Искам да бъде щастлив
Здравейте непознати, надявам се да помогнете с съвети, ще ви запозная с проблема ми.
Жена на около 30-тте съм, имам приятел от година сме заедно, всичко върви идеално, (Но всичко няма как да е на 6).!
От малка имам проблем с слуха, не чувам добре. А това ме убива... И от там започва всичко.
Той е мъж мечта, не го заслужавам.
Най вероятно е съветван, че не съм за него.. Да си намери здраво момиче.
И както се досещате заради проблема ми, избягвам често ходене у тях, излизания с негови приятели.
Обичаме се, но до кога да избягвам срещи с хората.
Искам по някакъв начин да го накарам да ме остави.
Не желая след време да съжалява, че се е привързал много към мен, или примерно че сме семейство.
Нямам смелост да му го кажа, нито пък бих показала написаното тук, не желая да страда.
Искам от само себе си просто да сложи край.
Малко за връзката ни - Не сме имали проблеми никакви.
Разбираме си се, даваме си пространство един на друг.
Не се ревнуваме.
Също и в секса няма недоволни.
Родителите ни се познават, правя така, че той да е по често у нас.
Стана малко дълго но трябваше да обясна.
И да добавя че сме на една възраст. Очаквам да споделите от моя страна освен да съм по хладна към него, друго какво би трябвало да направя?
Имаме много общи познати, не желая да го одумват заради мен.
Ще следя и коментирам, бъдете здрави всички.

Коментари

1.   И смяташ цял живот да си седиш сама заради проблеми със слуха? Има хора, слепи, инвалиди, смъртно болни, които пак имат връзки и създават семейства. Той е приел проблема ти, но ти явно не можеш да се приемеш. Вместо да се чудиш как да го накараш да те остави, работи върху самочувствието си. Не се изолирай, дори се научи да се шегуваш с проблема си и всички негови приятели и роднини ще те приемат. В крайна сметка той има връзка с теб, а не те. Затова дори някой да не те харесва, изобщо да не ти пука.

2.   Авторката съм.Много жалко, че никого не пише а имам нужда от съвети.
Моляви кажете какво мислите.
НЕ мога, все да отказвам да се събирам с техните....
Но пък найстина ми е неудобно като не чувам понякога.
Те знаят за проблема ми, но все пак хем ме е срам а и се чувствам не на място.. Открито не мога да говоря с него затова, не искам съжаление, в случая най много да се разплача....
Много ми е болно, мъчно и неудобно.
Много пъти съм се питала защо господ ме е наказъл.

3.   Виж, авторке. Ще ти кажа да не търсиш начини как да го оставиш, защото човека те е приел каквато си. Него ще го боли повече отколкото те мъчи теб факта, че имаш здравословен проблем. Подкрепяйте се вместо да го оставиш заради това, че недочуваш толкова добре. Успех.

Гаро

4.   Понеже не искаш да страда, си решила да го убиеш от един път... Типична женска логика. В една връзка всеки трябва да приеме някакво несъвършенство, някакви затруднения..., идеални случаи няма. Единственото, което можеш да направиш, е да не го задържаш, ако той почувства, че си му в тягост и реши да те напусне. Но ако ви е добре заедно и на двамата?.. Имаше едно момче от Австралия, Ник Вуйчич, без ръце и без крака (на 11 април 2020 г. пристига в София). А е женен за невероятна красавица, напълно здрава!

https://uznayvse.ru/images/content/2017/2/uzn_14866339942.jpg

Е, той безсъвестен егоист ли е, тя луда ли е? Не, защото най-важна е любовта. И двамата са безкрайно щастливи, и цял свят ги знае. Имат две дечица.
Ако сториш замисленото, сигурна ли си, че той ще намери щастието занапред? Или ще го направиш за цял живот нещастен? Така ще го приучиш да избира най-лекия път, а той не води до успех.
Напротив, ако му желаеш доброто, ще се погрижиш да поработиш върху себе си, за да можеш всяка минута, в която сте заедно, да го изпълваш с радост, доверие, енергия и оптимизъм.

5.   Много благодаря на всички.
Бъдете здрави, а аз нямам никакво самочувствие, точно заради проблема ми.
Не бих казала, че съм грозна или че съм горе долу.
От много преди да се съберем (се познаваме) ..аз отказах обаче
Но после аз сама го потърсих и съм благодарна за всичко..
Искам да го направя щастлив, но си мисля че може след време да съжалява.. За сега всичко е ок.

6.   Виж, ако го обичаш няма смисъл да се разделяте и хорското мнение не трябва по никакъв начин да те вълнува.. Щом сте щастливи заедно няма място за съмнения. Имам едни познати и двамата бяха на около 30 г, които имаха дългогодишна връзка, много се обичаха, но той имаше проблем.. имаше левкемия. Шансовете му не бяха големи, но тя напук на всичко и всички и разбира се и заради това, че го обичаше безумно много остана с него и дори си направиха детенце.. за жалост болестта победи и той почина.. тя го преживя много тежко, но чрез детенцето тя винаги ще притежава частица от него. Та идеята ми е, че когато човек обича никога не трябва да се отказва от любимия човек и от това да бъде щастлив, само заради някакво си хорско мнение и тн. За да е с теб този човек значи те обича, не го предавай, а се остави да бъдеш щастлива!

