Бившият ми приятел се е обсебил от мен
Нормално ли е бившият ми да ме следи? Където и да изляза той някак си се озовава там. Прави си по поне 6 фейк профила на ден, за да се свърже с мен. Звъни ми по всяко време на денонощието от скрити номера, пращал ми е хора преди, за да следят дали се виждам с други момчета ( това се случи преди около година, когато тъкмо бяхме скъсали). Висеше пред вратата ми часове наред.
На всичкото отгоре дойде да работи на моето работно място, за да е по близо до мен. Беше скочил на сегашния ми приятел и се стигна чак до полиция въпреки, че той беше този, който си изяде боя. Говорех с него да ме остави на мира, но просто не става. И му крещях и го обиждах, наговорих му какво ли не и с добро съм опитвала - не става. Не искам повече да намесвам приятеля си, защото последния път, както казах и полиция намесихме и не искам повече да го притеснявам. Не знам до къде ще стигнем с това момче, той се е побъркал, беше ме заплашил дори, че ще ме отвлече. Попринцип е добро момче, има си приятели, държи се нормално само не мога да разбера защо чак толкова много се е обсебил от мен. Много проблеми ми беше създал и продължава. Страх ме е приятеля ми да не разбере, че пак ще станат едни филми, а не искам отново да изживявам този кошмар. Моля, съветвайте ме какво да правя.
П. с. На 20 години съм

Коментари

1.   Ограничителна заповед! И в малко населено място ли живеете, някак си не може ли да се преместиш? Кажи на приятеля си, не крий. На вашите също! Интересно как не са ти дали ограничителна заповед?

Джен

2.   Не е нормален този. Обсебил се е , защото си си продължила живота и не си сама. Ако беше тъжна, нещастна, нямаше да те погледне. Но твоето щастие го жегва и дразни, именно защото иска да не си, да се гърчиш и да го молиш да се върне.
Обърни се към полицията.

3.   тоя е психопат, няма оправия с тия изроди с дълбоко увредена психика и поведение

4.   Консултирай се с адвокат какви стъпки са необходими да изкараш ограничителна заповед да не те доближава на определено разстояние. Също така може да разпечаташ всички заплашителни съобщения и пуснеш жалба в прокуратурата щом полицията не си върши работата. Вземи мерки е незабавно положението е сериозно и никъде не ходи сама вземай поне вашите или приятелка като излизаш някъде.

5.   Селски простотии. И ти имаш донякъде вина, че си ходила с такъв откачалник. Като не мислите с главата, ами с други части и се хващате с такива, това са последиците. Вдигайте се с новия и изчезвайте, най-добре в чужбина, хем да изкарате някой лев и да се закалите в трудностите, докато не е станало по-голямо мазало. Тъкмо ще разбереш и новият колко държи на теб.

6.   Коригирай си заглавието. Пълна безсмислица е. Колкото до бившия ти приятел, това е вид любов, оттам и ревност. С времето ще му мине.

7.   Знам напълно как се чувстваш- и аз имах връзка с едно момиче, която беше изключително токсична и бързо скъсах с него. Обаче след раздялата ни, той тотално откачи- правеше си и той Фейк профили от които ме заплашваше, че ще се самоубие ако не се върна при него, направи си татус с моето име и като видя, че не се впечатлих, си изписа името ми по ръката си, като си я е издълбал предполагам с ножче за бръснене. Чакаше ме пред работа всеки ден и се налагаше постоянно да се чудя от къде да мина, само за да не ме види. Звънеше по целия нощи на вратата ми, гледах да не излизам сама, защото ме беше следил и опита веднъж да ме отвлече. След този случай веднага отидох при адвокат, след това в полицията и вече има ограничителна заповед, а и аз заминах за чужбина и вече сагата ми приключи. Така, че веднага при адвоката, носиш всички заплахи, намираш си свидетели и ограничителната заповед му е вързана в кърпа.
Ж, 26 г.