Дами, опишете какво е за вас,, мъжкар "?
Мъж в 20 те съм. Винаги съм се държал като мъжкар или поне се надявам да е така от страни. Пускам темата., защото въпреки това нямам много успех с жените.
Жени, опишете какво за вас означава един мъж да е мъжкар. какво имам предвид? включвам външен вид, характер, отношение към Вас, работа и всичко, което се сетите и е важно за вас, така както вие смятате.

Коментари

1.   В днешно време и колкото и да се правите на такива, не се получава :)

2.   Не знам как мислят другите жени, но за мен един мъж да е мъжкар трябва да се държи като мъж - да е мил с мен, любящ, да се държи добре и с другите, да не ме мотка, да знае какво иска, в никакъв случай да не е някой агресивен побойник или тип от палячото ''алфа мъжкар", дето си мисли, че той е господаря. Та, това е като цяло. Бъди добър човек и всичко ще се нареди.

3.   Просташки ми звучи тази дума. Свързвам я с речника на някоя мутра. С подобни не желая да имам нещо общо.

4.   Това е лично мое мнение и имам правото да го кажа. Ако ти лично смяташ, че си мъжкар, когато се правиш на такъв пред момичета и жени с цел да ги зарибяваш и сваляш, значи бая си объркал страницата. За мен мъжкар означава човек, който си знае интересите, знае как да се отнася с хората и знае как да си държи на семейството. Мога да нарека мъжкари хората, които са служили преди 50-80 години в армията, защото точно тези хора са били мъжкари в буквалния смисъл на думата. Сега тия пишкотънковци, които ходят със 6-7 приятелчета, за да бият един човек, това, приятелю е мъжка п*тка! За да си мъжкар, трябва да си отстояваш мястото, да имаш морал, достойнство и чест. Нещо, което днешната младеж няма, въпреки че си мисли, че има.

Гаро

5.   Щом женкарят е мъж, ходещ по много жени, значи мъжкарят е мъж, ходещ по много мъже. Или може би нещо като Динко - ловецът на мигранти, т.е. нагъл, прост, невъзпитан, на всяка манджа меродия, самоизтъкващ се, без реална представа за себе си, агресивен. Днес това е масовото разбиране за мъжкарство и има изненадващо много хора, смятащи това за достойно. И ако не си тъп и упорит селянин като него, нямаш мускули и БМВ и не ебеш курви зад гърба на жена си, си едва ли не путка.

7.   Мъжкар за мен е човек ме кара да се усмихвам човек който не ме лъже и се държи добре със мен. Колите и парите губят смисъл ако се държи зле и няма никакво уважение. Малко са хоратажкойто ме карат да се усмихвам но Той го прави и просто потъвам в очите му.

8.   Не сам путка по характер, тоест имам постоянство и предвидимост в действията си, държа си на думата, не съм агресивен и безразличен към околните, даже напротив, ако мога гледам да помагам. Не се епилирам но подържам лична хигиена, ходил съм войник, грозен съм ала тип като актьора Жан Рено - мисля че съм мъжкар. С жените нямам кой знае какъв успех, сигурно се дължи на грозотата ми.

9.   Все още не съм дама, надявам се и скоро да не стана, но ще кажа аз как го виждам през очите на жените наблюдавайки.
Мъжкара трябва да има всичко, каквото жената иска и да се държи с нея така, както тя иска. Но същевременно пак да е льохман и недодялан, за да може да се жалва от него, да има вратички за изневери, поводи за скандали и причини за превъзпитание.
Ето това е мъжкара и идеалния за българката мъж.

10.   Зрял, грамотен, самостоятелен, независим, контролиращ се, добър, мил, любезен, работлив, комуникативен, кавалер, истински. Склонен повече да слуша отколкото да бърбори безкрай като женчо. Още много неща мога да изброя

11.   Това може да ти го опишат жени на повече години. Защото по-младите изобщо не знаят какво е. Особено ако обърнеш внимание какви момчета си хващат за гаджета. Тотални разочарования и недоразумения.

12.   Мъжкар предполага за мен някаква зрялост, която на 20 години никой не притежава. Мъжкарят има силно тяло и не го е страх да се застъпи за дамата си, дава ѝ защита, ако тя не може сама да се защити, без да я натрапва. Уважава женското в дамата и умее да стиска зъби, не хленчи, не я пита за всяко нещо, може да пусне пералня и да си направи обяд. Ще намери начин да изкара пари, но на празник ще ѝ подари цветя като минимум. Освен това не е винаги на разположение, не е приятелче, не е длъжен да забележи новата ѝ прическа, но пък винаги е готов за секс и в повечето случаи гледа и на двамата да им е готино, а не да свърши по-бързо.

