Приятелят ми е циганин
Здравейте, аз съм момиче на 19г. и вече от година ходя ( тайно уж )с момче, което е циганин. Познаваме се от детската градина, познавам цялото му семейство, те са много възпитани и сърцати. Родителите му бачкат в Германия, а той е в България с баба си и дядо си. Момчето е много умно, добро и отговорно. Откакто го познавам не съм видяла нищо лошо от него и семейството му, бих казала, че те са по добри хора и от моето семейство, макар, че ние сме българи. Та аз ходя с това момче цяла година и това е най - щастливата година за мен. Обичаме се много, но има един проблем - родителите ми не го одобряват и никога не биха ми позволили да съм с него. Моля ви помогнете ми. Не искам да губя човек като него...

Коментари

2.   Правиш ли грешки през младостта, т. е сега, ще страдаш през мъдростта, т. е като порастнеш.
От тази връзка ще страдат родителите ти, бъдещото ви дете(най-много ще е засегнато)от подигравки, шушукания, неодобрения от близките му и много и много още ядове и проблеми
Млада си, живота е пред теб, не избързвай с кардинални решения, има и свестни българи

3.   На 19 години не си никакво момиче, а пълнолетна жена с всички права и задължения. "Родителите не ми дават" очевидно означава, че си единствено дете и са те гледали като в саксия. При тези условия е нормално да се "бунтуваш" по този начин.

Не е проблемът, че е циганин. Проблемът е, че цялата история изглежда като детска игра. За жалост ти вече НЕ СИ ДЕТЕ и "играта" може да има неприятни последици.

6.   Ако си сигурна, че наистина е свестен, не виждам какво те бърка мнението на родителите ти. Но помисли защо не го харесват, това ли е едонствената причина?

7.   Ти си на 19, вече пълнолетна, и имаш право сама да взимаш решенията в живота си. Аз не бих създала семейство с циганин, но не те съдя за избора. Покажи ясно на родителите ти, че вече нямат думата и не могат да ти се месят.

8.   Здравей мацко аз съм 20 години и също моя приятел е циганин имам същите проблеми като теб само, че аз чакам дете от него вече съм в 3 ти месец. Ако човека си струва рискувай, не слушай никого после може да съжаляваш. Най-важното не избързвай.

9.   Не ви ли е срам бугари, цигани оплождат жените ви. Срам нямате ли бе?

11.   Ще се съгласят като ти направи две-три чавета.

12.   Няма нищо лошо в това.

14.   Едно е да ходиш, друго е да живееш. Според мен най - големият проблем са културните различия. Моя братовчедка най се оплаква от липсата на вярност.
Поживей година с него и си прецени. А относно родителите ти, само ти можеш да решиш до кога да ги оставиш да ти се месят в живота.

15.   В перспектива... В България циганите хич не са обичани от нас българите и има защо. Един ден децата ти ще са наполовина циганчета и ще се сблъскат с подигравки и лошо отношение от околните и ти няма как да го спреш това, вероятно ще искате те да са сред българи, а не в циганско гето. Тук идва големият проблем.

16.   Изчакай да се омъжиш за него и тогава ще видиш откъде изгрява слънцето. Той самия ще ти е най-малкия проблем.

17.   До 9 То пък едни жени... Ако трябва да сме искрени и коректни НЯМА кой знае колко голяма разлика между българи и цигани. Нека си признаем, че е така за жалост. Нали така?

18.   Айде стига модераторчета, едно мнение българско не може да публикувате. Каква е тази цензура. Само тотална офца би имало каквото и да било общо с тази сган с дебилен крадлив и паразитен произход.

19.   Поживейте заедно и ще пишеш. Така когато тръпката поизчезне и ви подхване битовизмът ще прецениш дали Той е човекът. А и българина е расист подготви се за това.

20.   В цяла Европа хората разбраха, че гояма част от българките, могат да общуват само с цигани, негри и араби. За това се смеят с тях и им се подиграват.

21.   Със сигурност вашите знаят, че си имаш приятел, щом ходите цяла година. Странно е, че не са поискали да се запознаят с него. Интересно ми е защо чак сега пишеш, кое те накара да помислиш, че ще го загубиш?

