Моят бивш се заяжда и вече не издържам!
Бяхме заедно 2 години и половина. Беше много ревнив, но иначе перфектен във всички други отношения. Ревността на моменти ме убиваше, но не заради нея скъсахме. Буквално го хванах на калъп. Един ден бяхме излизали, всеки се беше прибрал и тъй като беше към 22-23 вечерта, тогава уж щяхме да спим, а той имаше много работа на другия ден уж пак. Обаче ми се прияде много, има закусвалня в квартала ми и излизам и кого да видя на няколко пресечки - колата на моя и вътре една разпоретина, която познавахме и знаеше, че имаме връзка и гаджето ми да се хилят, ядат чипс и се целунаха по едно време. Пък като отидох и стана боят. Изкарах я от колата с ритници, наскубах я, пуснах й кръв. Не се гордея с това, но тя си го изпроси. Тоя се опита да ме дръпне/бутне няколко пъти, но не посмя да ме удари, аз май му разбих носа, след което ми избягаха с колата - бутнаха ме и пак избягаха. Просто ми прималя, защото след всичката ревност и ограничения, които съм претърпяла и любовта, която му дадох, точно той “честният” да ми забие ножа така. Били сме си първи, толкова съм му помагала и накрая. Но не приключва всичко тук.
Повечето ни приятели са общи. Някои заеха моята страна, няколко продължиха и с двамата да общуват, никой не го оневини, макар че няколко се опитаха да ме убеждават, че може да не е това, което изглежда. Но явно това му е трън в очите и си измисли история. Според него съм била лабилна, въпросната вечер качил това момиче, за да го закара вкъщи и аз съм ги нападнала. И това го говори навсякъде! Изкарва ме луда. В целия град ми оронва достойнството (ако има значение от Сливен сме, на 20 съм и той също, но уча в София и съм там повечето време). Заради него не ми се прибира. Това вече половин година го говори и не спира. Няма как да не ми е проблем, защото хем е виновен, хем се изкарва жертвата и мен виновната. Обаче лично не ме е закачал. Избягва ме, но си плете интригите. Онзи ден пак приятелка ми сподели, че за мен говорил. Аз изобщо не го споменавам, защо той дълбае? Толкова ли няма чувство за самосъхранение, защото ще ми писне и веднага мога да кажа на баща си и братовчедите или дори лично да се заема. Няма един смръдльо да ми петни името! Знам, че ви звучи сякаш за нищо се паля, но на никого не му е приятно да се говори зад гърба му, особено лъжи. В цял Сливен ме разнася. Имам чувството, че игнорът ми го дразни, но аз пък имам чувството, че така проявявам слабост. Не искам той да излезе победител. Дали мога за клевета да го съдя? Пари имам, направо ми иска да го вкарам в затвора. Не се шегувам, моля ви въпреки агресивния ми тон, публикувайте и помагайте, че вече откачам.

Коментари

1.   Нарцисист е. Като не може да те има, те срива със земята, за да предизвика твоята реакция и внимание , и за да се изкара жертвата. Можеш да го съдиш за клевета

2.   Голяма глупост си направила като си ги нападнала. Имаш късмет, че не са те осъдили. До колкото разбирам, той твърди, че си ревнива и че си въобразяваш, че ти изневерявал? Остави го да говори каквото иска. Едно дело за клевета ще изглежда много зле за теб, при положение, че си ги нападнала. Извинявай, ама е много селяндурско, както и да пращаш хора да се разправят с него. Как ще докажеш, че той наистина ти е изневерил? Има ли свидетвли? Ако няма, не се хаби. Но и да има, не съм сигурна, че ще го осъдят, след като си разбила носа на момичето. Каквато и да е, тя е човек, как може такова нещо??

Има голямо значение какво точно разправя. Имай предвид, че ако си казала, че е разпоретина пред свидетели, няма да спечелиш. Абе и двамата сте много...Спри се ти. А той няма да спре да разправя глупости, докато му обръщаш внимание. Дай си вид, че не ти пука. На него не всички му вярват и без това. И повече гледай без обиди и побой, че да не се окажеш с условна присъда скоро, заради селянии, че оня психопат ще се зарадва.

