Прокървявания след прием Escapelle
Здравейте! Случи ми се най - често срещания инцидент по време на секс, а именно - скъсан презерватив. Около 20 часа след това изпих хапчето. След около 5 дни се появи кървене, същото като МС. Четох че е напълно нормално, но въпросът ми е... Какво става след това? Въпросното кървене беше точно по време на овулацията ми и когато свърши се появи ново кървене на точната дата, на която трябваше да бъде следващият ми МС. Въпросът ми е дали това е нормално и има ли от какво да се притеснявам? Също така, има ли някой със същия проблем?
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Наложи ми се да пия Ескапел два месеца подред. Втория път се случи въпросното прокървяване и то няколко пъти за месец. След това нещата се нормализираха. Предполагам е нормално, все пак е хапче, което повлиява хормоните. На този етап не мисля, че имаш причини за притеснения

2.   Ескапел е възможно най- вредното хапче, което момиче може да приеме. По-добре се посъветвай с гинеколожка, пък и на твое място бих започнала да пия противозачатъчни, изписани ми от гинеколог. Най- сигурно, пък и вече са много по- малко опасни, даже помагат като за акне например. Не знам защото си прокървяла 2 пъти. Най- добре посети гинеколог.
Ж. 18г.

3.   Абсолютно нормално е да прокървиш след прием на толкова силно хапче. На мен ми се случвало да стигна до Ескапел в по-лудите ми години и се случи същото - няколко дни след изпиването прокървих за няколко дни и следващият ми МС дори закъсня. Няма повод за притеснения, но имай в предвит , че тези таблетки са изключително вредни и избягвай да посягаш към тях. Ако си неспокойна и несигурна, задължително отиди на лекар ( гинеколог ), за да се подсигуриш.

4.   Дишай свободно, напълно е нормално и се случва много често. На мен ми се случи точно същото преди около година-две. Имах междинно кървене, а после ми дойде и менструацията на точната дата. Тези хапчета са като малка хормонална бомба, имат странични ефекти и дават отражение на месечния цикъл. При всяка жена е различно, но голяма част получават междинно кървене. Доста четох тогава. Ако има други аномалии или пък всичко случило се те притеснява, запиши си час за преглед при гинеколог.