Той е готованец и това ме побърква
Здравейте. Моят приятел е на 30 години, а аз съм на 24. Заедно сме от 2 години и той е готованец и това вече взима да ме побърква. Разбираме се, обичаме се, правим много компромиси един към друг, държи се добре с мен, изтрадала съм много в предни връзки, изневерявали са ми, използвали са ме, крали са пари и бижута от дома ми. Той е свестен и не прави такива неща, но е мамино синче за което има вина и майка му според мен. Аз живея с родителите си в голям апартамент, те го взеха на кредит преди около 5 години. Не живея отделно, защото аз също плащам част от кредита, помагам им и ми се полага да живея и аз след като давам пари. Той живее в къща на 1 час от града в който живея, тоест на село с брат си, двамата работят за мижави пари и си живеят там. Всеки си има стая, имат си кухня, баня, тоалетна, хол. Родителите им живеят в малък апартамент в друг град. Предложих му още преди година да заживеем заедно под наем тук в града, но той до ден днешен отказва, защото си бил имал къща и ако съм искала да ходя да живея там. Да, но работата ми е в града, сутрин има трафик и не мисля да ставам 2 часа преди работа, за да пътувам. Също така родителите им плащат сметките на цялата къща, брат му е курвар и не го е грижа, а пък той постоянно звъни на майка си да я моли да плаща сметките, защото не може да се справи с къщата, бяха се разбрали с брат си да делят парите за сметки, но като стане време и двамата звънят на родителите си, а родителите им са на заплата. Майка им цял живот им плаща сметките и те само да си живеят и те са готованци и двамата. Моят приятел започна да ми говори защо да живеем под наем като можем да живеем в моята стая в нашия апартамент като отказва да помага за кредита и сметките и баща ми твърдо отказа. После ми каза, че можем да си живеем в неговата стая на село пък брат му в съседната и му казах едно, че не мога да стигам до работа, второ че брат му се прибира в 2-3 през ноща и тропа, вика, аз не мога да живея по този начин. Беше напълно удачно да се отделим на квартира, но на него не му се дават пари като си имал къща и предложи всеки да си живее у тях и да се виждаме само навън и уикенда да си ходим на гости. Обичам го, добре се отнася с мен, помага ми винаги като не съм добре, в трудни моменти е с мен, не ме обижда, не ми изневерява, не ме лъже, смисъл че не е лош човек, но е научен на тези години мама да му помага. На неговите години моят баща вече е имал дете, дом, жена, семейство. Моят баща още на 16 е заживял на квартира с момиче и я е издържал, защото тя е била на 14. Смисъл, че е оправен и никога не е взимал пари от родителите си, те не са богати. Майка ми също на 16 се е изнесла да работи в друг град от нейния. Никой от двамата не е готованец. Аз също не съм, защото както казах, аз помагам. Моментът в който те ми кажат, че нямат нужда от мен и се справят с кредита, или пък аз реша да си купя мое жилище, аз съм готова да се изнеса. Въпросът е, че нямам намерение да се изнеса и да плащам наем и той да живее с мен без пари. Той ми заяви, че ако аз изляза сама под наем, ще дойде да живее при мен, за да не съм сама, да не ме е страх ако някой мъж ми тропа по вратата. Мен изобщо не ме е страх, но номерът, че уж е да не съм сама е много удобен за него. Родителите ми са против тази връзка, харесват го, защото е свестен, но според тях им трябва мъж който или е на квартира или си има негово жилище, защото аз вече искам да имам дете и да си живея при мъжа, но да живея на село, не е моето. Не знам как да постъпя, честно. Каквото и да му заявя, той си знае неговото. Като му дойде сметката за ток и звъни на майка си. Нямам намерение ако живеем двамата, жената да ни плаща тока, срамно е, а пък аз да го плащам и за двамата ми се вижда прекалено. Обичам го, но това готованство на тези години не му отива, не е на 19 туко що завършил и да се чуди какво да прави. Не иска и да учи, за да смени професията с по-платена, взима си един пари и те са му били окей по неговите думи. Никакво развитие няма. Хем го обичам и не искам да се разделяме, искам да стане самостоятелен, искам да се вземе в ръце като 30 годишен мъжх, хем обаче това ако не стане, той ми губи времето. Посъветвайте ме нещо.

Коментари

1.   На теб също са ти създали една много нередна и грешна представа за живота. Вместо да се изнесеш, ти плащаш кредит. И наистина някак не е редно приятелят ти да помага по вашия кредит, утре ще се разделите примерно, той ще е дал едни пари. За всичко друго се съгласявам с теб, такъв човек няма как да го промениш.

