Бихте ли заменили официалния език на България с английски?
От дълги години си мисля, че е време да заменим българския с английския в България. Българския и без това съдържа побългарени английски думи. Мисля, че самото изучаване на българския е губене на време.
Бихте ли заменили официалния език на България с английски? Мисълта ми е ако се организира референдум на тази тема бихте ли гласували в полза на английския.

Коментари

51-57 от 57

71.   Мъжът ми е белгиец и вкъщи си говорим на английски, понякога на френски, понякога на български, на работа говори повече на английски, аз сега съм в майчинство, но и аз говорих на английски в работата си. Живеем в България. Понеже официалният език в България е българският в публичната реч, в администрацията, на улицата, в магазина се говори български и се налага да научиш български. Не може да живееш 2 години в България, без да научиш български. Сега той говори добре български и тенденцията е вкъщи да почнем да говорим 50 на 50. И това се дължи на факта, че официалният език е български. Ако направим така, както в Индия и Филипините езикът ще се започне да се губи, особено при такива случаи като нас. Накрая българите ще се изгубят езика и ще станат поредните -станци с лош акцент на езика, който се говори в САЩ (не във Великобритания). Затова не бих приела подобно предложение. Езикът трябва да остане само български.

72.   Само чергари, които никога не са създали нещо в живота си, безродници без чувство за принадлежност към народ, могат дори и да си помислят за такава диващина - Сами да затрият собсвенния си език и култура.

73.   Поредната мода. Преди 100 години са напълнили езика с френски думи. Шофьор, шосе, камион ремарке, фар, джанта, волан, тротоар, хикс, игрек, кошмар ( пак фр.). Стига толкова! Езикът е част от националната идентичност. Уважавайте себе си !

76.   30, а Ирландия?
На келстки ли да минат?
А те питат ли те?

77.   До 71

Извинявам се, но може, поне в София.

До 41 - Думата литератури, дори не е дума. Глупостите които пише, за славяни в “наши” църкви са плашещи, в това, че едва ли не сме имали “църкви” ИЗ други страни, все едно националната ни църква е верига за бързо хранене.
Но дори и това да е вярно, пак не СВ списваме в “най-древните” езици, защото езикът ни е изключителни променен, спрямо това, ковто е били преди 500 години.

80.   А и номер 77, това, че се е променял е само потвърждение на това, че е древен. Макар и да не съм го наричал такъв.

81.   77, живеем в София. Изпробваме го, понеже него го мързи да учи езика, но семейната и околната среда го задължават. Би важало само за семейства от чужбина и при това не само за София. Още по-трудно е на възрастните хорица, които идват да живеят от Англия по селата в Северна България. Те си говорят на английски вкъщи, четат си новините на английски, а със съселяните няма и какво да си продумат.

51-57 от 57