Направих грешка?
С приятелката ми имаме връзка от 5 години, която е моногамна.
Аз я обичам и съм правил много неща за нея, включително и да се преместя в друг град и да не живея заедно с нея.
Обрижвал съм я с любов и винаги съм я укаражавал за неща.
Ревнив съм малко спрямо това, че постоянно обръща доста голямо внимание на нови мъжки приятели и това е нещо, което искам по принцип да махна, но така както и да е.
Едно го следния казус:
Преди време около месец или два, не помня точно, се преместих в същия град, в който и тя се премести, за да може да се виждаме.
Проблема дойде там, че тя беше доста студена към мен след като се преместих и на мен това не ми харесваше. Исках да се виждаме по-често, а тя се оправдаваше с това, че е заета с различни неща.
Един ден просто ми дотегна и ѝ казах да приключваме връзката си. Евентуално в този ден, в който исках да ѝ го кажа, исках да съм така да се каже сериозен и колко странно да ви звучи влязох в сайт и свалих няколко снимки на друга жена, която не познавам и не е от мой интерес всъщност, за да събера кураж и да ѝ кажа, че няма да търпя работите ѝ повече.
След като ѝ казах, че връзката ни приключва тя не искаше и нещата се оправиха магически.
Два месеца по-късно, защото искаше да притнира нещо на принтера ми видя снимки, които не съм изтрил, защото сериозно ми е било беразлично това, но тя го поставя като такова да прилкючи връзката ни.
Вие какво мислите, това толкова голяма грешка ли е, че да се приключа една връзка?
Или цялата ситуация е от мухата слон? Моля, споделете, защото вече не знам какво да мисля за това.

Коментари

1.   Голяма грешка е че си полагал усилия за това момиче. С точно тоя тип жени няма как да имаш стабилна връзка. Те винаги искат нещо ново и интересно. Когато си решил да я напуснеш тя е помислила че има какво да изгуби, че има нещо което не е видяла. А междувременно сигурно е въртяла още някой на пръста си.

2.   Нещо не схващам историята. Защо си свалял снимки на жена, която не познаваш?

3.   Зарязвай я веднага и не си трови нервите повече. Такава жена не е подходяща за сериозна връзка

4.   2 - аз пък схванах, че това с толкова грешки и такъв изказ го е писал или пиян или някой не българин. То няма и много за разбиране. Искал авторът да сложи край на връзката, ама не му се получило, защото момичето не искало. Сега пък тя иска, а той- не. А бе, несериозни работи, иди ми, дойди ми... Запомни, авторе- един мъж, ако се държи като такъв, каже ли край, значи КРАЙ. Без разни хитринки на дребно, фалшиви снимки и маймунджулуци. Иначе е лигльо, който не знае какво иска. Като вас двамата с гаджето ти.

5.   Мисля, че си е намерила повод да се скарате. Като жена ти казвам, че аз също бих реагирала остро, но ако ми обесниш защо си го направил и какви са ти били аргументите, ще ти повярвам, стига да си искрен и ако те обичам. Ако само заради това прекратиш 5-годишна връзка, не ми се струва сериозна причина. Явно приятелката ти е охладняла от много време и това че сте се оправили преди е било само временно решение на проблема. По-добре си тръгни с достойнство. Навярно тя пак ще ти се моли да се съберете, но ще е защото й бягаш.

6.   Правиш впечатление на ревнивец, деспот и ограничен човек. Това момиче колкото по-скоро се отърве от такъв като теб, толкова по-добре за нея. Непоследователен си, преследваш я от град в град, поставяш ултиматуми, предлагаш раздели, копираш снимки на други непознати жени. Ти добре ли си, наясно ли си въобще какво искаш?

7.   Едно нещо само ще кажа, от позицията на човек, който живее извън България и се налага да мисли, говори и работи на различен от родния си език. Много добре се справяш с българския, авторе! Евалла!