Само заради децата
Има ли двойки, които живеят заедно само, да се водят семейство, а същевременно те вече не са не са партньори? И как се справяте, разбирате и какво действа това на децата?

Коментари

1.   Да, ние едно време.

2.   Родителите ми бяха така- бяха като приятели, дори не спяха в едно легло, имаха си любовници, за които аз знаех, въпреки, че се криеха. Бяха заедно, защото баща ми е на висок пост в управлението на нашия град и не искаше да си развали "реномето" и не искаха аз да бъда тъжна- веднага щом завърших и се разделиха. Не смятам, че са били щастливи...

3.   Въпросът ти трябваше да е - а има ли друг тип "двойки"... И щеше да е мълчание...

4.   Не знам дали подозираш колко много хора са в това положение. И моите родители бяха така. Аз разбрах от рано, но се правех, че не зная. Причините за това е, че масово хората се женят и правят деца в един малък прозорец в началото на връзката си, в който още им бушуват хормоните и не мислят трезво дали искат да живеят цял живот с този човек и после някак си притъпяват желанието си да развалят семейния си съюз, за да не се "изложат" пред приятели и/или да наранят децата. След време просто свикват да се водят семейство, но вече нямат чувства помежду си, просто съжителство и някои задължения.

5.   Не не им минава любовта, просто жените искат да родят, да им се махне от главата това, защото биологически имат нужда да родят, а след това вече няма защо да се преструват на любящи съпруги. Те не се женят за мъжете, които обичат, а просто за някой, който им дава сигурност и е донор за децата им. Това е

6.   Има да, и то не малко, най вече от по старото поколение. Все още в тях е останала частица морал, която още ги вразумява, Трудно им е с лека ръка да захвърлят всичко което са градили десетки години и изведнъж да започнат всичко отначало. Докато децата са били малки са стискали зъби заради тях, но когато децата са вече големи започва лицемерието, пред съседи, пред роднини и приятели, т.е., започва един мъртав живот, стават съквартиранти. Тогава по лесно се поддават на житейски изкушения и при първа възможност се възползват и често стават за смях. Форумите са пълни с такива случаи, нима автора не ги чете, че пита!?

7.   Бих казал "и не само заради децата". Лесно е да се разделите. После какво? Смятате, че после веднага всичко ще се нареди? Дори и да имате някой "под ръка" едва ли и той е перфектен. Един Бог знае колко слабости има, които не сте забелязали "на първо четене".
За много по-уместно намирам взаимното "освобождаване". Дискретно разбира се. Секс, любов и семейство твърде рядко биват в едно за цял живот. Не ми звучи добре заради едно от тях да губиш другите две. А не е толкова сложно - просто разбиране. Нагласа. Двама души могат да са си нужни и полезни цял живот без секс. А секса е нужен. Макар често само на единия (или поне повече). Та тук има място един разумен компромис. За съжаление обаче сме твърде далече от възприемането на такава толерантност.

8.   Когато бяхме в университета, имаше двойка любовници в нашата квартира, мислех, че само те са така. Но вече много хора правят секс извън брака. Трудно се поддържа брак и вярност и малко хора го правят.

9.   Това е ужасяващо! Не мога да приема, че ще живея нещастно с години заради децата или по-лошо, за хорското мнение! А и децата не са глупави и бързо разбират и са нещастни, така че защо? За да изглеждате като семейство, а у вас да се биете? Защото и такива брутални случаи има. На улицата усмихнати, щастлива, а у тях бой, че си мислят, че така е правилно, защото децата живеят с двата си родители!

10.   Има, но аз не съм от тях. Това е мъчение.

11.   Ами моя бившия мъж това ми го изтърси след много години заедно и след като се разбра за любовницата. Че живеел с мен само заради децата. Скучно му станало в един момент и тръгнал по мадами. Това че е изпран, изгладен, нахранен, жена му стабилна, чудесен секс, гледа си семейството, за него пет пари не струвало - искал си емоции и разнообразие. Да, ама последната му любовница му разказа играта - издои му хиляди левове, то разходки, ресторанти и накрая аз разбрах. Съответно при развода и аз го издоих подобаващо, та рева с крокодилски сълзи, жив да го ожалиш. Мадамата го заряза. Но пък иначе след като се разделихме бързо се събра с нова жена и сега си е супер, явно са се намерили и са добре заедно.
Та всъщност, понятието "заедно заради децата" може да е добре, но може и да не е. Зависи доколко си готов да жертваш собственото си щастие за сметка на децата.
Защото последствията се изсипват върху тях най-вече.

13.   Е, и на мен ми се иска да го направя с друг, но само мислено и го позволявам. Не бих си развалила брака.

14.   11 като те чета, определено разбирам защо мъжът ти е тръгнал по чуждо...

15.   Авторката, разбирам, че нямаш нито деца, нито мъж. Като създадеш семейство тогава питай. Пожелавам ти веднага да се разведеш като поотраснат децата. Разнообразие трябва да има в тоя живот. Аз съм старомоден. За нищо да света не бих съсипал семейството си.

16.   14, точно.

