Искам връзка, но не и развод
Здравейте! Надявам се тук да намеря съвети, а не само осъдителни подмятания. Намирам се в деликатна ситуация. Омъжена съм от 13 години, имаме дете на прага на тийнейджътството. Със съпруга ми се разбираме доста добре, уважавам го като човек, баща и професионалист, обичам го...като роднина. Вероятно коренът на проблема е точно там - отношенията ни са добри, но в тях отдавна няма никаква страст. Не сме били интимни вече повече от година. И това не е първият такъв период. Реално в последните 10 години се въртим в един цикъл на дълги месеци без секс и неколкократни патетични опити. В началото опитвах какво ли не и търсех причината в себе си, но всъщност той има проблем с алкохола (за който не иска да признае) и оттам - с потентността. В един момент просто спрях да се боря и оставих на него инициативата. Е, вече повече от година не си е поискал... Може би е редно да кажа, че през тези години не съм се превърнала в "глиган с анцуг" - имам успешна кариера, във форма съм и никой не може да предположи, че съм поти на 40.
И преди да питате, не, той няма друга. В това съм повече от сигурна, говорили сме, дори съм му предлагала тройка, суинг, каквото и да било, само да "живне малко", но той категорично отказва. Отказва и да лекува импотентността и зависимостта от алкохола.
И така се озовах в ситуация да искам секс, а да не мога да го получа у дома. Не искам да си плащам за секс, най-малкото, защото за мен удоволствието е на много нива и самото физическо изживяване няма да ми е достатъчно.
Преди няколко месеца се запознах (служебно) с човек, когото намирам за много интересен. Допада ми общуването с него и колкото повече се срещаме (в компания), толкова по-привлечена се чувствам от него. Все по-често се улавям да мисля за него и да искам да го целуна. Той, за разлика от мен, е необвързан и не знам как да подходя. Решила съм да го поканя на питие и да бъда директна, да му предложа връзка. Страхувам се, че той може да не е така привлечен от мен или да не иска да си усложнява живота с подобна връзка, или пък да търси любовта на живота си (което аз не искам да бъда). Във всеки случай, ако откаже няма да изгуби много - не сме приятели, а по-скоро добри познати.
Та въпросът ми към мъжете е: бихте ли се впуснали в такава авантюра на негово място и имате ли съвет как да подходя, за да не го изплаша с намеренията си? А към дамите: били ли сте в подобна ситуация (да искате връзка с мъж, за който нямате намерение да се омъжвате, но и не изпитвате само чисто физическо привличане)?

Коментари

1.   А мъжа ти ОК ли е с това? Защото ако не е, аз лично не бих искал да се забърквам. Знам ли го, ако разбере на къде ще му избие сачмата, особено след като е алкохолик? Защо да си усложнявам живота, като мога да си намеря свободна жена?

2.   Отговори си на въпроса: колко време ще изневеряваш? Цял живот ли? Докато станеш на 50 -60?
Аз съм била в твоето положение със съпруг, който отказваше секс, без да има любовница. Отказваше и да се лекува. Три години живях като монахиня и накрая се разведох. Ясно му обясних защо го правя? Тогава бях на 37 г. Сега съм на 42 с прекрасен и нормален мъж. Той има дъщиря от първия си брак и живее при нас, а аз имам две момчета. Живеем в хармония, обичаме се и се разбираме. Имаш ли нормален човек до себе си всичко е лесно.
Аз се разведох и не съжалявам. Просто не обичам да се крия? Не мога и да изневерявам с женен мъж и са разбивам семейства.
Успех ти жилая

3.   Хаха, така е, номер 1, ама тя хич не възнамерява да го пита, но булка - то не може и вълка сит и агнето цяло? ! Не може, разбери го. Или си търпиш мъжа, или се развеждаш и излизаш на пазара, но тогава ще има само секс, без връзка. Общо взето, опциите не са ти много, но това е положението.

4.   До 3

Може, ако е агнето на комшията ;)

5.   Разведи се и тогава марсувай!

6.   Не се излагай да молиш за секс! Ако ти беше сингъл и семеен ти предложи да попалувате- ти как щеше да реагираш?
Как уважаваш мъжа си като баща, щом е алкохолик? Те по това си приличат- отказват, че имат проблем. Мислиш ли, че е добър пример за тийнейджъра?
Освен това я знаеш онази приказка- не може хем х*** докрая, хем душата в рая. Тогава ти остават две възможности- купуваш си вибратор и детето ти ще е с баща или развод, щом секса ти е най-важен. Толкоз. Да мърсуваш зад гърба на мъжо е оправдание за слабохарактерни, нормален мъж няма да си сложи таралеж в гащите с теб. Хубаво си помисли.

