Сам съм от 9г... и аз вече не знам защо...?
Здравейте! Момче съм на 27г. от София. Имам нужда да споделя с някой какво ми е, но не желая да бъда обиждан. Надявам се да попадна на свестни хора тук. Ще карам направо - девствен съм, по-точно никога не съм правил секс. Като тийн имах няколко неуспешни връзки, като последната, когато бях на 18г. беше доста силна любов, очевидно платоническа, но приключи с разбито за мен сърце. От тогава не съм имал приятелка, затворих се в себе си. Започнах работа, след това записах университет и паралелно вършех двете неща в продължение на години. Постоянно бях зает, недоспал и в депресия. Имам чувството, че съм развил някакво биполярно разтройство - една част от мен отчаяно желае женска компания и ласка... , но другата от мен отрича и продължава да бъде затворена в себе си. Толкова дълго съм сам, че си станах самодостатъчен, забравих какво е да целунеш момиче и да си имаш дружка. Хем страдам, хем така съм си добре. Постоянно превъртам хипотетичния сценарии на една връзка - свалки, срещи, всичко е розово, влюбвам се и не след дълго - оставам с разбито сърце. Всъщност най-дългата ми връзка е беше 8 месеца с това момиче, когато бяхме на 18г., страшно се влюбих и страшно приключи за мен. Преди да се усетя развих зависимост към захарта под формата на сладкиши, след време разбрах, че това е вид психическа компенсация свързана с допамина. Това отмина, отказах се, свалих килограми. Мои връстници - съученици, колиги, се женят вече, правят семейства, а аз съм на тоя хал. И седя, самотен, замечтан за прекрасно момиче, самодостатъчен, отричащ и буксуващ на едно място. По-лошото е, че знам в какво състояние се докарах за тези години и нищо не правя... година след година, около мен минават прекрасни момичета, а аз седя безучастен. И колкото повече време минава толкова повече нищо не правя... имам чувството, че съм забравил как се обича... и мамка му - да! Тъп съм, знам. Зациклил съм, толкова много ми тежи това, просто искам някак си да ми олекне... Свикнал съм никога да не се оплаквам, стискам зъби, когато е най-трудно винаги продължава сам, на бавни обороти, но продължавам. И ето, това което ми тежи на душата го споделям в нета с анонимни непознати... Толкова ли се сбърках? !

Коментари

1.   Споко, не си сам. По принцип не пиша коментари, но силно се припознах в твоята история. С тази разлика, че аз никога не съм имал гадже и не съм целувал момиче досега. Не зацикляй на това и се радвай на живота. Един ден съдбата и на нас ще се усмихне.

2.   Не си момче, а мъж: 28 години... Недей да издигаш жените на пиедестал - те не са нищо особено. Гледай на тях отвисоко, но бъди любезен с тях, доколкото имаш контакти. Гледай да си възможно най добър в това, което вършиш - няма друг начин да излезеш от дупката.

3.   Жените вече могат да получат всичко което поискат с едно приложение на телефона, споко скоро и по-атрактивните мъже в България ще имат проблеми с намирането на жена, това им е просто в природата на жените, биха предпочели да си делят един мъж от най-висшите, отколкото да си прекарат живота с някой средностатистически мъж

4.   Оф стига с това споко. Кво го успокоявате човека. Не е за спокойствие тва.. Постави си цели, изкарай пари, погрижи се за външният си вид- тренирай, общувай. Създавай контакти. Развивай се духовно. Нещата ще тръгнат, ако положиш необходимите усилия и постоянство. Не се отказвай. Трябва ти засилка. Напрегни всичките си усилия да промениш живота си и ще успееш.Прочети книгите на Джордан Питърсън.

6.   Не направиш ли сам нещо за себе си, никой не може да ти помогне и да те промени, най-малко с анонимни съвети в нета. Потърси психолог, даже си закъснял. Проблемът ти не е само с жените, а нежеланието и неумението да общуваш с хората изобщо. Нямаш компания, нямаш и мъже приятели. За жените разбрах, разбили ти сърцето, ами мъжете? И те ли? Почти няма човек, който да не е имал несполучлива връзка, да не е преживял раздяла, да е бил винаги щастлив, но за разлика от теб са преодолели болката и са продължили напред, не са се затворили в черупката си, да се самосъжаляват и да откачат бавно от самота. Животът е такъв, какъвто си го направиш ти самият, има смисълът, който ти му предадеш, а не някой друг. Ти просто си дезертирал от него, нямаш активно отношение към реалността, не искаш да се бориш, сори, истината не е приятна,, но не направиш ли нещо за себе си, не положиш ли усилия да се измъкнеш сам от дупката, ще затъваш все повече.

