Как да си я върна, след като я пуснах!
Здравейте! Искам да споделя моята история! Аз съм на 24 години и от година и половина имам взаимоотношения с момиче на 20 години. Всичко тръгна от работната среда. И двамата бяхме сервитьори в един ресторант. Още когато започнах да работя там преди две години вече, си имах приятелка към която не чувствах нищо (и тя също към мен). Ала един ден ме поканиха със приятелката ми и наши общи приятели да сме гости в ресторанта в който аз работя! Та всичко мина супер, ядохме, пихме, потанцувахме. А това момиче за което ще говоря сега беше на работа и ни обслужваше! Почувствах се малко гадно, че тя работи, а аз съм и гост! Както и да е.. На следващия ден по ирония на съдбата имаше банкет на фирмата и целия персонал празнувахме. Този моя колежка седеше срещу мен на масата и я гледах през цялото време колко е невинна! Тогава почувствах нещо в нея. Играхме, танцувахме, пихме заедно. Така се разви вечерта, че тя се съгласи да преспим в една стая. Съответно нищо особено не сме правили, а точно обратното, цяла вечер си говорихме и се смяхме! Още на следващия ден казах на тогаващната ми приятелка, че нищо не чувствам към нея и не съм готов да продължим! Тя ми отговори по същия начин и се разделихме мирно и кротко. Нашата авантюра обаче с това момиче (тази моя колежка) продължи. Все пак работихме заедно и всичко беше наред. Тъй като живеех сам, я канех от време на време в нас да си приказваме и да завършим вечерта подобаващо. Преспивахме сгушени и на сутринта кой от къде е. Този сценарии се повтаря в продължение на година и половина. На една-две седмици тя ми гостуваше и се повтаряше всичко! През тази година и половина обаче, тя се влюби в мен! Всеки път в който тя идваше на гости в нас, започвахме с разговора.. Как тя има някакви чувства към мен! А аз (сега разбирам, че съм глупак) отвръщах на думите и с молба да изчака още малко. И сценария наново.. Тя идваше в нас всеки изминал път с още по-големи чувства към мен и не можеше някакси да ме разчувства и да се отпусна за да бъдем заедно. Аз се страхувам малко от това как ще реагират близки и приятели на това, че имаме 5 години разлика. Мислех си, че ще я възприемат за прекалено малка. И някакси това ме спираше да предприема каквито и да е стъпки. Всичко продължи до началото на Декември месец. Тя следваше мечтите си и се записа да служи във военно поделение. Нашите връзки на работното място приключиха. Единствения ни контакт беше когато на някой от двама ни, ни се правеха интимни неща и то пак с преговори за нещо повече от приятели. Та в един слънчев ден тя реши, че ще дойде на гости в ресторанта в който е работела и тя. Аз се зарадвах, че я видях. Останахме насаме в ресторанта и тя ми предложи да отидем някъде двамата за уйкенда, да сме заедно просто. Аз обаче нямах достатъчно средства за да съм спокоен, че ще мога да покрия желанията и на двамата ни. Тогава усетих малка част от мен да се запалва и да ми казва, че това момиче наистина иска да е с мен и аз също трябва да отговоря на чувствата и! Реших, че ще взема малко повече аванс от колкото мога, но не ми дадоха! Тогава вместо да потърся от някъде.. От приятел или роднина, аз реших, че ще изчакам до 15ти Декември за цялата заплата. Така и стана. Взех си вечерта на 15ти заплатата и на сутринта на 16ти седнах да умувам как да я изненадам и къде ще отидем. Когато реших всичко, дори взех подарък за Коледа и писах да и споделя за моя план! Тук обаче дойде повратния момент. Тя се държеше студено дори по чата. Нещо не беше ОК. Казах си, че може да ми е сърдита за това, че не направих нищо по-рано! На следващия ден я питах дали