Не мога без него
Искам да разкажа и мойта история. На 26 години съм и имах гадже до преди 1 седмица, но се разделихме тъи като постоянно се карахме за какво ли не, но най вече поради ревност. Защото и двамата много се обичаме.

Много ми е тежко без него сега и не ми се живее повече. Постоянно плача и съм много объркана мили хора кажете ми какво да направя, как да го забравя? Има ли лек за това? Колко време трябва да мине за да съм сигурна че вече не ме обича и че нищо няма да се оправи? Просто имам чувството че ще се побъркам.

Коментари

1.   Аз съм момче. Нашата история е същата. При мен е така вече 2 месеца и не зная кога това ще спре. Предполагам, че ако имаш правилните хора до себе си ще мине значително по-бързо. Аз просто ги нямам... Честно казано не искам нищо повече от това да спре да ми е гадно. Мислех си, че ако контактувам малко с противоположния пол ще ми мине, но не стана така. Когато говориш с някой за това и виждаш, че не те разбира ти става ясно, че му тежиш и вече не ти олеква от това а обратното. Ако намериш някакъв лек ще се радвам да го узная. Дано при теб мине много по-бързо от колкото при мен.

2.   Може сега да не ти се живее, но ще мине месец-два и ще започнеш да се съживяваш. И аз бях като теб-ревнуваше ме и ме караше да плача постоянно. Когато съм с него исках да се разделиме, като се скараме и не се виждаме няколко дни плача, защото ми липсва. Сега сме разделени повече от месец и започвам да свиквам с неговото отсъствие. Като се върна в мислите си назад виждам само болка и сълзи причинени от него и още не мога да разбера каква е тази сила която ме теглеше и се връщах отново и отново при него. Преди два дни ми се обади по телефона и поиска да се видиме, но аз събрах сили и му отказах, защото знам че всичко ще тръгне по старо му. Потърпи, стискай зъби и си повтаряй всички лоши неща, които ти е причинявал и те е карал да страдаш и ще видиш, че лека-полека ще се оттървеш от неговата зависимост. Има една сентенция: по-добре сама отколкото зле придружавана.

3.   Разбирам какво преживяваш. Моят съвет е първо да се увериш дали всичко е загубено или напротив - дали може да си дадете втори шанс и да опитате да преодолеете тази ваша ревност един към друг и непостоянните кавги. Поговорете. Вместо да се измъчваш дай всичко от себе си, покажи на този човек, че искаш да имате нормални отношения, да сте заедно. Компромисите в една връзка са изключително важни!
Ако нещата отново непотръгнат, значи няма смисъл да насилваш нещата. Успех!

4.   Ами щом много се обичате съберете се пак и не се ревнувайте. Преглътни гордостта си и му се обади. Покажи че можеш да се промениш.
А иначе трудно ще го забравиш. Аз вече половин година не мога да се справя с това.
Успех!

5.   При мен също се случи нещо подобно. Обичахме се изключително много. Бяхме заедно десет години. Карахме се постоянно, но въпреки това не можехме един без друг. И беше взаимно. Но се разделихме. Минаха вече две години, а аз все още го обичам както първия ден, все още съм влюбено в него, и все още не мога да преодолея раздялата ни. Но той реши че ще бъдем по-щастливи по отделно, защото когато сме двамата се нараняваме. Той беше единствената ми и първата истинска изпепеляваща любов- Не мога да го забравя и никога няма да успея, сигурна съм. Дори и да имам друг мъж в живота си, той винаги ще е сравняван с него. Така че, мила, искам да ти кажа, че ако мислиш че това е истинската любов за теб, никога няма да бъдеш щастлива с друг мъж, освен с този. Така че колкото и да те боли, преглътни гордостта си и му се обади, съберете си и ще бъдете много щастливи, сигурна съм. И побързай-живота и толкова кратък, че няма време за губене

6.   Еми според мен не влизай там където той влиза по сайтовете за да гледаш дали е онлайн не гледай неговите снимки, не ходи на места където той ходи, не чети смс-ите който сте се пращали избягвай нещата които те карат да мислиш за него и да се разстройваш. Излизай с приятелки води си предишния начин на живот и остави някое момче да покори сърцето ти. Сега сигорно ще си кажеш тази си мисли чи туко така се забравя любовта просто той ако иска да сте заедно ще те потарси и ще се съберете, а иначе само се измачваш!

7.   Много трудно е да забравиш човека които обичаш, аз сам го изпитала и ми трябваше почти година и половина да го забравя, но дори и сега след 3 г има моменти в които се замислям отново за него. Ако е била силна любов никога няма да го забравиш винаги ще те боли и дори да го замениш с друг човек.

8.   Номер 4 е права. Наистена поговори с него и се разберете. Преодолейте тая ревност защото тя убива. Доскоро и аз имах същия проблем. Но се разбрахме. Моя съвет е че ако се съберете постарайте се и 2та да не си давате поводи за ревност, защото тя разрушава и най красивата приказка м/у 2ма.