13.   Мъжкар е някой с позиция, мнение и самочувствие.

14.   Мъжкарят, в моите очи.Това е мъж,който не е п...ка.Ей направо,ме вбесяват такива.
Това е.

15.   Към 10 давай,изброй и другите неща,че да знаем какво се търси.До тук е лесно да ти се угоди.

16.   Вашите дядовци са били мъжкари, вие не. Учете се от тях. Не е шега. Разпитайте ги как са живели, отношенията им към жените им.

17.   Какво да изброявам още. Зависи. То си е относително и или си мъжкар или не си, така се раждаш и постепенно се осавършенстваш с годините. Не е задължително да си супер красив, просто има такива хора,че кадето и да отидат всички погледи са в тях, просто си го носят това нещо,тази енергия, и не е задължително да си модел .Трябва да има стойка, и да не е мухльо, които прави каквото каже жената. Лидер,водещ, да може да осигури на жената сигурност, да я кара да се чувства силна,обичана, разбирана. Трябва да е отстъпчив, но и настъпателен, да се знае кой е мъжа. И не ,не съм изобщо лесна, много рядко може мъж да ме впечатли. ;)

18.   Не бъркайте мъж със мъжкар..
Мъжкар включва в себе си тестостерон. Тестостерона или го имаш или го нямаш.
Авторе, ти не си мъжкар , ти сам го казваш "държиш се като такъв". По добре не се пробвай. Не излъчваш необходимите феромони.

Не виждам и защо ти е . Тестостерона е виновен и за агресията у човека.

19.   Да искаш жена да ти опише мъжкар е все едно мъж да обяснява на жена какво е да си бременна. Има една поговорка - накарай жената да ти опише идеалният мъж и тя ще ти опише друга жена. Жените ще ти опишат качествата , които им харесват, а не тези, които те правят мъж - има голяма разлика.
За мен дефиницията на мъжкар, или по-важното - МЪЖ, се съдържа в стихотворението на Р.Киплинг “Ако“.

20.   Аз лично нямам определен тип мъже, които харесвам, което означава, че трябва първо да ми грабне вниманието. Ето как изглежда един истински мъж в главата ми:
-мил, но все пак да крие лека арогантност в себе си, съвсем лека
-лоялен
-добър слушател
-грижлив, но не престорено, то се познава, когато вземе да прекалява
Това са основите, отделно никак няма да е зле да е интелигентен и забавен. Излизала съм с мъже и наистина съм се погнусявала от тях, буквално. Един се мисли за най-велик, държи се с мен сякаш съм вещ, в началото ми говори мило, после се дразни на нещо и ме напада с думи, а после се опитва и да ме удря. Нищо мъжко. Друг пък по-голяма жена и от мен, стана ми скучно на десетата минута. Та, той не спря да говори за себе си. Разбрах му целия живот, от зодията до всяка една болест и алергия, която е имал.

21.   Приятел, щом питаш жените за мнението им, значи не си мъжкар.

22.   В днешно време, ако не си як, нямаш Бемве и партамент, не си никакъв мъжкар. Качествата на характера не струват и една жълта стотинка.

23.   Мъжкар е мъж, който през деня спи и тренира, а през нощта пие и чука.

24.   И на мен думата "мъжкар" ми звучи много зле, но ще обясня как я разбирам в смисъла, който влагаш.
Мъжкарят е:

1. Винаги и абсолютно винаги честен човек, добър, грижовен, мил, възпитан, интелигентен и с него може да се говори за всичко. Освен това има морал, държи на жената до себе си и никога не би си ѝ помислил да изневери, защото има сърце и не е курва като останалите "мъже".

2.Психично здрав. Не гледа порно, не е извратен, не се мъчи да направи жена си на гнусен парцал в леглото.

3. Грижи се за децата си, върши домакинска работа точно толкова, колкото и жена му. И не хленчи. Децата са общи, а не само на жената. Домът и грижите по него също.

4. Не пие като смок, не пуши.

5. Без значение от обстоятелствата, винаги държи на думата си.

6. Не е злобен, потаен, не мишкува.

7. Споделя проблемите, мечтите си, не се срамува да потърси помощ или съвет.

8. Не го играе "вечният мъжкар", защото е наясно, че всеки човек на тази планета е имал и ще има още слаби моменти и няма нищо по-хубаво от една топла прегръдка в такива моменти.
Не се срамува дори да поплаче. Всъщност в това няма нищо срамно.

9. Не е мързелив.

10. Грижи се добре за външния си вид и поддържа отлична хигиена.

Малко се отклоних от темата, но бях максимално откровена.