7.   разведи се за кво ти е тоя мъж и за баща не става явно, какъв пример ще даде на детето си ...алкохолен, а ти ....курвенски

8.   Постави му ултиматум . Ако не почне да се лекува , за да стигне до същината ти ще почнеш да си търсиш любовник и най вероятно ще се разведеш. Ако не се стресне . Развеждай се.

9.   Не се излагай да молиш за секс! Ако ти беше сингъл и семеен ти предложи да попалувате- ти как щеше да реагираш?
Как уважаваш мъжа си като баща, щом е алкохолик? Те по това си приличат- отказват, че имат проблем. Мислиш ли, че е добър пример за тийнейджъра?
Освен това я знаеш онази приказка- не може хем х*** докрая, хем душата в рая. Тогава ти остават две възможности- купуваш си вибратор и детето ти ще е с баща или развод, щом секса ти е най-важен. Толкоз. Да мърсуваш зад гърба на мъжо е оправдание за слабохарактерни, нормален мъж няма да си сложи таралеж в гащите с теб. Хубаво си помисли.

10.   Разведи се бе, жена! Ама един ден ще станеш и ти чанта и няма да си конкуренция на 20-годишните, да знаеш. Така че внимавай какво избираш. След 13 години се сетила.

Джен

11.   Не те разбирам-въпреки, че и аз съм жена. Не разбирам кое те задържа при него-алкохолик, импотентен... то хептен никакъв друг кусур да няма, това стига и хартисва. Мъжът ти определено си заслужава рогата, но помисли и за човека, с който ще изневеряваш. Привидно си улучила по-добрия вариант-необвързан мъж, защото най-гадното е да се вреш в чуждо семейство ако си си заплюла женен. Но на тоя необвързан и на него не му трябва омъжена жена, жена с която няма никаква переспектива. Мисля, че няма да ти откаже-но бързо ще ти се насити и пак контрата в тебе.

13.   Поредната кандидат-изневерителка, да не кажа обидна дума, че може да не ме публикуват. Хем мъжът ѝ алкохолик и импотент и тя подпалила гащите, хем не ще да се разведе с него. Бракът ѝ умрял и станал на едно съквартирантство, ама ще си го влачи. Уважава си съпруга и затова ще го дари с украса за глава като на елен лопатар. Но пък той си е виновен след като не е приел благородното ѝ предложение за тройки и суинги, за да живнел той, не ТЯ. Хем ѝ се иска само секс с някой си и ще му се предлага като лека жена, ама пък ѝ трябва многопланово изживяване. Което обаче не включва любов, връзка и усложнения. Накратко- хем боли, хем сърби. Като сърбежът спешно се нуждае от яко начесване.
Авторке, разбирам, човешко е да искаш секс, щом ти липсва с един, да опиташ с друг/и. Не те осъждам за желанието ти, а за начина да го реализираш. Направи го като достоен и свободен човек, не като подлец. Разведи се, вместо да мишкуваш зад гърба на съпруга и детето си.
Няма как хем душата да е в рая, хем х-- до края.

14.   Нещо мъжете все имали проблем с алкохола, все не им ставало. Абе кажи си, че просто ти се чука с други и по много. Кажи си, че искаш тройка и да тв шибат до посиняване. Кажи си, че мъжа ти просто не те привлича.
Просто си го хванала за донор, като почти всяка жена в едно семейство. Да му родиш дете, да ти мине това к айде на ебането с чужди.

15.   Накрая и от този ли ще избягаш, защото не ти давал "пълния пакет" от любов и страст?

16.   " бихте ли се впуснали в такава авантюра на негово място и имате ли съвет как да подходя"!? Има поговорка " не си вади х.. там където си вадиш хляба" Това е символично разбира се и умните ще го разберат. Лошото в случоят е, че и жената си вади хляба от същото място и не трябва да си вади онази работа, защото ще последва същият ефект, какъвто и при мъжа. Щом той сам не е налитнал, насила хубост не става, и да му се натискаш нищо няма да се получи, най много да те покаже що за стока си и да станеш за смях сред колегите си. Много е вярна поговорката, гъз глава затрива и авторката иска да я изпробва дали е вярна. Хайде да сподели после заключението си.