7.   Хората не ти отговарят, не защото считат твоя проблем за маловажен или защото не си им приятна, а защото според тях всъщност няма никакъв проблем. Има една женска черта, когато няма нищо лошо в една връзка, да си го измислим, за да има за какво да страдаме. Така и ти.
Той те е приел такава, каквато си, с всичките ти положителни и отрицателни страни, а на това му се казва обич, така че спри да се филмираш, отпусни се и просто се обичайте. Какво мислят родителите му, роднините му и приятелите му няма никакво значение, важното е какво мисли той. А той вече ти е показал, че за него няма значение твоето състояние. Освен това, надали и родителите му имат нещо срещу тебе. Единственото нещо, което искат нормалните родители за децата си е та да са щастливи. Така, че ако той е щастлив, са щастливи и те.
Приеми си такава, каквата си и, а също и че двамата сте най-доброто един за друг сега и завинаги.
И не, Господ не те е наказал, наказваш се сама ти. Дори, когато нещо прилича на наказание, то е само за да ни покаже на какво се способни.
Надявам се да не звуча рязко, но понякога се налага нещата да се казват директно без увъртане, като разбира се не влагам абсолютно никакъв лош умисъл.

8.   Авторката.
Отново благодаря за коментара. Но ние българите(повечето де) присмиват се и бъзикат на такива като мен.
Номер 7, хем казваш че проблема ми не е маловажен хем и че няма никакъв проблем. Малко не го разбрах.

9.   Ако вземеш да му кажеш, че, "виж, аз не съм за теб, ти заслужаваш повече... ", бла бла бла... , това ще означава само едно: не, че се жертваш от любов към него, а тъкмо обратното - че си го разлюбила и си търсиш претекст да го зарежеш. Това е известен женски номер.

10.   От 7. Казвам, че според мен няма проблем, а ти си го измисляш (въобразяваш, създаваш и т.н.), но в действителност такъв няма. Просто спри да мислиш за това каква си и каква не си, какво си мислят или казват другите за теб и за вас, като двойка. Просто си живей живота. Имаш повече от доста от хората в този сайт - имаш си родители и най-вече приятел, който те обича и е с теб. Прочети другите истории, тогава ще се убедиш, че нямаш проблем. Има доста теми за бащи напуснали децата си и жена си, такива за насилници, за комарджии, коцкари, за жени, за който изневярата е нищо, за такива които са родили деца само за да вържат някой мъж. Има също много самотници, хора без работа и доходи. Ти имаш всичко това, което те нямат и продължаваш да си въобразяваш, че имаш проблем.

11.   Не се наказвай сама. Хората с години търсят сродната си душа, а ти искаш да я отпратиш. Той ако имаше проблем със състоянието ти, нямаше да тръгне с теб или щеше да те остави в началото на връзката ви още. Той явно те обича и ти него, затова не прави и двама ви нещастни.
Искаш да е щастлив? Направи го ти щастлив. А май вече го правиш. Просто продължавай.
Ако те притеснява комуникацията с хора заради слуха ти, сподели му, поговори с него, той сигурно ще те подкрепи и ще ти помогне да го преодолееш. Не му казвай, че ти е неудобно да излизаш конкретно с неговите приятели и роднини, защото какво щели да си помислят, кажи му, че ти е неудобно да излизаш с нови хора по принцип (което предполагам също е така), така хем споделяш за проблема, хем не наблягаш върху частта с неговите близки, за да не го засегнеш, или да си помисли, че намекваш, че вината е в тях, и оттам съответно и в него.
Успех и не мисли глупости. Обичай и се остави да бъдеш обичана. Много хора само могат да си мечтаят за това.

12.   Много добре са ти го казали по-горе, Авторке!
Проблемът е в теб самата, в главата - страх, отчаяние, преувеличение и пр.
Слуховият ти проблем не води към любовен такъв - ти го създаваш...
Ако знаеш моята история каква е... няма да повярваш и ще се усмихнеш като ангелче, което е възнаградено... И не, не е увреждане!
Не ме е спирало да имам или да си търся мацка!
Но ме е препятствало да имам доходи.
А вие жените на тема пари сте....

Хайде, поздрави и му направи свирка за подарък!
И се успокой...

13.   Авторката съммм.
Имам един въпрос, не съм от опитните и реших да попитам.
За сега използваме презервативи, и там свършва.
Но той когато свършва ръката му задължително ли трябва да е (и движения нагоре надолу).
И друго да попитам, кое е по лошо когато един мъж свършва бързо или бавно.
В смисъл понякога се изморявам а той все още не е.
Но ми е приятно и продължаваме.
Предлагам ви да споделяте и вие какво харесвате и какво не.
А за проблема ми опитвам се да не мисля много за него.
Бъдете здрави...