3.   Номер 2, това е лека телесна повреда, в най-слаба форма, в състояние на афект. Никой съд няма да я осъди. Най-много да трябва да каже, че съжалява.

Авторке, игнорирането ще го нарани по-силно от всичко останало. Всякакво внимание, което му обръщаш, ще му храни егото.

4.   "Дали мога за клевета да го съдя? " Що за въпрос, и децата знаят, че за клевета има наказание, стига да можеш да я докажеш в съда. Кое е клевета, да говориш нещо за някого, а то не е истина. Това, че са се целунали в колата, това ли смяташ, че си го хванала на "калъп"? Това ли е изневярата? А дали това което е говорил за тебе не е истина? Човек най много се засяга от истината, страх го е от нея. Ако е говорил истини, как ще докажеш, че са лъжи. С лъжесвидетели може да го осъдиш, но ако той ви разобличи в съда, тези лъжесвидетели могат да отидат в затвора. За клевета едва ли ще го вкараш в затвора, но с глоба може да му затвориш устата.

5.   Случайно да не си от Перник?

6.   Ами като те слушам, доста лабилна си.

7.   Големи драми, голямо чудо!
Много е просташко жена да тръгне да се бие. Говори за лошо възпитание и лабилна психика. Щяла да насъска и родата си. Аз като чета май момчето и другото момиче имат повече основание да заведат дело. Защо трябва да е затвора за обида той, а не авторката- освен за обида и за физическо насилие?
Той бил ревнив, тя не е, затова тръгнала да се бие. :))) Не се излагай повече, авторке!

8.   Авторката: През времето, в което бяхме заедно не съм го ревнувала изобщо, поне не без причина. Не съм била лабилна. Бях и вярна. А той е лабилният и приятели са виждали какви сцени ми е правил. Това на него му успокоява съвестта, да изкарва мен виновната! Въпросното момиче беше негова съученичка от преди години и моя добра позната, с която са имали флирт тогава, после докато бяхме заедно пак - аз сляпа ли съм, ясно видях, че се мляскат, сигурно 10 минути съм гледала да видя какво става и да фокусирам преди да нападна. Ами тогава не ми издържаха нервите, но съм сигурна, че на мое място 50% така щяхте да постъпите. Това беше афект. Ако са искали да са ме съдили тогава. Цялата му история - прибрал се вкъщи (живее към центъра, а аз нагоре, но видял момичето по пътя, качил я и я прибрал - тя е в моя квартал) е смехотворна. Самото момиче също има кола и надали в студена ноемврийска вечер е излязла сама, разбрали са се предварително. И след раздялата ни ходиха известно време, ама бързо скъсаха. Хвалил се е, че я е чукал, а тя ми се подиграва зад гърба. Мислите ли, че ми е бил верен? В същото време отрича да е изневерил. Нямаше свидетели на боя освен едни пияни роми, които зяпаха в далечината. За клеветата имам свидетели, пред които е говорил. Но дали си струва? И той може да намери лъжесвидетели и така до без край.

9.   Що за поведение на студентка и млада жена. Няма значение какво е направил. Мъж под път и над път, но такова поведение за жена. Утре със същата агресия ще заемаш позиция за висшист, ще взимаш решения, ще възпитанаш деца и не казвай, че ще си друга само в тази ситуация си била такава. Осъзнаваш ли го? Проблеми се решават не по този начин, какво показваш?

10.   "Времето лекува всички рани"

11.   Хората който са ревниви 100% изневеряват казвам го от опит а този момък е доста глупав щом не знае и как да се прикрие моят съвет е да не му обръщаш повече внимание а да си намериш някое перде като мен и да си живееш живота не се занимавай с глупаци селски интриганти и прочие ще дрънка ще дрънка и ще спре