2.   Сега като не живее при вас, кой ви плаща кредита, защо ако дойде трябва той да плаща, на квартира ли го каниш. Достатъчно е, да си плаща храната която ще консумира, за да не е в тяжест на родителите ти. Друго с какво ще ви натовари? Бебето не идва веднага, пак ще мине известен период и това също няма да е пречка. Твоята работа е хем сърби, хем боли. Ти си реши какво искаш, родителите ти няма да живеят с него. А щом той е съглсен да дойде да живее като заврян зет, или е голям добряк, или е сметкаджия, ти си прецени!

3.   И кое му е свястното, а още повече добро отношение към теб, че не разбрах? ! Абсолютния пореден, мизерен, ганьовски комплексар и търтей. След някой месец ще се започне и с шамаренето, защо не искаш да си заложник и лична слугиня. Мама ви дееба и напаст смръдлива търтейска и ганьовска. Как грам не ги забелязвате какво струват бе? !

5.   Аз не виждам проблем. Държи се добре с теб, всичко ти е ок. Какво като изкарва по-малко. Като искаш мъж ще плащаш :)

6.   Виж сега, баща ти е прав, но само донякъде. Не ти трябва мъж, който има всичко и си е устроил живота на 100%. В крайна сметка, ако вие искате да сте семейство, ще намерите опция с общи усилия да постигнете всичко желано. Апартаменти се купуват и сметки се плащат, това ти казвам.
Ти може да намериш момче, което живее с родителите си и няма никаква собственост, но ако той е работлив и иска да бъдете самостоятелни, ще се изнесете някъде и ще плащате наем/ипотека, сметки и храна. Да не говорим, че същия ще плаща и неговата част от разходите, докато живее при родителите си. Тези неща са нормални. Твоя човек няма амбиция за учене, защото парите са му достатъчни, а те му стигат, защото ги харчи само за себе си и за храна, нито плаща сметки, нито нищо. Човек става амбициозен, когато ножа опре до кокал и му писне. Всеки, на който му се е чупил бойлера през Януари е наясно, че самостоятелността си има трудните финансови моменти. Изчакай майка му да му спре кранчето и гледай представление от първи ред, само това мога да ти кажа. Човек, който не плаща собствените си сметки, не е точно най-добрия избор за баща на децата ти. Изобщо не ти казвам, че ти трябва богаташ или пък някакъв работохолик. Трябва ти просто мъж, който поема отговорност. Един мъж е редно да може да гледа себе си, че да съумее да създаде семейство и да гледа децата си. Мислиш ли, че твоя приятел ще дава пари за памперси, че ще купи кошара или нещо подобно? Ти нали осъзнаваш, че в един момент ще си в майчинство, няма да взимаш особено много пари. Как ще се оправяш тогава? Представи си го. Сама плащаш наем, сама плащаш сметки, сама купуваш всичко нужно за детето. Докъде ще ти стигнат силите? Засега си добре в тази връзка, но вие не живеете заедно все още и като гледам няма да се случи, защото твоят приятел не е готов да предприеме такава крачка. Отсега ти казвам, че нещата между вас няма да се получат в дългосрочен план. Ставате за двойка, но не и за семейство. Не можеш да промениш мисленето и навиците на 30-годишен мъж. Ти щом сега се дразниш на начина му на живот и мислите му за бъдещето, представи си да сте женени и да имате дете. Ако сега трудно го търпиш и едва се примиряваш, няма как да се получи.

8.   Бий му шута. Трябва да се предположи, че си дебелана или не много хубава, че правиш такива компромиси. Затова ли е страхът от изневяра?

9.   Да си кажа честно не дочетох цялото писание. Авторке, не го обичаш. И няма да го промениш. Остави го да си живее живота, както го разбира и ти си стой при вашите, докато намериш самостоятелен и още какъвто там го искате с родителите ти.

10.   Наистина някой каза твоите родители са ти изкривили представата за нещата.
Бащата живял самостоятелно на 16 с момиче на 14. Извинявай той да не е циганин?
Едно време кво било било сега е неадекватно да сравняваш днес с преди 50г.
Изобщо цялата ти история е пълен хаус наеми задни сметки къщи села апартаменти изневери.
Ти си направо за някой сериал например Истински историите.
Най се смях обаче за брата курвар .... Хахахаха ее пича му е намерил цаката. Той поне дъни наред курволята и му е през оная работа за всичко.
А на въпроса ти дали си си изгубила времето
До момента според разсъжденията става ясно че 24г си изгубила така че няма за кво да се притесняваш.

