Бившата му
Здравейте, искам съвет.
С приятеля ми сме заедно от почти година. В началото беше добре докато той не заговори за бившата си. Тя му изневерила. Разделили се. Но в началото на нашата връзка той ми я натресе. Говореше за нея. Имаше и фейса харесваше и снимки ала бала. Това ме ядоса и му казах той първо ми каза ти си обременена, това не би подразнило друго момиче. Намерих снимките и които той пазеше. Той ги махна. После се оказа че тя била от неговата стара компания и понякога се събирали. Това понякога се оказа обаче постоянно. Казах му че се съмнявам че още има чувства към нея. Той пазеше хиляди снимки под претекст че имало и негови приятели ня тях. Обаче имаше и неини. Сега наистина спря всякякъв контакт с нея но страха ми остава. Че тя пак ще изкочи от някъде. По точна страх ме е че той още я обича. Ядосвам се на миналото му и че бил по романтичен с нея, по отдаден. А аз се старая по всякакъв начин да го обичам. Но тези мисли ме тормозят. В началото се хвалеше и с други, но това момиче с което е бил преди не ми излиза от главата. Още в началото ми говори какво са правили и т.н
С мен не иска да излиза било му по добре у дома с мен. Започнах да си мисля че го е срам да го видят с мен. Излезем ли с тази му компания приказките за нея не спират.
И спокоина да съм тези мисли се връщат и ме торозят. Дори и да лежим просто в неговата стая си мисля какво е правил с нея тук. Тези неща ги нямаше докато той не започна да говори за нея. Сега ме е страх че ако излезем някъде с приятелите му тя ще е там. Сам ми каза че тя била голямата му любов. Най гголямата.. имам чувството че той я обича, но е с мен просто за да не е сам. Моля ви дай ми съвет как да бъда пак спокоина и щастлива? Някой минал ли е през това?
Страх ме е че съм някакъв заместител.

Коментари

1.   Заместител си и кошче за емоционални отпадъци. Как ги търпите такива, обсебени от бившите си, не знам. Страшен мазохизъм.

2.   Е, аз също не съм трила снимки на бившите ми, там са си, просто на тях не си личи дали са ми бивши или просто приятели. Не знам каква е тази обсебеност всичко да се трие, все пак тези хора са били в животите ни, дали са ни някакъв житейски урок, че дори сме ги обичали. Грешката на приятеля ти е, че я натрапва, говори за нея, показва ти я, излиза с нея. Не я е забравил и разбирам страховете ти.

5.   Любов и страх не вървят заедно. И двамата имате вина. Той неминуемо ви сравнява и резултатът е в нейна полза, сори. А ти си задълбала в миналото му, мислиш, че можеш да промениш човека и да го контролираш, как така вдигаш гири за някакви си снимки? ! На колко сте години всъщност? Защо имам чувството, че тая тема я чета за трети път? Не те ли посъветвахме да се разделиш с него? Той няма да се промени, а ти защо чакаш? Още един съвет- следващия път, като пускаш тема, прочети отново поста си и си оправи правописа, не бързай толкова.

6.   Рядко го казвам, но тегли му майната на този! Хич да не те е страх, че ще бъде с нея или с друга. Заслужаваш истински да те обичат, а не да си заместителка на някаква си там. Този не е добре с главата, ако искаш да си върнеш самочувствието и щастието го зарязвай веднага.

7.   Такъв го отсвирвам да остава да си живее с голяямата си незабравима любов, дето му набучила рогата. Защо си причиняваш това? Една връзка не ти ли носи щастие, прекратявай я! Не си трови живота с несподелени чувства и страхове. Жалка работа е това и обидна някой да си запълва липсата и самотата с теб.

8.   Аз един път си говорих с една мацка в социална мрежа. На втория ден ми каза "бившия ми" в две отделни изречения - И ТОВА БЕШЕ.
Директно с 200 спрях рЕзко да общувам с нея. Думата "бивш" се споменава само ако е да отговориш на дирекно запитване на сегашната ти изгора, иначе - НЕ.

Вие бъдеще нямате, сега може и да не го осъзнаваш, ама ще.

Братан.

9.   Защо го търпиш? Съхрани дойстойнството си и го остави. Може пък и да хукне след теб, знае ли човек.