Любовни мъки
Здравейте всички. Пиша ви тук защото страдам изключително много. Няма да изпадам в подробности, защото не искам да в обременявам с няколко тома писаници, просто искам да си изкажа мъката. Момичето, което обичам от няколко години, но все не ми стигаше смелост да и го призная, излиза с друг. Дори са сгодени. Знам, че вината си е изцяло в мен. Това да отлагам години наред... естествено тя като всяка друга млада жена търси своето щастие, което е напълно разбираемо. До преди 5 години бяхме неразделни приятели с нея. През цялото това време я обичах, но така и не се осмелих да демонстрирам някакви чувства към нея. Последните 5 години се виждаме 2-3 пъти в годината по поводи на общи познати и само си разменяме по няколко думи. Но всеки път щом я видя сърцето ми изкачваше от гърдите. Преди 6 месеца ми ми казаха, че излиза с друг. Аз разбира се не вярвах и си казах абсурд, да има нещо сериозно тъй като познавам и него. И така последните 6 месеца си мислих, че вече дори са се разделили и дори се бях заканил (за 20-ти път) при следващата ни среща да предприема нещо. Уви, преди няколко часа какво да видя? Снимка на двамата във фейсбук при това сгодени... В това разбира се няма нищо лошо. Не изпитвам омраза или гняв към никого. Просто ме боли, че толкова отлагах. Боли ме, и че любовта ми просто се изпари. Не знам как да го опиша най-точно. От тогава имам сърцебиене, ушите ми пищят и не мога да си кажа и името дори. Просто гледам в една точка. Толкова съжалявам, че чаках толкова дълго. Толкова ми е зле, че няма да е тя момичето до мен. През тези 5 години не съм поглеждал друга. Нямал съм връзка и не съм имал желание. Обичай и си мечтаех само за нея. Знам, че изглежда налудничаво, но това съм си аз. Усещам, че нещата не вървят на добре и погубвам себе си. Моля ви кажете как да се успокоя и да стъпя на земята, защото не знам какво ще правя. Всичко се срути.

Коментари

1.   Приятел спокойно, много хора са преминали през това(болка поради любовта си) и всеки един от тях(от нас) си е мислил, че историята му е "по-специална" и повечето не са вярвали на съвети като моите. Просто време, класика е, не е клише. Дай си време, ще я мислиш, но се опитай да погледнеш положително. Това е урок, повярвай ми, в този живот колкото по-рано преживееш подобни неща, по-добре. Тя е затворена книга, сгодена е, а подобно решение не се взима ей така. В което няма лошо, ще намериш и ще погледнеш друга, но докато стане е съвсем възможно да те позаболи известно време, поне така изглежда от мъката, която описваш. Но ще се освободиш от тези чувства и от тази мъка с времето, неизбежно е. Ако имаше специална формула, със сигурност щях да я напиша, но просто няма. Просто ще помъдрееш чрез изживяната болка и ще си готов за любовта много повече от преди.

2.   Имал си предостатъчно време да й разкриеш чувствата си. Да не би да си очаквал тя да остане завинаги сама? Най-добре сега й честити приятелски и затвори тази страница. Потърси си друго момиче и не чакай още 10 години преди да й се обясниш.

3.   Това е много поучителна история. Нека послужи за пример за мъже, които не са предприели нищо, я са обичали някоя жена. За мен, ако човек има силни чувства не трябва да се ръководи от това дали жената има човек до себе си, хубаво е поне да е пробвал да се бори за нея. При теб наистина е гадно това, но ти не си опитал. Да, годините летят, ти не си хванал шанса и за друг това е било идеален момент. Може би ако беше разкрил чувствата си, щяха нещата да са по друг начин.

5.   Ми няма цял живот да стои сама. Като си един страхливец сега ще стоиш сам.

6.   Изчакай да и омръзне съпруга и като се развихри глей кво става.
Сама ще ти се метне. Хич не се измъчвай, може даже за добро да е.
Я прочети тука в тоя сайт колко незадоволени съпруги се въргалят по чужди кревати.
Един ден ще се смееш и ще си викаш добре,че ни сложих тоя таралеж в гащите.