11.   Искам го такъв, ама друг. Намери си друг, този не го искаш. Той няма да се промени, ти няма да си щастлива какъвто е. Какво да се прави, не си пасвате. По-добре сега да го разберете, отколкото после с детето.

12.   Не, че нещо, но поне 90, айде, не 90, но 70-75% от жителите на големите и малките градове живеят под наем. Рядко някой ще се прецака така жестоко, за да си позволи апартамент примерно в София, чиято цена е 150 000 евро. Ако ти се дават 300 бона за апартамент дай ги, но не можеш да накараш човек, с който дори граждански брак нямаш да плаща вашия кредит. Аз също съм съгласен с коментара на номер 1, че има вероятност да се разделите и той ще е дал парите си на вятъра. Щом човека желае да живее в къща, нека живее. И това, че моли родителите му за помощ, не го прави мамино синче. Щом изкарва пари, без значение, че са малко, значи се труди за тях, а не седи вкъщи и да чака майка му да му дава за да живее. Нормално е да му помагат, все пак са му родители и такива ще останат дори след като умрат.

Гаро

14.   Имаше коментари в някои от темите, където жени казваха, че издържат мъжете си и за тях това не е проблем! Те имали апарамент, кола....
Били мили с тях, държали се добре, обичали ги, не им изневерявали, на което държали много! Били добре така.

Виж за твоя човек дали това положение не го възприема за нормално само за сегашния период, а не по принцип!
Ти си на 24 и това не е преклонна възраст за създаване на семейство, а напротив рано е! Може би той взима точно този факт и затова не бърза.
От две години сте заедно, а това не е много. Самият той може да не е достатъчно убеден, че ти си жената, с която иска да създаде семейство!! -Замислили ли се над това?
Неговата възраст от 30 г. може също да не я възприема като пределна за брак, жена, семейство... Което е така!!!

Имай предвид, че дори и да не продължиш да бъдеш с него, много по-добри партии от неговата няма да могат да ти създадат спокойствието - "не ми изневерява", "верен ми е"! Не, няма да са ти верни, защото вече маса народ кръшка не по една-две, а по много ракии и то често ;)

Успех

15.   Като четеш коментарите на мъжете, как е нормално маминка да им плаща тока на 35 и ти става ясно защо българките масово се женят за чужденци!
Авторке, такъв паразит не ти трябва.
Късай и хвърляй!

16.   Но 3 , Шамаренето още не е почнало щото още не живеят заедно. Като почнат да живеят заедно , ще го ОПОЗНАЕ доста по-добре :)

17.   Абсолютно съм съгласна с коментар номер 3, ВЕДНАГА ГО ЗАРЯЗВАЙ! Бил свестен вика... наистина ти личи, че никога не си виждала и била със свястно момче, нищо свястно няма в него. На 30 мама му плаща сметките за къщата, наем не плаща, е къде тогава са му парите? То е ясно, че са по курви от селата, а ти си мислиш, че ти е верен.
Ж21

18.   Честно да ти кажа това на мен и моето семейство даже не би ни минало през ума - да вземем кредит за жилище и примерно моят приятел да изплаща част от кредита. Това направо не знам какви хора сте за да ви дойде на ума. Ако живее у вас - да си плаща неговата част от сметките и това е. Нито тази част, която ти очакваш той да плаща един ден ще е негова, нито нищо. Вие сте се заробили с жилище и това е супер грешно - да, да плащаш вноска на тези години за твое жилище, в което да си сама, супер. Но вашите заробват себе си и теб с дългосрочен кредит, ти вече трябва да създаваш свое семейство, деца, ако не искаш - да инвестираш в каквото и да е. Да имаш самостоятелен живот. И реално ти си си у вас и плащаш вноска за кредит. Доста тъпо положение. Но не очаквай ти и семейството ти, че някой мъж утре ще изплаща вашите вноски по вашия кредит. Нахално е!

19.   За едно не съм съгласна:да дава пари за кредита!Не е длъжен..утре ще се разделите и той ще е покрил част от кредита..защо?Достатъчно е ако живее у вас да дава пари за храна и сметки разбира се това е напълно нормално.На 30г щом е такъв нахалник няма да се промени и не го е срам родителите му да му плащат сметките.Това не е мъж а мухльо.Ти си повече мъж от него.Като имаш дете един ден не те виждам с този човек.Пимисли.Остави го да си живее на село с брат си и това е.Намери си истински мъж с който да ти е сигурно и спокойно.Уважава те ок,обичате се ок..заживеете ли заедно скандалите ще започнат и тези неща ще си отидат ако не се вземе в ръце или ако ти не го издържаш ха ха

21.   Искате и той да помага за кредита-няма лошо,но трябва да се подпише някакъв договор,въз основа на който той ще придобие някаква част от това жилище,понеже е плащал вноски.
Ей,много сте хитри с баща ти бе момиче-да хванем амсалак да ни помага за кредита и после да му бием дузпата.То вече няма чак такива хаспели.