17.   Дай му на колегата, беее... и той душа носи.

Чукайте си се на воля. Изневярата е лоша, само тогава, когато не е провокирана!!!

Всеки мъж или жена, който не си дава най-милото на половинката си, с това си (не)деяние дава съгласие той да си го чеше. ТОЧКА.

Кажи на колегата какво търсиш и си намери щастието. Семейството нека си функционира като такова!

Или пък се разведи... каквото ти душа сака - това се прави.

Братан.

18.   Ти подценяваш пржблемът с алкохола. Няма как всичко да е ок като той пие толкова много. Просто явно не го виждаш. Търси начин за лечение. Сексът ти е най-малкият проблем.

19.   Не е много типично свободен зрял мъж, месеци да не си поиска от колежка, която му е навита. Ти би трябвало да се държиш прекалено стегнато за да не усеща той, че го желаеш? Или нещо при него не е окей!
Скъси внимателно дистанцията - търси поводи да се озоваваш твърде близо до него. Показвай му повече "кожа" - рамене, деколте, бедра... Изпитаното предизвикателство да си оправяш косата с двете високо вдигнати ръце, така че гърдите ти да се актуализират почти пред лицето му... И дискретно го наблюдавай. Ако не се самосезира при тези провокации продължаването на свалката от твоя страна става рискова.
А на мъжа ти намери начин да му подхвърлиш, че му търсиш заместник. Може и да не се впечатли. Може даже да няма против (е, едва ли ще ти го каже направо). Но може и да е силно против. Тогава те съветвам първо направо да се разведеш.

20.   Без да изпадам в излишен "морализъм" - ще ти отговоря само на въпросите.
- по всяка вероятност твоят познат няма да има нищо против връзка само за секс, стига да не му пречиш. Все пак те съветвам да последваш съветите на Номер 19 и да не си искаш директно, поради простата причина, че макар и да не е женен - човека може да е обвързан. Ако той знае, че си омъжена - остави инициативата на него.
- като казах горното - имай в предвид, че в един момент ще започнеш да му пречиш. За съжаление при жените ревността и драмата са ви заложени в природата. Обикновено в такъв момент връзка се прекратява, т.е. - не си мисли, че "ще си решиш проблема" дълготрайно.

Накрая - съвета ми е все пак да поставиш ултиматум на мъжа си и ако не вземе мерки - да се разведеш. Изневярата се преживява тежко и не знаеш как ще реагира мъжа ти ако разбере - по-добре не си играй с огъня.

21.   Със свожоден няма да се получи добре, защото няма равнопоставеност. Намери си семеен, който търси и той нещо странично. След това дай знак, но остави инициативата на него, защото е много грозно семейна дама да гони мъж за секс! В крайна сметка може и някой младеж да удариш от някой фитнес, ако е за секс само.

22.   Авторката: Благодаря на всички, които отделиха от времето си, за да прочетат историята ми и да коментират. Изглежда в стремежа си да не бъда многословна и досадна съм изпуснала важни уточнения.
Първо, нарочно не ползвам думата "алкохолик", защото знам какво е всеобщото схващане. Съпругът ми пие, пие ежедневно и не е имало нито ден в последните години, в който да не е пил алкохол. Но това не значи, че пие до степен да не знае къде се намира, да е агресивен или да говори несвързано.
Второ, вече съм му искала развод и то няколко пъти, но той буквално плаче като дете и ме моли да не се разделяме, семейството е всичко ьа него. Обещава да намали пиенето, да потърси помощ за импотентността, но това трае около седмица...
Трето, мъжът, по който съм увлечена не ми е колега - беше нает като външен лектор и дори да се наложи да правим подобно обучение отново, то едва ли от компанията му ще изпратят точно него. За излизанията ни в обща компания той е бил инициатор и именно на едно от последните забелязах неща, които ми дават причина да мисля, че не е безразличен към мен.
Четвърто, имам собствено жилище, купено преди брака (от родителите ми, но си е на мое име), печеля доста над средното и мога без проблем да обезпеча нормален живот за себе си и детето. Не съм с мъжа ми за парии сигурност!
Пето, като всеки нормален човек и аз потърсих проблема първо в себе си. Предположих, че провалите се дължат на загуба на интерес от страна на мъжа ми към мен. Затова първо му предложих да пробва с друга жена (професионалистка) - отказа. След време подхвърлих идеята за тройка с друга жена, макар да съм строго хетеросексуална. Отново отказа. Накрая, след като веднъж спомена, че че наша приятелка го привлича, предложих и да си направим суинг парти с нея и мъжа й, но и това отказа.
Не искам да се изкарвам светица, но някои коментари ме засегнаха много и затова влизам в този абсурден обяснителен режим. Извинявам се, ако съм досадила, но се надявам да получа още идеи какво да правя в тая каша...

