Тя предпочита да живее с приятелките си отколкото с мен!
Ходя с едно момиче вече 4-та година, доста бързо отлетя времето. На 21 сме и двамата. Заедно завършихме още гимназията в нашия роден Кюстендил, бяхме съседни паралелки и отидохме заедно в София. Разбирам, че една година поне искаше да разбере какво е то студентски живот, отиде на общежитие. Ама така кара вече 2-ра година и се очертава и догодина да е така. След толкова дълга връзка и всеки ден заедно, като често тя идва при мен или аз при нея (нищо, че имаме съквартиранти) и уикендите все сме заедно, какъв е проблемът заедно да излезем на квартира, не е паричен, щото тя пари има доста, а аз също не се стискам и съм готов всичко да платя? Другото, което е, че има начин и на общежитие да сме двамата с връзки. Има ли желание, има и начин. Ама тя ми казва, че един вид е рано от сега да почваме такъв тип семеен живот, тя иска съвместен поне след 25 и сватба към 30 години ми е казвала, по-рано абсурд. Аз искам да си учим, да си живеем младежкия живот, просто да сме си заедно. Нито искам да ми слугува, нито съм тръгнал деца да й правя, нито ще я спирам и контролирам, след като сега не го правя. С тези двете приятелки не е ли същото относно задължения, те са по-мързеливи от мен, виждал съм как мърлят общака, явно просто й е по-забавно, но това ме обижда. Аз обичам съквартиранта си, но бих избрал да съм с нея много ясно, тя ми е половинката. Кой е прав? Какво мислите?

Коментари

1.   Ами... Момичето иска да си поживее. Това вероятно включва да обязди други жребци, докато ти чакаш на резервната скамейка. Може да бъркам, разбира се, но съм жена и това ми беше първата мисъл, като прочетох написаното. Най-малкото, ако те обичаше, нямаше да рискува да те пусне.

2.   И аз като номер 1 мисля, ако те обичаше няма да те пусне. По навик е с теб, обикаля и се по дискотеки и иска да я изчука* поне още 2-3ма за да има база за сравнение, а теб да държи резерва. Живота просто е сладък в София за всяко момиче от провинцията. По написаното си личи, че си готино момче и не си преживял гопямата любов. За това ще посъветвам да си живееш живота, бъди с нея, но се оглеждай и за други и не се мятай толкова много.

27 М, София.

3.   Не е права да не иска такова добро момче като теб (поне според написаното), но всеки с вкуса си, казало кучето и си облизало д-то. Щом предпочита да живее с мърли, вместо с такова съкровище като теб, явно не те заслужава.

Защо свестните все попадат на такива, които не ги заслужават...
Завиждам на приятелката ти, честно. Ама много ѝ завиждам. Дано скоро осъзнае каква късметлийка е. Ако пък не - оставяй я и си търси свястна като за теб.

Момиче

4.   В кърпа си и вързан, мисли си тя, та затова

5.   Не се чувства готова да живее с теб. Поговори с нея, но не я притискай. Възможно е проблемът е да е в родителите ѝ - все още да позволяват контрол върху нея и да ѝ забраняват да живее с теб. Друга вероятност е да е наплашена, че съвместният живот означава задъжение - да готви, да пере, да чисти и т. н., вместо да живее с приятелки.
Третата вероятност я казаха в по-горен коментар - не се чувства сигурна във връзката Ви, за да предприеме тази голяма стъпка.

Във всеки случай поведението ѝ е показател, че не те обича безрезервно - или е подвластна на родителите си, или има предразсъдъци, или има съмнения относно бъдещето на връзката Ви.

Семеен живот след 25 и сватба след 30 ми се вижда прекалено... Поговори с нея, кажи, че искаш сериозна връзка. Не говоря за годеж и сватба, за да не я сттреснеш - едни познати живяха заедно, момичето се водеше на общежитие (явно за всеки случай... ), имаше си вратичка...
Родителите ѝ одобряват ли те?

7.   И двамата сте прави, просто всеки има различно мнение. Това е то. Момичето иска да си изживее студентството около колегите, да се вижда с приятелки, да се забавляват. На 21 години това е напълно естествено. Просто не е готова да живеете съвместно, като възрастни хора и нещата да са толкова сериозни. Ти пък си готов да поемеш тази крачка. Тук няма правилно и грешно, до човек е. Тя иска да има гадже, да излизате по срещи и така нататък, ти искаш да имаш партньор, да делите покрив, сметки и задължения. Ти си готов, тя не е.

9.   Сложи й камера в общежитието да видиш какво шоу става нощем (без теб).

10.   Ха номер 1 и 9 дадоха бързи и точни коментари само да кажа и аз.
То шоуто продължава и денем. Иначе аз повече бих се съгласил с нейния начин на мислене. За кво да става жертвено агне на 21 като може да е наиграха тигрица на 30.
Студентски град не е Кюстендил тъй че заминавай и ти на пансион преди да си си пропилял младостта.

11.   Проблемът е, че ако сте заедно на квартира, ще трябва да чисти, да готви, да пере, и да започне млада семейния живот. Та вие сте на 21, за къде толкова бързате?! На момичето му се живее свободна, да е сред други момичета, да има съквартирантки, да запомни с нещо тези години, а не от сега да слугува. И аз на нейните години изобщо не исках да живея с някого. Тук няма нищо общо любовта, просто си млад още , за къде толкова бързане? Да я почне съвместният живот отсега с всичките му битовизми и да си омръзнете и скарате? Звучиш ревнив и контролиращ. Има разлика от това да живееш с момичета и с гаджето си. Гаджето ще ти мрънка да не излизаш, да не пиеш, да не носиш някоя дреха. Ще ти вдига нервите много повече от всяко момиче.