23.   Глупаци ненормални, някои тролове се опитват да ви промият мозъците, защото искат да ви унищожат като народ и за това ги пишат тези измислени истории. Те се прицелват в българките, защото са малоумни, и този цигански номер не минава с българските мъже.
Отивайте и се омъжвайте за цигни, араби, негри и всякакви други отрепки, нищо че хората навсякъде в Европа ще им се подиграват и ще ги третират като трета ръка хора - тази имет която ще изскочи от вагините ви.

24.   Щом си се хванала с циганин, знчи че и твоята култура и манталитет са на неговото ниво. Запомни че душата му е циганска и рано или късно, циганията му ще изплува на повърхността и това неминуемо ще се предаде на децата ти по генетически път. Ако имате такива, мислила ли си как ще се отнасят хората с тях? Нарда го е казал - Крушата не пада далече от дървото.

27.   Важното е да не диша лепило.. може да е свестен, какво толкова.

30.   Най-голямата ти грешка ще е само заради хорското мнение да отхвърлиш човека, когото обичаш. Живеем в 21 век и всички тези предразсъдъци е крайно време да бъдат разбивани и да не влияят толкова много на хората. Ако си сигурна в човека, ако се разбирате, цените, уважавате и обичате, майната им на хората и тяхното мнение. Родителите ти няма да живеят с него, че те да ти избират партньора в живота, можеш просто да ги изслушаш, да им чуеш мнението защо не го одобряват и ако няма адекватна причина - няма какво да му мислиш.
Успех! :)

32.   Не бързай да го взимаш, живота е пред теб. На 19 не е като на 30.

33.   Грешка е да пренебрегваш родителите ти тъй като утре тъмния приятел като те напълни и те заебе, не казвам че ако е българин няма да го направи, но последствията после за детето ще са тежки. Има и читави цигани, но не могат да избягат от манталитета си.

34.   Познавам доста подобни "семейства", само едно е що годе нормално и то благодарение на родителите на циганина дето издържат младите с двете им деца.
Другите масово принуждават жените си да проституират я в българия, я в чуцдбина. Познавам момиче дето се забърка с циганин, от начало всичко беше цветя и рози докато не му роди дете (та да не може да избяга) сега я изкарва на магицтралата да му прави пари, миналата година беше й счупил челюста при поредния побой.
Друга е с почти същата история - много красиво момиче, като стана на 18 я изкараха във франция и същото нещо - роди му дете и я изкараха на улицата. Последно знам че беше избягала с детето пи се покри от тогава не съм я чувал....

Та сама си прави сметка... Нищо чудно длед някой ден да идете да "работите" в Германия при старите...

36.   Авторке, проблемът не е в родителите ти. Щом досега нищо не са направили, няма и да направят. Ще се примирят с приятеля ти. Лошото е, ако това което коментиращите са написали се случи. Наистина случаите с изоставените българки са много, защото и циганите не гледат на българите с добро око и например ако имате деца, те ще се считат от циганската общност за долно качество. И за чужбина са прави - белите момичета докарват по-добър доход като проститутки. Вече не ги предлагат на улицата, а в интернет. Такива момичета понякога дори не напускат един апартамент. Посрещат по десетина клиента на ден и ги размазват от "разбота". Не ти желая такава съдба. Желая ти всичко най-хубаво и щастливи мигове с любимия ти човек. Но запомни - още ти е много рано за женитби и деца, а този етнос винаги бърза.

38.   Цигнина си е циганин, и ще си остане циганин, защото циганията му си е в кръвта му. Запомни че кръвта, вода не става.

39.   Защо не попиташ майка си за Родословното ви дърво?
Може да се окажеш че имаш някой дядо или прадядо Манго или Яшар!

40.   Хората от циганската махала и котка не вземат, а тая любовник си взела от там.
Циганчетата още като пропълзят и започват да крадат и да просят.
Дори извънземните заключват вратите на летящите си чинии, когато прелитат над циганските квартали.
Авторката очевидно намира това за вълнуващо и напълно нормално.

