аз съм на 21, а той на 30. Мисля,че ме лъже.
Здравейте!
Аз съм момиче на 21 години и моята история е следната. Не съм обвързана от 2 години, и тъй като връзката ми тогава беше много токсична и реших да си дам известен период от време, в което да се възстановя, поддържам приятелски отношения с момчетата, без интимности. Съсредоточена съм върху студентството си, реализацията си в професионален план и отделям време за хобитата си, а и освен това повърхностните отношения ме изнервят.

През изминалата година във фейсбук ми писаха мъже на възраст 30-40 години - едни бяха семейно ориентирани, други търсеха интимна половинка или просто лаф. Отправяха предложения за срещи, които не се реализираха, защото аз нямах интерес и отказвах.
Често си задавам въпроса "защо? " - защо един мъж няма против да има отношения с момиче (или както някои ще кажат - момичетата на 20 год, не са "момичета", а жени, напълно способни да поемат отговорности в живота). Предполагам е по-добре с наистина зряла жена.
Нямам против връзките с такава разлика в годините, всеки има право на избор и на чувства, но започнах да си задавам този въпрос, след като започнах да получавам съобщения от мъже, а не само от момчета на възраст близка до моята.

Та, да, голяма главоблъсканица ми е в главата, защото от няколко месеца си пиша ежедневно с мъж на 30 години и лошото е, че започнах да проявявам отношение към него...
НО ето тук е проблемът : чувствам комуникацията ни като формалност, той ми пише всеки ден, но не отделя време за развитието на разговорите ни. Не очаквам да бъда център на внимание, той е ангажиран с работа, както и аз с моето учение. Просто, накратко казано - усещам хладнина. Има дни, в които комуникацията ни тече гладко - обсъждаме филми, сериали, музика, сънищата си, споделяме си идеи, харесваме да прекарваме еднакво свободното си време; за теми като здраве, семейство, деца, образование имаме еднакви или допълващи се мнения.

Не мога да пренебрегна факта, че живеем в един град, все още не сме се срещнали, а скоро ще станат 6 месеца от както си пишем. Това е половин година. Нека да бъда по-точна, той всъщност предложи да се срещнем - след месец. А след месец - ще се навърши половин година. Признавам, че не го очаквах, защото обикновено срещите се случват по-рано. Аз не можех да поема инициативата именно поради проблема с комуникацията, който чувствах. В началото успя да ми привлече вниманието, но в един момент започнах да се колебая и да се съмнявам в него, а наистина исках да го опозная повече... Сега имам интерес, може би от привързаност, от това, че всикнах да си пиша с него, дори и в дните, когато просто си разменяме няколко реплики, но пък не искам да се заблуждавам и да инвестирам в неясни отношения.

Не съм го питала, защо предлага това след толкова време, но го попитах защо иска да се видим след месец, а не по-скоро. Отговори ми, че е искал да се срещнем по-рано, но е зает с работа, след като приключи с главните ангажименти ще може да отделя време за мен, а и иска да се подготви психически - каквото и да означава това.
Освен това той знае в кой университет уча и знам, че е ходил там...

По негови думи не е обвързан, семеен или разведен. Иска да има семейство и добра партньорка до себе си. Представя се като искрен и отговорен човек, за него е важно доверието и т. н. Знае, че имам известни съмнения, но според него няма от какво да се притеснявам.

Имам нужда да споделя, защото се чувствам объркана, с противоречиви чувства и не мога да се справя със ситуацията. Бих се радвала, ако успея да изградя сериозни отношения, но едва ли би се случило. За този мъж знаят само най-близките ми приятели, които предполагат, че има друго момиче или жена.

Много моля за мнение и за съвети! Благодаря!

Коментари

1.   Щом от сега имаш съмнения, не очаквай да се променят нещата за вбъдеще. Интуицията ти говори за това че той няма чувства, или дори да има не е човек с който може да се напаснеш лесно.
Приказките че имал работа и му трябва време за психическа подготовка са пълни глупости обаче. Само заради това си заслужава да прекъснеш контакт възможно най-скоро преди да ти е завъртял главата с още небивалици. Никой мъж няма нужда от 1 месец подготовка за да се види с жена към която има интерес. Най-вероятно върти още 1-2 в момента и е предимно зает с тях, а с теб играе по-бавна игра, може би като резерва евентуално.

2.   Докато не се видите очи в очи само ще гадаеш
Дългите писанки по социалните мрежи са за тийновете, а и двамата не сте деца
Пише се мах месец и след това на живо, а той наистина реално толкова време, странно, може да крие нещо, но не ти пречи да излезеш с него, ще стане ясно в последствие

3.   Има си приятелка, това значи. Един мъж почне ли да увърта, че чак да му трябва психическа подготовка-има си приятелка. Може да няма нейни снимки, статуси, но има. За пръв път чувам мъж да се готви психически за среща с момиче, все едно на война отива.
Просто мъжете са по-обиграни на 30 и нещо и знаят как да лъжат. Особено, като не се познавате, всеки може да се изкара ангел и любител на сериозните връзки. Но сериозните работи не стават с всеки, чист късмет са си. На 27 съм, и приказки за сериозност и честност съм слушала от всеки, но това са само приказки. Мъжете ги повтарят, защото им звучат добре и, защото жените искаме такива неща..
Пошегувай се с този какво точно значи да се подготви психичски, че ми стана интересно.

4.   Човекът те играе, откъде си сигурна, че не е обързан?

5.   Звучиш невероятно клиширано. Изчетох една камара повърхностни неща и даже се питам какво всъщност искаше да кажеш.
А до това че на 20 години си жена... мила, на 20 години кутийката над раменете ти е още твърде малка. Лесно се запълва. Когато на човек кутийката му е пълна, това дава чувството, че знае всичко.

Гледай от сега нататък хем да ти расте кутийката, хем да не бързаш да я пълниш с клишета. Приятелски съвет. Рецепта за щастие.

6.   Боже, какви увърания... Просто отиди на срещата, какво се чудиш толкова. Акъл море глава шамандура.

7.   Голямо развитие, голямо нещо, за шест месеца писания е решено да се видят на седмия. И нямате нищо сериозно, щом вече се заблуждавате един друг и не сте искрени. Увъртате, вместо да поставите нещата директно и да се изясните кой какво иска всъщност. А всяка връзка и приятелство се гради върху взаимно доверие. Нищо няма да излезе от това губене на време.

8.   Авторке, този или е семеен, или върти още няколко като теб. Не си губи времето.

9.   Какво толкова се чудиш. Не иска, защото си има жена. Няма никаква, ама абсолютно никаква причина мъж да отлага половин година срещата си с жена, която харесва.