ми е сърдита за нещо, а тя ми отговори с "вече няма за какво да съм ти сърдита". Тогава се зачудих дали чак толкова съм сгафил, но бях спокоен, защото знаех, че ме обича! След точно една седмица обаче видях стори във социалната мрежа в която тя се целува с друг! Не можах да го преживея! Въпреки това се държах мъжки и дори и честитих. Много ме заболя за това, че исках да покажа и моите чувства към нея, но закъснях! Разбрах, че тя има вече нови интереси и нови чувства към друг. Тя го заслужава, защото през тази година и половина освен, че не отговорих на чувствата ѝ, ами съм я и лъгал за някой неща. Някакси го приех. Оставих я въпреки, че не исках. Дойде нова година обаче. Чухме се да си кажем "за много години". Говорихме си около 4-5 минути и всичко беше нормално, докато не ми каза "липсваш ми" и думи от сорта "той не ме прегръща както ти"! Е тогава осъзнах, че това е моето момиче и трябва да си я върна на всякаква цена! Върнах се от празненството за Нова година на 2ри Януари. Вечерта директно отидох пред тях и ѝ казах да слезе да се видим за малко. До сутринта изкарахме заедно в разговори. Тя обаче не беше готова да ми даде още един шанс. Обясняваше ми, че другото момче също има чувства към нея и тя иска да му даде шанс. Тя вече го беше запознала със родителите си и с приятелите си. Оказа се, че той също е военнен и всички го харесваха, а тя се влияе от мнението на останалите. В нея вечер, все едно не бях аз.. Бях готов да я затрупам с любов, но тя вече нямаше нужда от нея, защото друг ѝ я дава. Прибрах я. На следващия ден отново цял ден чатове. В един момент си казах, че е време да сложим край за да не се мъчим повече. Попитах я дали това беше края, а тя ми отговори с.. "аз слагам края, но трябва да го сложиш и ти".. Това отново вкара ново дърво в камината и полудях.. Помолих я за още една среща. Закарах я на мястото от което сме почнали, а именно на един плаж на който седяхме двамата на пясъка и ни беше срам да си поискаме целувка, а и двамата сме го искали. Мислех си, че това е мястото на което можем да се рестартираме и да започнем от начало. Думите който излизаха от мен не ги мислех.. Излизаха от сърцето ми, ала тя не ги възприемаше вече. И тази вечер се свърши и я закарах до тях. Тя ме помоли вече да не и пиша, за да няма проблеми с приятеля ѝ. Съгласих се, нямах друг избор. На следващия ден както всички, се опитваш да излееш болката си върху приятелите. Та седяхме си с един приятел в едно кафене квартално и му обяснявам всичко както сега ви пиша. И в един момент приятеля ми се стъписа и погледна през прозореца на кефенето навън. Аз се обърнах и видях нея с една нейна приятелка, влизат в нашето кафене. Това беше някакъв знак. Аз съм от Варна, а Варна не е малък град и има страшно много кафенета! Като я видях и ми се обърна стомаха, който впрочем не е ял от 3 дена нищо заради всичко това! Попитах я "какво прави тук", а тя беше също толкова изненадана и разтреперена колкото мен. Отвърна ми с "нищо" и дръпна приятелката си за да излязат. Догоних ги и ги помолих да се върнат, но те предпочетоха да са сами и отидоха в съседно кафене. Почна писането по чат отново, но нищо не се промени! Стана време да си ходим, но попаднах на нейната паркирала кола и ми дойде идея да и оставя нещо написано от сърце под чистачката ѝ. Таман излизах от колата ми за да го поставя, обаче тя вече беше зад мен и се провалиха плановете. Въпреки всичко остана 5 минути за още един разговор със същия гаден край! Та долу-горе това е моята история! Знам, че тя има още нещо към мен, но не знам как да го отприщя! А аз съм готов да направя всичко за нея!! Какво да направя? !?