Ж,22

25.   Мъжкарят работи в кол център и взима 2002 или е програмист и ходи с тесни крачоли чета над глезените и якенце с пухена качулка

26.   Не знам защо, но като чуя "мъжкар", в съзнанието ми изниква образът на традиционния български анаболен мъж с нерелано високо и неоправдано самочувствие. Знаете - от онези, чиито поглед казва "аз имам големи мускули, следователно светът е мой, жените са ми в краката, безнаказан съм, ще ви смачкан, вие сте нищожества пред моята велика особа".

Лошото е, че напоследък много мъжкари станаха. И взе да ми идва повечко това повсеместно "мъжество". Всички пуснали една брада и си мислят, че тази брада ще ги направи мъже. Да, ама който си го има в него, няма нужда от валидация чрез бради, гумени мускули и 20-годишни БМВ-та. На истинския мъж си му личи по самото излъчване, това с бради не се купува.

А "мускулестите" брадатковци само ако можеха да се видят колко смешно, изкуствено и нелепо изглеждат отстрани, щяха да се гръмнат. Напомнят ми на дете, на което му казваш "браво" за някаква глупост, само и само да го зарадваш, а то се възгордява, сякаш е направило нечовешки героизъм. Само че при децата е сладко, а при големите хора, които трябва да са зрели, е жалко. Потресаващо много незрели и повърхностни хора има, които си мислят, че с няколко аксесоара ще наваксат дефицитите си.

27.   Едно време са били мъжкари-в ръцете на всеки е имало меч,който се върти като ъглошлайф и са хвърчели глави.Яздели са коне и са завладявали територии,грижели са се не за собствения безполезен задник,а за цялата общност.Сами са изкарвали буквално прехраната си.
Сега всеки имащ патка в гащите си си мисли,че е мъжкар.Нищо подобно,дори и мъж не е.

30.   Да, и на мен ми звучи някак не на място тази дума. Свестните жени си търсят просто обикновени свестни мъже. Мъжкар ми звучи все едно се прави на някакъв голям и могъщ, че може да набие всеки и се мисли за голямата работа. На жените не им трябват такива мъже.

32.   Жена съм, но мисля, че повечето жени тук бъркат мъжкар, с това, какви им се ще да бъдат мъжете. Или какви мисля, че трябва да бъдат. Защото много жени казват мил, грижовен, възпитан, но реално не са привлечени от такива мъже. Което е напълно нормално, защото това не се типично мъжките качества. Което не значи, че са лоши, но са на заден план пред други. Все пак ролята на мъжа е да защитава, осигурява и закриля, които задължения са малко несъвместими с другите качества, които са по-скоро типипни за близка приятелка от женски пол.

33.   Мъжкар е определение за характер, не за бодибилдинг категорията. Не е сериозно да се твърди, че мъжкар звучи агресивно и свързано с фитнес. Аз пък мъжкари разбирам обикновено точни и сериозни хора от мъжки пол, при които е имало трудни моменти в живота и те са ги преминали, честни са и не се пречупват пред определени обществени модели, за да бъдат харесвани както съвременните голям процент лигняри. На такъв мъж ще му личи, че е мъж и вашите избранници треперят от злоба и завист като се появи такъв, защото ви е потенциален тъпкач.

35.   Много се посмях на някои коментари особено 23 25 27
Мъжкарят трябва да може да вари и да пие ракия и думата му на 2 да не става. Трябва да познава всички модули и технологии при колене обработване на сланината и тн.
и обработване на прасе. Трябва като ходи на Балкан да може да пикае срещу вятъра. Да копае с копач поне 2часа без прекъсване.
И най-важното да не му се въртят в главата въпроси какво искали жените, че така се изпедерастява. Има и още ама тва е най важното

36.   Джоко Росич

37.   Приятелю не питаш рибата как се лови риба, питаш рибаря. Това какво искат жените и реално какво имат са две отделни измерения.
Това че си даваш вид на мъжкар, не значи че ще ти се лепят. Това е аналогично на това да си купиш "скъпа" кола и да очакваш да припадат. Хора кола пу*ка не е*е. Трябва и действия, не може ти да стоиш безучастно и да очакваш тя да припада по теб. Хвани една приятелка и я питай какво за нея е мъж мечта, ще зпочне да ти обеснява качества които този до нея няма. Не за друго е мечта, както знаем всички мечти са безплатни. Нали за да искаш трябва и да имаш. Всяка иска висок, строен, с чувство за хумор, да я ухажва и глези, да е успял финансово, да я уважава, да е на място. Но тя предлага...

38.   Тук 32 и 33 са много прави, мъжкарите са стабилни и внушават това с излъчването си. У нас е размита представата за мъж, но масовата жена се привлича инстинктивно от този тип, към който отпраея негативи в коментарите. :) Реално, днес всеки льохман с добра заплата и апартамент е третиран като мъж, но нежните персони не дават това, от което се нуждаят жените.