17.   Номер 11 съм. Хайде кажете защо го е направил, обяснете :)

18.   Не е само заради децата, но любовна връзка нямаме. Бракът ни е по сметка от самото начало. Имахме привличане, но не си подхождаме много добре нито сексуално, нито общи интереси. Просто, както номер 5 е казал, времето ни попритисна и се събрахме. Имаме уважение, взаимопомощ, определено животът и отглеждането на децата са по-лесни заедно. Един ден, когато са самостоятелни, може и да се разделим. Макар че накъде повече. Живеем в отделни стаи, всеки с живота си. Може би на старини ще имаме още повече нужда един от друг за прословутата чаша вода и пак ще сме заедно. Ако не си намериш или запазиш късмета до едни години, взимаш каквото има и гледаш да направиш най-доброто. Не съжалявам. Щях да чакам и да не дочакам, да съм сама с куп котки сега. Тежко ми е, че нямам сродна душа, но алтернативата ми беше да нямам никаква жива душа около себе си. Какво да се прави, явно не може всичката хубост, знам ли.

19.   17, и на мен ми е итнересно да обяснят, защото не разбрах. Мъж съм. Знам, че ще ме нападнат, че не различавам боклучавите жени, затова бързам предварително да отбележа, че съм щастливо женен от години.

20.   Хората могат да живеят заедно заради децата, но въпросът е и двете страни да са наясно, а не като при 11 - мъжът накрая да каже, че е било заради децата. Картите на масата винаги са добър вариант.

21.   това е фалшиво семейство, а децата разбират всичко,иззкривява им се психиката,нещастни са и накрая дегрдират и си съсипват живота заради фалшивото си детство с безотговорни родители ... много тъжно и жалко

22.   Лошото е, че децата усещат, виждат и приематхтоваэза нормално и утре повтарят грешката на родителите си, защото е нормално. Лошото, че дори и да се разделят няма уважение, роднините плюят по другият партньор и съсипват още повече децата и не го осъзнават. Затова уважение, любов, свобода и истинска СПОДЕЛЕНА грижа за децата.

23.   Мойте родители са разведени и ще ви кажа Гадното е, че си отмъщават с децата. Майка ми много рядко ме пускаше при татко ми и не спираше да го псува и да му обяснява за любовниците. И татко ми не я оставяше назад. И той приказваше как в къщата е било хаус. Откакто след време си хванаха свестни гаджета най-накрая престанаха с тези глупости. Ще ви кажа нещо. Развеждайте се цивилизовано и не намесвайте децата си в някакво отмъщение. А пък това "заедно заради децата" изобщо не го разбирам. Вредите и на вас си и на тях повече.

24.   "Заедно заради децата" е един от най-токсичните начини на мислене изобщо. Защото децата всъщност са много по-чувствителни към такива неща отколкото възрастните, дори да не разбират точно. Както много коментиращи споменаха - подобни семейства изкривяват представата за нормалност у детето и го обричат на кофти връзки, понеже родителите му са били много "загрижени" за него.

Нека не се лъжем, хората стоят с половинката си защото им е удобно. Някой да им глади, пере или пък да ги издържа съответно. Ако се съберат насериозно с любовника/цата нали това ще им съсипе "тръпката", понеже подобни хора не са се научили как да съвместяват битовизмите с любовта. А и все пак когато любовника/цата имат лични ангажименти, да има къде да се прибере човек и да не е сам. Всичко е един гол егоизъм.

Но както №23 казва - разводът сам по себе си не е цялото решение. Цивилизовано отношение и истинска загриженост за децата е ключа, не престорените оправдания за собствените интереси. Само че е трудно да мислиш, когато вземаш импулсивни решения и търсиш мимолетна тръпка. Някои хора цял живот не се научават как да бъдат щастливи и все търсят нещо друго да им запълва живота.

25.   Лъжата изцежда душата. Това е нестабилна основа, все едно, че строиш дом върху блато.

26.   Има много такива двойки. В повечето случаи отстрани не си личи. Това са лични неща.. Но ако си по-близък с някоя от страните, те споделят. Покрай мен има няколко такива двойки. Първите са на около 37- 38 годишни, разведени са и живевт заедно. Развели са се след като жената разбира за паралелна връзка на мъжа й. Тя от материален интерес живее под един покрид с него, ксто съквартиранти. Решението е "заради децата"Другата двойка са мъж и жена на 35 години с две деца. Малкото е общо, голямото е от първия брак на жената Съквартиранъи, без любов, без разбирателство, без секс. Причината-отново заради децата.
Трето семейство: Доста известен доктор и докторка. 45 годишни. От години съжителстват, без никакви отношения помежду си, не общуват, не излизат заедно, дори рядко се засичат в тях поради дежурствата си, за секс няма какво да говорим. Причината- авторитета на мъжа като прославен лекар, жена му, която обича парите и статута си на омъжена и естествено децата.
Изводът какъв е. Поколението няма значение. Така им е удобно, така си я карат. За мен това е ненормално, за други е. Всеки преценява за себе си. Лошо е само за децата, защото те всичко усещат.