41.   Какво да ти кажа ... Циганките винаги са ми били слабост. Първата целувка, първия секс ми бяха с циганка и първото ми гаже разпита се беше циганка. В последствие бях с няколко такива момичета и никога не ме е притеснява ли това какви са, нищо, че ... отдалече им личеше какви са, абе както казах вече слабост са ми. Но, винаги има едно НО. С времето видях, че възпитанието, манталитета, начина им на живот и мислене са си ... цигански т.е много различни от нашите. Стават за ... някаква връзка, но за обвързване, семейство и дума не може да става. Съвместния живот с човек от друг етнос е труден, често и невъзможен. Колкото и да ... редовен конкретния ... човек, няма да казвам индивид, нада ли ще успее да се откъсне, да прекрати отношенията си с роднините си, а те са си ... цигани и надали ще са редовни като него. В перспектива това би се превърнало в проблем за теб. Така че пожелавам ти успех и умната ... русата остава за мен.

42.   Изчакай, не бързай да взимаш решение, гледа се следното: има ли образование и дали си подхождате интелктуално (добре е да е завършил техническа специалност, висше), майка му и баща му дали са здраво семейство и доколко си запозната с поведението им, готова ли си заради него да си промениш мисленето (колкото и да е интегриран, не е напълно откъснат от роднините си и рода си). За 1 година се вижда само хубавото, още не ви е налегнала рутината, има тръпка от забраната и т.н. След 3-тата година се разбира долу-горе човек доколко става и ти допада. Не че няма свестни хора сред тях, но често морално и интелектуално са на много ниско ниво. Твоите деца ще наследят не само твои и негови гени, в които са гените на родителите ви и прародителите ви и т.н. Факт е, че рядко има образовани и интелигентни цигани. Ако има, най-вероятно имат примес от друга народност, което все пак не е рядко срещано, и си личи по поведението и външните белези (светли кожи, светли очи, кафяви или по-светли коси). Липсата на качествен за обществото материал се дължи както на условията, в които е отраснало детето, така и на все пак умствените му заложби. А те не са развивани с поколения наред. Например едно е родата ти до 9-то коляно да е грамотна и образована, и да спазва някакви общоприети морални норми, друго е само последното поколение да е полагало умствени усилия и що годе социално приемливо поведение. Дори и приятелят ти да е умен и образован, то детето ви може да наследи примерно умствените способности на дядо си, за който дори четенето и правописа да са проблем. Не мисли само за себе си, мисли за това, какви гени ще оставиш след себе си! Що се отнася иначе до романтичност и емоционалност нямат равни докато не омотат някое нищо неподозиращо момиче. Истината е, че днес обичат тебе, а утре съседката. Много рядко са способни на любов тип "цял живот" и на уважение към жената. Това им е закодирано като мислене поколения наред и трудно се променя. Те са си в родовия строй. И дори по-развитите общества не успяват да променят поведението им.

43.   Ако родиш от него, детето ще вземе неговите гени и рано или късно циганията му ще излезе на повърхността. Как ще се чувстваш, като хората започнат да го наричат циганин и да го третират като боклук, защото това на 100% ще стане? А и ти как ще се почувстваш когато роднините и приятелите ти, започнат да те отбягват и да спрат да контактуват с теб! Това мислила ли си го?

44.   №7 ти казваш;
"Покажи ясно на родителите ти, че вече нямат думата и не могат да ти се месят."

- Родителите и няма да имат думата, само ако тя не живее в домът им и е напълно самостоятелна и не е зависима от тях. Ако аз съм на мястото на родителите и, ще и обясня хубаво в какъв филм се набутва и ако въпреки това тя създаде семейство с циганина, няма да я пусна обратно в къщата си, без значение дали има, или няма дете от него.

