Среща с бившия ми приятел
Здравейте,
Имах приятел преди няколко години, който много обичах. Все още е мъжът, за който пролях много сълзи. Живяхме заедно, поне се опитахме. Той тогава беше на 30 г. Аз на 27 г. Разбирах го, че му се живееше, жени, купони, алкохол, приятели. Всичко имаше при него. Не успях да му угодя. Работех, винаги беше чисто, подредено. Дрехите му бяха изпрани и подредени. Готвех му. Нормални неща, но той все за нещо се заяждаше. Винаги намирах време, за да му бъде комфортно. Сякаш в очите му бях недорасла. Тогава нямах приятели и среда. Но сега нещата стоят по-различен начин. Чувствам се по-зряла и силна. Съжалявам, че разделихме се лошо. Вината беше негова и аз не можах да му простя. Той вече беше с друга жена, а аз още не си бях изнесла багажа.
Потърси ме на коледните празници. Искаше да се видим. Видяхме се. Направи ми комплимент за външния вид. Беше изненадан колко съм напреднала в кариерата. Разпитваше ме лични неща още в самото начало на вечерта. Къде живея, какво работя, дали си имам приятел. Каза ми, че се е разделил с онази жена. Сега той живее в чужбина. Работи, защото има да връща заеми. Добре се държа. За първи път имахме нормален разговор. Беше напрегнат доста. Не знам защо. Не ми и каза конкретно защо иска да ме види. Не знам какво да си мисля. Откакто си замина ми писа един ред само. Не искам да му пиша, защото помня как се отнесе с мен. Очаквах поне да си признае, че не беше прав. Но не го направи. Сега не знам какво да си мисля за него.

Коментари

1.   Видели сте се, защото вече е сам, а не иска да е. Демек, ако го приемеш. Няма добри намерения. Просто е останал само като бездомен, и се чуди къде да се свре. Как си приела изобщо да се срещнете?

2.   Въобще не си мисли за него и не прави грешката да се събирате отново! Сама казваш, че си се променила към по-добро и сега трябва да му покажеш, че освен всичко си и поумняла и осъзнала, че ти е време да си намериш по-добър от бившия!

3.   Жени още ли не сте разбрали, че трябва да стоите далече от бившите. Щом веднъж сте се разделили с някой, значи повече не ви трябва.

4.   Не се унижавай да го търсиш и да го чакаш, наранил те е, а дори не ти е казал, че съжалява... Още повече, че живее в чужбина, няма смисъл да се връщаш назад, стъпила си си на краката и гледай само напред. Разбира се може да направиш грешката да му покажеш, че още си му в кърпа вързана и ако поиска ще те получи, като едно удобство винаги на разположение за него без значение как постъпва той.. Но ще съжаляваш.

5.   Най-вероятно е искал да заглади отношенията ви, защото се е чувствал гузен. Усещал е душевен дискомфорт. Не го приемай като оферта, мисля, че би било грешка. Или поне нищо недей да предприемаш ти. Ако той продължи, според мен, би трябвало да му откажеш.

6.   имам чувството, че повечето жени са на ниво куче - и да го биеш, то те обича все повече.

ние, нормалните мъже, знаем как да манипулираме жените, но не го правим.

вие, жените, търчите като побъркани кози след този, дето се държи най-зле с вас.

какъв съвет очакваш точно да получиш? две лъжи да ти прасне тоя и си готова.

7.   Офф, номер 6, най ги обичам такива "нормални" мъже, които поставят всички жени под общ знаменател и ги изкарват какви ли не, щото не им връзват. Срещала съм няколко такива и веднъж не получат ли своето чрез "голямата си доброта и свестност" започват такива циркове, че съм се хващала за главата. Предпочитам курварите, честно. А и като жените били такива, защо "свестните" все ревете, че сте направили всичко за някоя, пък тя не го оценила и грам и накрая отишла да закусва с нечие чуждо бананче? Не значи ли това, че сте същите?

8.   Към авторката. Останал е сам, задлъжнял е и сега иска отново да се възползва от грижата ти. Знам колко трудно е, когато обичаш някого, но той няма да те оцени, ако се държиш като негова изтривалка. На твое място не бих го търсила и обезателно не бих му направила никаква услуга повече. Ако ти имаш някаква полза от него, добре, но като те слушам, най-много отново да ти разбие сърцето.

9.   Заживейте отново заедно и само след няколко седмици ще стане това което е бил преди.
Не си губи времето и нервите, защото такива като него не се променят.

10.   стига сте се занимавали с бившите си, не случайно не ви се е получило, намери си нормален мъж, не може да пробваш с няколко други жени и после да се връщаш все едно нищо не е било, не трябва да се прощават никога изневери, предателста и подигравки... това е самоунижение и самоунищожение

11.   Скъпи жени, не вярвайте на думите на бившите си, ако ви потърсят. Не се е събудил внезапно една сутрин и осъзнал каква жена е имал, но загубил. Истината е, че ако животът му беше наред, нямаше изобщо да те потърси. Това е. Останал е сам, и си търси отдушник. Може другата да не е търпяла както ти, може да не го е глезела така и номерата му да не минават там. Затова се е сетил за теб, която просто си търпяла. В неговите очи би го приела пак, защото си търпяла. Не го прави заради теб, а заради себе си. Демек, още го обичаш и си му простила. Знае, че е унизително за него, но и за теб. Зарязаният мъж е такъв, търси обожание в очите на бившите си, за да се почувства по-добре. Знае, че е унизително за него, но има нужда от женско внимание.
Следващият пък като те потърси, просто му кажи, че ти е било приятно да се видите, но имаш работа и не можеш да му отделиш повече внимание. Режи го всеки път, ако се налага. Не бъди заместител за друга жена. Няма смисъл да се занимаваш с мъж, която друга е изцедила емоционално и всякак. Вашето време е приключило.