Не иска връзка
От 2 месеца и половина си пиша с едно момче. Отдавна се познавали и преди сме си писали, но сега започнахме да си пращаме целувки и разни любовни неща си пишем. На няколко пъти ме покани да излезем, но след това се отказваше. Всеки път имаше някакви оправдания. Иначе като си пишехме, винаги беше мил, правеше ми комплименти, чувствах се харесвана и желана.
Според най-добрата ми приятелка имаше нещо гнило в цялата работа. И така, в крайна сметка успях да го притисна да си каже истината. Пак преди 2 месеца и половина е приключил дълга сериозна връзка. В началото много е обичал момичето, бил е влюбен, давал е всичко за нея. Докато беше с нея, от време на време се свързваше с мен и си пишехме малко. Струваше ми се, че нещата между тях куцат, но не смеех да питам. И така, каза ми, че му било дотегнало от връзки и обвързвания и в момента не искал да започва връзка с никоя. Аз от своя страна не съм имала толкова дълга връзка като него. Имала съм три връзки и винаги накрая се оказвах излъгана, предадена, измамена. И съответно му се нахвърлих, че ме лъже, че не ме харесва достатъчно и че това е често срещано оправдание, когато един мъж иска да разкара една жена. Той отговори, че не искал в момента да е с никой и че ако искам, може да продължим както досега да си пишем. Каза ми също така, че ще се видим и ще отидем на среща, да не се тревожа за това. Но просто в момента не може да ми каже точно кога ще стане това, просто да не го притискам и да му дам малко време.
Понеже имаме доста общи познати, знам, че бившата му от време на време се е сваляла с други, не е била особено искрена с него и също така го е карала да й плаща сметките и е харчела много от неговите пари. Може би има и други неща, които не знам.
Според най-добрата ми приятелка най-накрая е бил искрен и не ми пречи да изчакам известно време (стига да не е години наред), докато се възстанови след връзката.
Вие как мислите? Били ли сте в подобна ситуация? Като цяло той има всички качества, които търся в един мъж и не бих искала да го изгубя. Не знам да бъда ли до него, докато постепенно преодолее това, или да се откажа? Била съм наранявана толкова пъти, че вече не мога да се доверя изцяло на никого. Споделете вашия опит и дайте съвети. Ще съм ви благодарна.

Коментари

1.   Пишеш като 5 годишно. Нормално е мъж като извежда жена да й поеме кафето, сока. Такива забележки говорят зле за приятелите му и оттам за него, защото идват от него. Истински мъж няма да тръгне да излага бившата си приятелка с дребнави забележки. И точно тези, които се оплакват, че им харчат парите, са най-стиснатите мъже.

2.   Иска да те ползва за разтоварване на нуждите си. Ще го чакаш ли месеци наред да се натъгува и настрада? Не си заслужава. Той с приятелката си е бил и е писал на жени, и ти си мислиш, че с теб ще е друг? Женкар.

3.   Кое в изречението „дотегнало ми е от връзки и обвързвания и в момента не искам да започна връзка с никоя“ не ти е ясно? Казано в прав текст- разкарай се и ме остави на мира, като/когато реша ще те потърся. Защо досаждаш на човека? Натрапването отблъсква, не привлича хората. Да ровиш в миналото му и да го коментираш също не говори добре за теб. Ако така си се държала и в предишните си връзки, не е чудно, че си сама. Остави човека да си изживее болката и да си преодолява дискомфорта, не му се натрапвай като заместител на бившата. Ако те желае, той ще намери път към теб, ако не, колкото и да го харесваш нищо няма да стане.

4.   Глупости на търкаляци. Човек не иска връзка с "определени" хора. Няма тоя филм излезнал си от връзка... ебати яката мацка почва да ти пише и ти си такъв "Ъм, не... сори". Най-малкото ще избиваш клин с клин като полудял.

Братан.

5.   Бъди с него,не го оставяй.