12.   Авторе, според мен момичето е умно, и е разбрало, че си търсиш някой да замести мама в домашните задължения. Не казваш да си обещал, че ще си делите задълженията, а говориш само за нейните задължения. Като чистела на съквартирантките си, по-добре било да чисти на теб. Сам се определяш като мързелив. Добре, че днешните момичета се изтарикатиха, та не можеш да ги вържеш лесно.

13.   Ж 20г
Аз също имам приятел от 3 години, дори сме сгодени, той също е добро момче и не ме ограничава и тн... Аз също имах шанса да живея с приятелки в общежитие, но предпочетох да живея с него, защото с него ми е по-добре.. доколкото приятелката ти или не е готова да заживее с теб и ще и бъде нужно определено време или има нещо друго, което я тормози, така че според мен трябва да седнете и да поговорите за плюсовете да заживеете заедно. С тази стъпка само ще заздравите отношенията си и ще прекарвате повече време заедно.

14.   Съгласявам се с номер 1. Жена съм, на мен също това ми хрумна първо.

15.   Приятелю тази връзка няма да продължи повярвай, на тези години... особено като студент. Това са най-хубавите години на разврат и тн. Когато мама и тате ти плащат да учиш. Не иска да е с теб защото се чувства свободна, защото излиза някъде и дори и да не прави нищо, все някога идва един себеподобен и почва да я закача и тя се чувства добре. Просто е въпрос на време да се появи или вече се е появил някой пич. Не питай старило, питай патило. Тези години вече за разлика от преди, не са за сериозна връзка, особено когато идвате от някой малък град/село и приситгате в Студентски в София, където нощния живот не спира.

16.   Авторе, знаеш ли какво е да живееш с някой? Не е толкова розово ,колкото изглежда в началото и в представите ти. Това са битовизми, битовизми и пак битовизми. Да виждаш един и същи човек всеки ден, и така ден след ден. Няма ли да ти омръзне? Просто искаш да я контролираш, това ти е проблема. Ако е решила да ти изневерява, винаги може, независимо къде и с кого живее. С приятелки е различно. Пак има битовизми, но така е винаги. Може тези приятелства да и останат за цял живот. Иначе с какво ще запомни годините- с това, че е живяла с приятеля си, и че трябва да се съобразява с него, защото и вече живеят заедно? Че не може никъде да мръдне без него, че трябва да му е сготвила, изчистила?Не винаги става въпрос за купони, мъже и прочие. А просто да се насладиш на младостта си, докато можеш. Да си безгрижен. Звучиш като човек, който не иска да и даде пространство.

17.   Автор: Къде прочетохте само, че искам да ми слугува? Първо, от 16-годишен живеех сам. Второ, мога да готвя превъзходно и изобщо ме е срам друг да ми върши задълженията. За разлика от съквартиранта си, който праща сакове с дрехи на мама за пране и носи манджи, аз всичко върша сам! Точно това казвах, че с мен НЯМА да слугува, а на тях им слугува, защото са непукистки и само тя се грижи за общака. Другото, което е, къде съм казал, че са нейни задължения? Само искам да е до мен, дори само да лежи. И никога не съм и забранявал да пие, та ние двамата излизаме в компании и се надпиваме. Винаги съм искал жената до мен да си пийва, а не да ме мъмри. Наскочихте ме без да знаете! Единственото, което е, че бих ревнувал от други момчета, ако излиза сама с тях, но тя не го прави. От общите приятели - не. И от приятелки - не. Просто искам да сме заедно. Аз точно твърдях, че НЕ искам да ми слугува, харесвам модерни жени и ако искате да знаете майка ми никога не е слугувала, тя е адвокат и винаги е била заета жена, но чули-недочули... Сега какво ще кажете? Искам съвместен младежки живот, не семеен.

18.   вашто е първа детска любов, но живота след училището е друг и трябва да преминете на нов етап във връзката, но явно тя не иска и ще почне да се разпада леко но сигурно тази детска връзка без ангажименти ... често срещана история, тийнеджърството продължава до към 30 години в 21 век. мамини детенца ...

19.   12 го каза най-точно. Освен това е много забавно как пък така си решавате, че едва ли не е длъжна и ще си пропилее най-хубавите години и младоста, че да не опуснела "свястното момченце" видиш ли. Смях! Дано си се чука наволя и си дивее с приятелки. Няма за милионен път да обеснявам за наглоста на ганьо... то се знае. А 3 явно ще да е поредната комплексирана грозница надяваща се на принца на бял кон. Да ама нЕ Хахага Свестните ви принцове ви усещат, че сте смотанки и отчаяни заблудени овце, ползват ви тоя тип за разиграване и ви изхвърлят като си намерят хубавката отракана принцеса. И вие смотлите сте свестни колкото и смотльовците тук бълващи злоба.

20.   Авторе, искаш да я контролираш и да няма пространство и време без тебе. Твоето е обсебване и желание да и отнемеш младите години.Коментар номер 16 е мой.