22.   В темата за дебелата жена, жените скочиха на мъжа, че не я обичал истински и безусловно. Хайде сега да кажат на уважаемата авторка, че трябва да обича приятеля си безусловно такъв какъвто е, иначе е безчувствена свиня, която не го обича истински.

23.   Иха, как си правите тънките сметки само :)

24.   ОТ АВТОРКАТА

Хора, чакайте малко. Вие всички се хванахте за едно и също. Така като чета коментарите ми се набива едно и също в очите. Всички се хванахте за това той да плаща нашия кредит. Явно не сте ме разбрали. Значи, вноската ни е 1000 лева мечесно. Аз давам 500 лева на нашите, другите 500 ги покриват те. ТЕ НАСТОЯХА аз да не се изнасям преди да си хвана приятел и затова живея с тях. Те сметнаха, че ще е по-добре да им помагам, вместо да давам някъде 600 лева за наем и да пълня чуждия джоб. Сега когато си имам връзка, родителите ми НАСТОЯВАТ аз и той да живеем САМО ДВАМАТА отделно, било то на квартира, било то у тях, било то да си теглим ние кредит за апартамент. Те НЕ ЖЕЛАЯТ ние да живеем в нас заедно с тях. АЗ предложих компромисен вариант с него да си делим по 250 лева, тоест моята част, защото така или иначе ако излезем на квартира ще делим наема който няма да е 500, а поне 650-700 лева. В никакъв случай не съм искала да плаща ток, вода, храна, други консумативи. ХРАНАТА му е безплатна от нас. Отделно баща ми му дава всеки месец 100 лева за гориво, защото иска да му помага чисто човешки. Изобщо това което говорите, че искаме той да ни изплаща апартамента е пълна глупост. За момента няма как да живеем на квартира, защото той няма нужните пари, за да си делим наема, а аз нямам намерение да плащам целия наем. За това дали ме има за сериозна връзка, ние сме сгодени, не сме само двойка. Отностно това, че някой каза, че си дава парите по селските к. рви, това пък изобщо ама изобщо не е така. Познавам прекалено добре обкръжението му, приятелите му, колегите му и той не е такъв като брат си. Да, не намирам за правилно това да иска пари от майка си на тези години и мнението ми не се променя. Това което казвате, че няма да дава пари за детето ни един ден, също не е вярно. Много пъти съм го тествала уж, че нямам пари, а искам нещо, винаги го е купувал, никога не е мрънкал. Чудехте се дали просто реално няма пари или просто така му е удобно и е сметкаджия. Не е сметкаждия, защото като се запознахме, аз излизах с по 5 лева дневно, не знаеше къде живея, дори ме миселше за бедна и се задържа с мен и после видя, че живея нормално. В крайна сметка седнахме с него и реших да му споделя мнението си което съм написала тук и двамата стигнахме до извода, че трябва да живеем заедно, но аз ще продължа да помагам на семейството си, но с по-малко финанси. Намерихме си квартира, която е близо до работата ми, в интерес на истината стана на майтап, просто ми споделиха, че е свободна, ще успяваме да си делим парите за нея и той се изнесе от тях вече. Разговорът ни беше на дълго и на широко и той ми доказа, че ще промени финансовото си състояние към по-добро. Няма да изпадам в описания как и точно ми го е доказал, но не беше обещание, а черно на бяло ми показа. Тоест нещата ще се подобрят и от лятото се очаква само той да плаща наема, а аз сметките. Всичко си дойде на мястото много скоростно като седнахме на масата. И ако си мислите, че това са негови празни приказки, за да ме омае и да седя с него, не е така. Аз не съм доверчива. Думите винаги ги искам с доказателства. Нахокахте ме, че искам да ми изплаща апартамента, което не е вярно. Сега ще живеем заедно и ще се подредят нещата. Темата може да се счита за ПРИКЛЮЧЕНА.

ОТ АВТОРКАТА

25.   Авторке, не се връзвай на коментарите на комплексирани мъже? Само едно ще ти кажа - представи си да имаш деца от този човек. Къде ще живеят и как ще ги храните? Като си отговориш на тези въпроси, ще можеш да вземеш решение какво да правиш. А за твоя човек най-добре е да си намери момиче от неговото село, вместо да ти губи времето.