39.   Едно качество отличава категорично "мъжкаря" и това е чуството за собствено достойноство. Да не се бърка с кръчмарския апломб от типа "Ти мене уважаваш ли ме? " Под "достойнство" в случая разбирам независимостта, справедливостта и отговорността. Мъжкарят по скоро ще си построи колиба в гората, отколкото да се подмазва за парчето хляб на хора, които презира. Той открито застава зад убежденията си и винаги е на страната на правия, а не на силния, без значение какво му струва това. Мъжкарят е готов да поведе останалите и да поеме лична отговорност за тяхното оцеляване, дори да не е напълно убеден дали ги води в правилната посока, той умее да рискува.
Що се отнася до външния вид, мисля, че той е без значение. Без значение е и професионалният профил на мъжа с главно "М", както и социалните му придобивки. Отличителна черта е може би само доброто му физическо здраве, т. е. спокойното и уверено излъчване на човек, който не е измъчван от някаква болест.
В любовта мъжкарят е готов охотно да отстъпи главната роля на жената, това е неговият начин да си почива. Той няма да преследва дамата, няма да я засипва с жестове на внимание, няма да се прави на шут пред нея, нито пък ще прахосва за глупости времето и парите си. Мъжкарят по принцип си търси надежден партньор, търси си друг боец, когото да може да уважава и на когото да може да разчита, като по правило материалното положение, образованието и произходът на жената за него са маловажни; търсените качества са: постоянство, честност и трудолюбие (да не се бърка с "болни амбиции"). Мъжкар с кифла или със златотърсачка, или с глезена таткова щерка са немислими конфигурации. Докато открие "своята жена", мъжкарят няма нищо против да се поразтуши с каквото там попадне в мрежата му, но - пак повтарям - без да влага никакви усилия. Въпреки това той никога не страда от липса на секс (ние, жените, явно не можем да живеем, ако някой мъж не ни пада на колене и обикновено не мирясваме, докато не го завлечем в леглото - а мъжкарят знае това). Той е кавалер в леглото, но нищо не обещава, няма да излъже никога, че има намерения, каквито няма, дарява удоволствие на жената и получава своето, но това е всичко. Намери ли своята партньорка обаче, мъжкарят е готов да умре за нея. С тази жена той е и нежен, и верен, и ласкав, и щедър, и страстен, и силен. Ако тя го измами, страданието му е бездънно и често саморазрушително, но той никога не отмъщава. Но и не прощава - пътят назад е изключен.
Това са моите наблюдения върху породата "мъжкар". И баща ми, лека му пръст, беше такъв, а сега - и съпругът ми. Влиянието на един такъв мъж върху останалите в семейството е огромно - аз самата усещам в себе си определени мъжки качества, виждам ги и в дъщеря ми. Просто в такива семейства думите "чест", "дълг" и "отговорност" не са архаизми, останали във викторианските романи, а реални морални стожери, според които се живее. Определено трябва да си силна жена, за да партнираш на силен мъж.

40.   Нищо не е разбрала съвременната жена от това "що е мъжкар". Днес такива мъже не се търсят, защото епохата е друга. Днес жената търси мъж, който има съвсем други качества и тепърва трябва да търси определение на този тип мъж.

41.   Mъжът на Жената

мечтата на една жена
е мъж с неокосмени гърди,
малко потен
като цяло чист,
с не много къса
с не много дълга коса,
небрежен
и с брада
на най-малко три дни,
с избелели дънки
и дъх на малц,
едно към едно и половина на килограми
и по-висок,
определено по-висок от нея,
достатъчно умен, за да я боготвори
достатъчно красноречив, за да я ухажва
достатъчно забавен без да й разказва мръсни вицове-
даже не е необходимо да я забавлява,
важното е да чука
прилично вулгарен,
достатъчно циничен
малко мръсник, много луд
с белег на лявата вежда и на десния хълбок.
той няма да остане
той ще я завлече някъде за известно време
ще чука и ще лиже
и пак ще чука
и пак ще лиже
ще спи малко и ще я буди, за да я чука
ще яде всеки ден бъркани яйца с масло, малко lettuce и домати
и много, обилно много магданоз и бадеми,
за да чука още и още
и няма да мие чинии - ще ги изхвърля
той няма да пие бира, за да не му пада...
той също така няма да й остави бебе за спомен
ще я остави пред дома й.
а на нея й остава да си купи ново бельо
за под вмирисания му на цигари и пот и уиски и пушек
пуловер
и да мастурбира...

Чарлз Буковски