Коментари

1.   Да беше ебал, братиньо. С гушкане до къде мислиш, че ще стигнеш? ГОДИНА И ПОЛОВИНА??!

Братан.

2.   като някви малолетни лапета, много сте смешни и жалки, пораснете и излезте от фейсбука

3.   Просто явно наистина е малка и не знае още какво точно иска, а ти пък я желаеш, защото вече не ти е сигурна, отдръпнала се е.

4.   Отдръпни се. Като жена ти го казвам. За сега е сладко, но скоро ако продължаваш ще й стане досадно, а ти ще влезеш в графа "в кърпа вързан". Кажи й, разбирам те ще се опитам да продължа напред и спри да я търсиш и да й отговаряш на секундата. В момента е объркана, има онова момче, има и теб на разположение. Не, че й е лесно, но и ти не й оставяш пространство да й залипсваш, да види как е без теб. Това е риск, който ще трябва да поемеш.

5.   Никак. Като жена ти го казвам- никак. Оставиш ли една жена да си отиде, без да я спреш, тя няма да се върне пак. Показвала ти е достатъчно дълго време, че те иска, но ти не си направил нищо. Казал си и да чака, незнайно какво и колко време. Всеки нормален би се обезкуражил и ще му писне да чака някаква дата в далечното бъдеще, когато ще покажеш, че имаш чувства към него, и няма да го разиграваш. Може да си е помислила,че за теб е само секс и ,че си губи времето с теб. Този другият може да не е нещо повече от теб, но поне явно е я оценил. Това да ти е за урок.

6.   Ами, повече от ясно е, че и двамата се обичате, така че не се отказвай! Видно е също, че много си я наранил като си я накарал да чака, но с времето ще забрави и ще ти прости, надявам се. Само недей да се отказваш. Потърси я, даже още сега, кажи ѝ всичко, което ти е на сърце, без нищо да спестяваш. Не вярвам да не се трогне. Ако пък, евентуално, не стане, опитай пак. Ако пак не стане, отново, и така докато наистина се убеди в теб. Нанесъл си ѝ голяма рана и това няма как да се забрави просто така... И, между другото, не е малка за теб, въобще даже. Съвсем точни са ѝ годините като за твоите.

Успех! Дано ви се получат нещата!

7.   34 удивителни знака, копеле...

8.   6, ти би ли простил на някой, който година и кусур да не ти показва, че те иска? А се сеща колко си му скъп, едва когато вече друг те има, и просто не иска да загуби играчката си? Когато му се е навирала в ръцете, и се е назландисвал и да чака, а сега,когато друг я има-искал я вече,бил готов за нея. Така не става. Едва ли ще се трогне, просто ще си помисли същото и се запита къде са били тези думи толкова време, и защо чак сега. Хора, казвайте тези неща, докато е време, не след дъжд качулка. После се губи смисъла и на другия човек му става болно и тъжно, защото му обърквате емоциите. Ще и стане едно такова горчиво и може даже да го съжали.
Жената се губи с безразличие.

9.   " На една-две седмици тя ми гостуваше и се повтаряше всичко!" - Авторе това става при пресъхнали стари жени, как си представяш 20 годишна на сух режим? Много поучителна тема, показва много добре, какви НЕтрябва да са мъжете. Коя жена ще ви чака със седмици да се престрашите. Желязото се кове докато е горещо, жената се люби докато е подпалена, истине ли, не става за чукане!

10.   Сетила се Мара след година и половина. Не става така, пич, няма да се върне. Явно си още лапе, гледай да пораснеш и друг път по-бързо да осъзнаваш чувствата си, защото втори шанс няма в повечето случаи. Вместо да се пънеш в момента, изчакай да видиш как ще се развие връзката им, белким нещо се разтурят, та да можеш да се вредиш отново. Бил съм точно в положението на приятелката ти, после момичето колкото и да се напъваше ми беше абсолютно безразлично когато вече се влюбих в друга. Такъв е животът, един път ти се молят и обясняват, на следващия път ти го правиш. Гледай със следващата да не повтаряш същите грешки.

11.   6 съм и съм жена. Бих простила много неща, ако обичам наистина. В случай като този на автора също бих простила, но чак когато се убедя, че слушам наистина влюбен човек, а не актьор-манипулатор.

Да, прав/а си, че боли да не те ценят, но не това е краят на живота, нали? Дори и минимален шанс да има авторът, защо да не го използва? Не го обезкуражавайте, вижда се, че и без това му е гадно. Всеки може да сгреши и има право на прошка. Не бъдете толкова жестоки и не спъвайте хората да бъдат щастливи и да се обичат.

12.   Никак. Защо ти е? Мъжка дума на две не става.