7.   Здравей, спокоино. И аз бях като теб, бях сама години наред. Всичке момчета ме отхвърляха. Имах силно увлечевие по мой съучевик но това завърши с разбито сърце и аз като теб се затворих. Работех учих. Бях сама близо 5 години. И след това се появи приятеля ми. И идея си нямаш какво изживях с него и намоменти се чудя дали не си бях по добре сама. Защото в момента пък и постоянно се чувствам като кошче за него и не знам какво да правя. Не знам и с кого да поговоря.. мисълта ми е не да се оплаквам под коментарата ти, а да знаеш че не си сам и че нещата ще се оправят! Бъди силен и хей я се разчупи малко. Заговаряй жените и т.н. Ако искаш съвети и тем подобни пиши ми в коментар тук ще ти оставя мейл

8.   Явно не ти се излиза от зоната на комфорта, а в същото време ти се иска все пак връзка. Този страх от емоционална болка, който таиш в себе си, от теб зависи дали ще се реализира. Първо, след като си познаваш ранимостта, трябва много да внимаваш в избора на партньор. Забранени са всякакви кифли, показни момичета, простовати и с голямо самочувствие. Второ, няма да е както като си бил на 18 - нито хормоните са същите, нито жените, с които ще се занимаваш евентуално. Насочи се към жени около твоята възраст, с по-скромно поведение. Ако се насочиш към 20-годишни, е много голяма вероятността пак същото да ти се случи, защото в диапазон 16 години -23 години, много малко жени биха встъпили в много сериозни отношения. Все пак и те учат, работят и нямат много време за половинката, също така разпускат и се наслаждават на свободното си време, осъзнавайки, че бракът си е сериозен ангажимент. Така че, ситуацията не е съвсем аналогична. Къде да ги търсиш обаче тези жени, ако нямаш достатъчно социални контакти? - чрез мобилни приложения и групи по интереси. Много е важно когато почнеш да общуваш да обръщаш внимание на поведението на жената - ако е от онези, които пращат сърца на вторият чат, направо я махай. Не е нормално жена да ти се натиска и да раздава сърца и целувки, ако дори не сте се видели на живо или сте се видели 1 път за 1 час. Просто бъди по-обран и по-предпазлив. Това, че си девствен не го споменавай въобще, само кажи, че отдавна не си имал сексуални контакти. Така ако се стигне до леглото, няма да е изненада, ако не се получат нещата от раз. Много е важно предварително да се подготвиш с повечко техники, как да правиш секс с една жена. И не, порното няма да ти даде необходимите теоретични знания. Попрочети как да възбудиш една жена, как да я накараш да се отпусне и техники за задържане. Преди среща задължително мастурбирай, за да не изглеждаш нервен на срещата. Просто се престраши, няма как иначе да излезеш от тази зона на комфорта.

9.   Не си сам определено.. Според мен сме много даже... И аз съм сам и всеки ден ми става хем по - добре хем по - зле от това точно като на теб.. И все пак мисля, че трябва да се радваме на живота защотото е и много хубав и много кратък.. Живей си и го карай да върви
Успех

11.   Номер 7,

Съветвам те да напишеш отделна тема с твоята история.

Звучиш интересно!!!

12.   Омг, техники мехники... да не пращали сърца и не знам кви плиткоумни съвети. Това дали една жена ще ти прати сърца без да те е виждала, изобщо не говори за това доколко сериозна и отговорна може да бъде във връзка. Техники в секса... верно ли? Преди години бях първата на едно момче на 18... И той стана първият, с който свърших, защото нямайки опит, той следваше моето тяло и моите желания и се превърна в идеалния партньор. Всичко е до химия и привличане. Всичко нагодено и преднамерено е тъпотия. Ти авторе просто намери начин да се отървеш от спомена за тази раздяла и страха от отхвърляне. Търси силата на влюбването и не мисли за раздялата. Знаеш ли всички останали колко са ги изоставяли, колко са им изневерявали, какви неща са им казвали в лицето само и само да ги разкарат. Абстрахирай се. Стреми се да обичаш и не мисли за друго. И лека полека ще намериш, ще задържиш някое момиче. Не се концентрирай в лошите спомени.

13.   За да не страдаш отново, постарай се да държиш чувствата си под контрол. Когато се запознаеш с привлекателно момиче, никога не се ограничавай само с добрите му страни, а се старай да я разбереш реално каква е. Въобразявай си всякакви отрицателни неща за нея и бъди сигурен, че няма да си сбъркал кой знае колко много в предположенията си. Любовта е в 99% една илюзия, затова има като последица толкова разбити сърца и неоправдани очаквания. Добри съвети ти е дал №8, вслушай се в тях. Никога не се доверявай на съвети от жени - те само ще те объркат, подведат, и винаги ще съжаляваш.

14.   Хей, момче на 27 от София...
четейки историята ти искрено се радвах и незнайно защо дори се засмях...(с най-добри чувства)
Всъщност истината е, че до болка открих себе си в твоите думи като се започне от чувството за биполярно разтройство, та до интимната самота и замечнаността в един блян. Толкова ми е позната самодостатъчността, постоянното отричане и дилемата: "хем страдам, но хем така съм си добре". Целият буксуващ и безкраен порочен кръг.
Нямам съвет, който да ти дам, а и не мисля че трябва...но като един анонимен непознат ти благодаря, че сподели...
Поне така знаеш, че не си само ти...
Колкото до ситуацията остави го на времето...ако някой трябва да е в живота ти ще бъде и без да правиш особенни усилия...
Успех :)

15.   И сам се живее. Преди и аз нях като теб, отчаяна за мъжка ласка. Все бях неразбрана и необичана. Е, след време си намерих мъж и бях щастлива. Заживяхме заедно, отново нях в небесата. Любовта е хубаво нещо, но временно. След това идват проблемите, любовта вече я няма, секс има все по-рядко. Идва скуката, финансови проблеми, хигиенни навици, домакински задължения... И така излизат наяве различията между вас. Сега ако можех да се върна назад и да бъда както преди, с удоволствие щях.