45.   Ако ти се яде всеки ден бой и искаш да те направят джебчийка или проститутка,давай,защо не.Защото точно това те очаква като переспектива.Работя от години с този етнос и не ти говоря празни приказки за да се заяждам.Познавам няколко българси момичета,които живеят на семейни начала с цигани.Дори на едното познавам родителите.Хората живо го оплакаха и има защо.Смазваше я от бой и я караше да краде.И ако не донесе пари-познай.На майка и опадаха зъбите,отключи много болести от тормоз за детето си.Другото момиче ,здраво и право умря мистериозно.Това ли искаш за себе си и за родителите си?Осъзнай се докато е време.

46.   Най-вероятно родителите му скоро ще се опитат да го изтеглят, да живее и работи при тях. Ти готова ли си на такава стъпка? Може да са прекрасни хора, ако ги виждаш няколко пъти в годината за кратко, но ще е съвсем различно ако живеете и сте зависими от тях. Бъдеще в България нямате особено - той предполагам не прави планове за образование, няма да може да си намери хубава работа и разчита главно на техните. Отделно ще търпиш постоянно расистки коментари и изказвания и ще сте в социална изолация. Рано или късно ще стигнете до извода, че е по-добре да заминете навън. И тук стигаме пак до техните. Осъзнаваш ли, че ако заминеш единствената ти среда ще са цигани и семейните ви приятели и контакти също ще са цигани. Ти ще си абсолютно зависима - до каква степен му имаш доверие?

49.   Ако тая със съмнителния произход роди от рома, когато един ден най-после се светне какво става и че тя и децата и ще са аутсайдери между нормалните хора, ще започне да крие че цялото и котило са циганчета, ще лъже и ще ги представя за българчета. Когато мангалчетата и пораснат, може да успеят да залъжат някои българчета и да се оженят за тях и така ще им зачернят живота и бъдещето им. Само се молете, това да не са вашите деца и внуци.

50.   Авторката очевидно не може да общува с нормални хора и за това предпочита да е с циганите.

51.   не е истина какви психари са писали .
добре бе, откъде тая злоба ви идва?
котило циганчета, проститутка щела да станеш, ще крадеш.

До авторката, предразсъдъците на това общество са големи и ще имаш спънки. Но пък, чистата и споделена любов е за предпочитане пред мнението на моралното общество...

52.   Ти вече си отпаднала от играта.
Никой нормален и свестен мъж няма да те пожелае след като научи за манго Джери. За теб остава да се влачиш само с такива, след като манго ти бие шута някой ден.
От тук нататък, каквото и да правиш е без значение щом нямаш самоуважение и мозък и коментарите са излишни.
Истината е жестока, но трябва да се казва за да се предпазят тези и други да не допуснат тази фатална грешка.

53.   Щом те привличат циганите, значи и ти си такава. Попитай майка си за родословното ви дърво и там със сигурност ще намериш, че един от дядовците ти се е казвал Манго.

54.   Ужас!!!
Да пази господ!
Да се молим да не четем никога повече такива заглавия!

55.   №51,не е истина какъв психар си ти,ти да,не хората,които се опитват да дадат адекватен съвет на момичето.Това,което са писали повечето хора не са предразсъдъци,а горчивата действителност."Чиста и споделена любов"с циганин?Слуша ли те главата или нещо от жегите????То не е срамота,пий си хапчетата редовно.

56.   Дано да не натяквам Много ги харесвах циганите Мисля че са хора като нас Пьрвата ми голяма страст беше тя Едрогьрда с красива вьншност Бях се побьркал по нея Секса ми с нея беше красива приказка Но спрях тя беше семейна и аз сьщо Изминаха 35 години Вьрнах се в Б-я Обадих се на един майстор по обява Да ми направи ремонт Поиска ми капаро преди ремонта 40 лв Дадох му с надеждата че е сериозен майстор На другия ден развалих сделката Поисках си парите Що псувни клетви бяха даде ми 20 лв Останалите си ги прибра За мен това не са пари Получавам 5 хил в зелено на месец Огорчи ме невежеството им ниското ниво алчността Можех да му дам работа за 4 хил лв Но ще те окраде ще иска още и проблеми С тях трябва много да се работи Докато станат хора В САЩ са механици на коли пастори в цьркви Но имат закони А при нас са още диви племена Крадливи мьрзеливи и от криминалния контингент Има и хора между тях но иска култивиране

