколкото да тегля кредит в БГ, който да изплащам двойно и тройно повече години. И да се чудя дали ще ми стигат парите или не.
Иначе всяка година си ходя на почивки. Я по испанските острови, я някъде другаде.
Ако бях останал в БГ и бях теглил кредит, нито на екзотични неща щях да се нагледам, нито на нищо.
В Англия ходя редовно по музеи, галерии, събития, обогатих си общата култура. Вече владея английски перфектно, имам приятели от какви ли не националности.
Има една приказка- Който както си го направи.
Огаждам си, правя си кефа, живея си живота. Ако си с настройката на жертва, все ще виждаш лошите страни на всичко.

5.   Познавам един дето цял живот работи в чужбина - навсякъде парите му били малко и все ламти за още. Събирал пари за къща. Стана почти на 40 и накрая само с къщата ще си остане (защото не всичко е пари). Не създаде нормална връзка и приятелства - е, на мен ако не ми е добре, какво ще я правя тая къща, сам като куку вътре и тракала. Авторе, познавам много хора, отидоха в Англия, изхарчиха повече пари, отколкото спечелиха. Върнаха се и са супер щастливи от това.

6.   От 4, искам да допълня нещо.
Авторе, ако наистина си взимал по 1300лв. в средно голям град, браво на теб. Жив и здрав да си, но масово хората в малките и средни градове в страната взимат по 500-700лв. макс. Майка ми специалист в нейната област с не знам си колко години трудов стаж, получава по 800лв. Да не говорим колко й късат нервите и колко е работила извънредно.
Приятел в Търново получава по 600лв. и работи 6 дни в седмицата, само с 1 почивен ден. Сестрата на жена ми работи в Добрич за едни 700лв. а телефонът й звъни и в извънработно време.
За по-малките населени места, където хората бачкат за разни селски феодали за по 400лв. не ми се и коментира. Общо взето в България ти скъсват гъза за едни 500лв.
Често виждам как се появяват разни теми с леко пропагандна цел, че видиш ли България е цъфнала и вързала, и че едвали не на Запад хората били по-бедни от нас. Парите винаги са били на Запад, това е.
Като англичаните започнат да работят в България, тогава ще почна да ви вярвам поне малко на приказките.
Съгласен съм с номер 1.

7.   Ако не се чувстваш добре просто смени страната... явно тук си бил по-щастлив. За мен и моето семейство е по-добре и по-важно да имаме спокойна работа, макар и не високо платена, да имаме собствен дом в центъра на града, средно хубава кола и спокоен живот. Имаме го и не драпаме за повече. Предпочитаме да живеем спокойно и без стрес. Това е. Чужбина не ни влече, освен за екскурзия.

8.   До 5

Ако си бездомен, ще установиш, че връзките ти с приятели особено от младостта, бързо-бързо се разпадат.

9.   Номер едно добре му сипа на Аспергерчо. Навъдил се е някакъв тъп трол, който само повтаря колко зле е извън страната. Първо се плюеше по САЩ, сега Англия. Може да е същият тъпак, който пробутва колко хиляди на месец изкарвал от инвестиции.

10.   Ами, сам си решаваш. Аз от 4 години съм в Англия. В България работих като склададжия - 6 дена в седмицата - 10/11 часа на ден. Сега работя като фитнес инструктор и охрана почасово. Общо часовете седмично са ми около 65. В България взимах 850 лева след данъци, тук взимам 1900 паунда след данъци. Да, стандарта е различен, тук е по-скъпо, но отново съм по-добре. Послушай ме, отиди няколко дена на почивка, ще ти се отрази добре. После помисли. :)

11.   Ти живееш в Англия колкото и аз в Калифорния. Какво си тръгнал да съдиш другите защо са в Англия. А ти защо си там, ако наистина си там? Поредният спам, за да върне българите в България.

12.   Авторе , ще гледам да съм максимално кратък. В чужбина се работи за малко , на гурбет. Повече от това е самоубийство. В буквалния смисъл. Ще рухнеш психически , ще ти падне и имунната система и ще си навлечеш болести.
Идеята на гурбета е да си изкараш пари за да започнеш нещо в БГ.
Хората които отиват там с цел емиграция са чисти будали. Особено ония , емоционалните , на които им дай да плюят това и онова.
В София вземах последно 1500лв и ми стигаха за всичко, тъй като съм ерген. В Лондон в момента вземам 2400-3000паунда и пак ми стигат. Но определено бих ги заменил за 4-5хил в БГ.
Не съм самотен като куче , понеже работата ми е свързана да говоря с хората , понякога и за дълбоки теми. Но съквартиранта ми (българин) е и знам какво имаш предвид . Затова ти казвам че и психически ще рухнеш. А то английското общество е толкова повърхностно , че даже общество не е и няма в какво да се интегрираш .
Пак казвам. Ако не можеш да намериш начин в ЮК да си докарваш 30% поне спестени , с които да задвижиш колелото в БГ, просто не стой там. Или си намери друга държава (Норвегия ,Швеция, Германия , Австрия, Швейцария , Холандия ) или се прибирай.

15.   Сори, бях прочел само заглавието. На месец ми трябват към 5000лв. Може и $ или €.

16.   Общият чист доход на мен и съпругата ми е 3200 паунда. Живеем в малък град в Англия. Плащам си ипотеката на къщичката, карам си новата кола на изплащане и не ми пука. Имаме и две деца ученици на 7 и 9 години. Не се срамуваме, че сме бачкатори. Аз съм с висше образование ш тя също - история и педагогика съответно. Не искам да си спомням как живеехме в България. Нищо лошо не казвам за Родината.
А пък авторът живее в Англия, колкото аз в Занзибар.

17.   На мен ми трябват 700-750 лева месечно. С тези пари, спокойно мога да си живея сам, освен това не пуша и алкохол почти не пия, една такава сума би била добра за мен.

18.   Тва що е в любов и изневяра?

19.   Махай се от тоя кенеф и се прибирай да въртиш мерцедеса, ще му се напукат гумените уплътнения и маншоните.
Да ти еба и Англията друже там всяка измет се състезава за преживяване. Ще видят всички горбетчии че след години на робство всичко е потънало за тоя дето духа.
Ако е имало сметка там то е било преди 15г. Да не мислиш че искат някой мигрант да забогатява и да ги подяжда?
Те са изчисли какво трябва да стане. За едни пари не си струва да си съсипваш здравето и живота да им слугуваш на ония плазмодий мързеливи и лицемерни