23.   Ако един мъж не прави секс с жена си и тя кривне - тя е виновна, ауу, да я линчуваме!
Ако една жена не дава на мъжа си достатъчно често - "иди на проститутка", "намери си любовница",тя по черна от вещица...
Ей големи сте лицемери това мъжете...

24.   Много мъже в темата се разпознаха в импотентния алкохолик и взеха да хулят авторката...

25.   Авторке. След всичко, което си описала в последния си коментар няма абсолютно никаква логика да живееш с мъжа си, нито от съчувствие, нито от любов, нито от каквото и да е било друго. Затова просто се разведи. Това е единственото нещо, което можеш да направиш.

26.   Ами и да реве и да не реве, какво го търпиш? Пияница си е и това е! Изгубила си достатъчно ценно време, стига повече.

Джен

27.   И като/ако разбере мъжът ти, че се фъкаш с друг, няма ли пак да плаче и да ти стане жално? Тогава какво ще правиш? Ще прекратиш връзката с другия ли и ще се върнеш пак на изходната точка? Едва ли. Ясно е, че мисълта за секс с друг ще бъде последвана и от действия. Ще станете класическото съчетание - мъжът пие, жената изневерява. Ами поне първо се разведи, ако уважаваш себе си. И без това сте семейство само формално.

28.   Абе защо си си свързала гените с такава отрепка.

29.   И аз това се замислих - хем ти става жално, че искал семейство, хем не се замисляш, че като разбере за любовника, пак ще му жално, че и обидно.

Ами добре, ама аз ако съм един сериозен и отговорен мъж, как да се съглася да си легна с жена, която е омъжена и която бяга от отговорност, защото... ѝ било жално?

Какъв очакваш да привлечеш при това положение? Някой безхаберен безотговорник? Защото нормален мъж надали ще се съгласи.

Разведи се и не ставай за резил на тези години, хем ще си намериш някой нормален мъж, като си свободна. Не прави глупости, след като няма реална причина да сте заедно. Само от съжаление да стоиш при него, е най-малкото неуважително спрямо теб самата. Сама себе си унижаваш, като търпиш някого от съжаление.

Между другото това, което описваш, си е алкохолизъм, ама отвсякъде. Как ще гонаречеш, че да звучи по-меко, е без значение, но това пак показва, че имаш тенденция да си заравяш главата в пясъка, вместо да наречеш проблемите с истинските им неща и да търсиш нормални решения, без да се губиш себеуважението си.

Вместо да вземеш да си оправиш бързо и лесно проблема, ти предпочиташ да се превърнеш в курва в нечии очи и точно и такъв тип любовник ще привлечеш - мъжка путка.

30.   А , ако го питаш дали има ротив , да имаш секс връзка с друг , какво ще каже ?
Много е лошо с алкохола , майка ми обичаше да си пие .
Според мен и мъжа ти не е щастлив и стига до алкохола .
А , и да имате връзка , ще е известно време .
Реши или друг или мъжът ти .
Не знам всички почнаха с имената , но много хора искаме и си се представяме с друг ..
Просто се чуди за мъжа ти , найстина е грозно някак си като си в брак , обаче желанието си е желание .

31.   Абе хора, тя не иска да се разделят, защото наистина й е жал, но не за него като човек, а като за банкомат, не разбирате ли? Жал й е да остане на улицата, сама, без провайдър. Иска да играе на сигурно - хем образцова съпруга, хем с любовник. С ангелски крилца. Е, няма такъв филм. И предполагам, че човека изобщо не е алкохолик и там какъвто го изкарва - иска да се оправдае пред себе си, че ще си легне с колегата, а ние да й верифицираме решението. Жалка картинка.

32.   24, явно се припозна в хулите щом коментираш.