57.   Аз пък ще заема противовополжната на повечето мнения тук позиция. Още в началото на връзката ни видях, че съпругът ми физически е много различен от другите си двама братя, които си приличат като две капки вода - среден ръст, руси със сини очи, а мъжът ми висок, мургав с черни очи и коса. Игра на гените, си казах, сигурно на някой дядо прилича. Но самият той ми каза, че има сериозни съмнения, че е осиновен. Така се и оказа. Той е най-големият брат, свекърва ми навремето решила, че не може да има деца и го осиновили. Свекърва ми твърди, че е бил 10-дневно бебе, когато го е взела от Майчин дом и е бил подхвърлен на улицата. Това е лъжа, естествено, процедурата по осиновяване не трае 10 дена, но както и да е. Вероятно съпругът ми е циганин, другият вариант е да е арабин, но арабите не си хвърлят децата, по-вероятно е да е циганин.
Искам да ви кажа, че по-интелигентен, отговорен, честен и чистоплътен човек аз не познавам. За този етнос е характерен добрия музикален вкус и да - мъжът ми обожава класическата музика, у нас почти нищо друго не се слуша. Ако е без кола и по някаква причина няма билет за автобус, той взема такси или ходи пеша, но в никакъв случай не пътува гратис, смята го за позор. Види ли боклук някакъв на улицата, навежда се, взема го и го хвърля в контейнера, казва: "Ако всички ние правим това, ще живеем по-чист свят". Отнася се с изключително внимание и респект към жените и по-възрастните хора. Гласува на всички избори, чете, информира се, социално активен е. С две ръце напълно безвъзмездно построи за хората параклис в селото, където имаме вила. Плаща си данъците честно и почтено и ляга и става с мисълта за работата си. Този човек работи като луд, за да осигури семейството си. Въпреки това, у дома ми помага с домакинската работа, а отношението му към мен е като към принцеса. Вече повече от 10 години няма ден, в който да не ми е казал: "Аз не просто те обичам, аз те обожавам!"
Не ме интересува циганин ли е. Най-вероятно е циганин. Пожелавам на всяка жена такъв "циганин"!
Авторке, както виждаш съм на твоя страна. Но имай предвид, че моят съпруг е бил възпитан в българско семейство, а не в катун. Той не е бил учен от родителите си да лъже, краде и убива и не е виждал такива неща в средата, в която е израстнал. Бил е възпитаван на труд, работел е от 7 клас, като същевременно е бил пълен отличник в училище. Ако планираш дългосрочни отношения с твоя приятел, моят съвет е да опознаеш по-добре семейството му, обкръжението му. Всеки можа да се влюби и една година да е образцов, но после да избият естествените му наклонности. И това не е въпрос на етнос и на ген, а на възпитание.

58.   (До №57
Ако мъжът ти е наистина такъв какъвто го описваш, със сигурност не е циганин, защото ромите са пълната противоположност на това. Не съм млад и през годините животът ме сблъска с много цигани, за това че имам много добра представа какви са. Гените са си гени. Те не се променят и се предават на децата. Рано или късно циганията им излиза на яве.
Преди години имах един колега и от него зная, че бяха пет деца. Четири братя и една сестра. Майка им е била разведена от години и въпреки трудностите е успяла да ги изгледа и възпита. Четирите деца чисти, ученолюбиви, трудолюбиви и работеха добра работа. Единия брат обаче приличаше направо на циганин, не само по външен вид, но и манталитет. Нечистоплътен, мързелив и учението изобщо не го е интересувало. Всичките са биле възпитавани по един и същ начин, но той още от малък е бил напълно различен. От дете започнал да ходи на пазара и да проси. Започнал да се събира само с цигани. Братята и сестра му го наричаха циганина и бяха сигурни че майка им е забременяла от някой циганин.
Гените са си гени и се предават на потомството.
Колко от родниниге и приятелите ти ще продължат да поддържат връзка с теб ако се ожениш за рома и ще разрешат на децата си да общуват с твоите циганчета?!