По какво можем да познаем дали един мъж е гей?
Здравейте,

Момиче на 18 години съм и бих искала да разбера според вас по какво може да се познае дали един мъж е гей? В днешно време имам чувството, че всеки втори е гей, само че е прикрит и не си признава. Не че е лошо, само че досега съм имала 3 такива връзки - с уж "хетеросексуални", които в последствие си признават, че са хомо. Ще се радвам да чуя вашите впечатления и мнения по въпроса.

Коментари

2.   Прикритите гей мъже, често са хомофоби. Ако говори против гей мъжете и то често, значи самия той може да е прикрит гей.

3.   Същия проблем при мен, само дето става въпрос за момичета. Не знам защо толкова много момичета вече са обратни/би. Наистина имам чувството, че всяка 5-та е склонна към това.

5.   "По какво се познава..? " Не можеш да разбереш освен ако визията не ти позволява да го направиш. Единственият начин е да го попиташ, като преди това се обедиш да му споделиш че нямаш нищо против хомосексуалните и така нататък.
По друг начин.. След като каза че си била във връзка с такива мъже би трябвало да имаш поне малко познание относно държанието им, например около други мъже. Погледи например. Езикът на тялото говори много стига да знаеш как да го четеш (;

6.   Понякога е малко е трудно да ги познаеш,но според мен тези признаци са често срещани:
1 Или говорят често за правата на LGBT или бягат като дявол от тамян от тази тема.
2 Харесват поп музика и не харесват рап
3 Ходят прекалено много на фитнес или изобщо не смеят да стъпят там(не поради мързел)
4 Държат прекалено много на външния вид
5 Фенове са евровизия
6 Погнусяват се от филми на ужасите и филми с прекалено много насилие
7 Мразят Хитлер и нацистите( те спасили света от поне 1 милион меки китки)

7.   Авторката, на 18 години колко връзки си имала, за да срещнеш 3 гея, след като по статистика те са по- малко от 10 процента? Номер 2, според твоята логика, всеки който говори против негрите, е скрит негър. Номер 6, вземи се скрий.

8.   Има и друго-отказ от интимен контакт-ако го попиташ кога ще се забавлявате, той може да каже, че не е готов, не е в настроение, преуморен е от работа-имаше такъв случай в "Истински истории"-семеен мъж избягва интимни контакти с жена си, а тя се чудеше какво има, докато не нае частен детектив и не разбра каква е работата-мъжът й е обратен! Общо взето, това са признаците един обратен мъж никога да не желае жените!

9.   До 3

Някоя може да го използва, като оправдание, за да те разкара.

10.   Самата аз имам приятел, който ми призна, че е гей.
Това са някои от "симптомите"(тази дума не е удачна, защото да си гей не е болест)

1) Грижат се за външният си вид, както момичетата.

2) Запасват си блузата/тениската в дънките(това не важи за всички да, но си е знак)

3) Ходят в права линия

4) Никога няма да ги видиш със 0 или 1 номер коса. НИКОГА. Техните прически са по така модерни.

5) Харесват Били Айлиш и няк'ви по сещаш се изпълнители.

6) Примерно, ако кажеш да прикрит гей " Виж го тоя е с обица, всички гейове носят такива" и той ти отговори с "Не е вярно, не може да съдиш човек, заради обица" и нещо подобно.ГЕЙ Е!!! Точно този разговор ми се случи с най-добрият ми приятел, който е гей. А тогава още не ми беше признал.

Прави си изводите

11.   До 6

Част от по-възрастните в България не харесват рап музиката, но не са обратни.
Хитлер е бил лош човек. В цял свят е обявен за злодей.

12.   Доста глупости - щом по външен вид не му личи, значи няма как да разбереш. Най-абсурдното е, това за хомофобията. Абсолютно никой няма да се тръгне да се прикрива по този начин.

13.   Спорес мен авторката е била разочарована от 3-те си неуспешни връзки и затова "уж" тези момчета, с която е била били гейове... Аман от феминистки !!! Това, че не ти е провървяло в тези 3 връзки не значи, че непременно момчетата са обратни... Ама че типична женска логика...Или липсата на такава !!!
Лек ден и дано ти провърви с четвъртия, а ако ли не - то причината явно се корени някъде дълбоко в теб...

14.   Как така си имала връзки с гейове? Мислех си че гейовете ходят с мъже.Ти нали уж си момиче?

Ей хора , съвсем се обърках. Най накрая лесбийките, които изглеждат като мъже ще тръгнат с травестити ,които изглеждат като жени.

Авторке , има значение и кой е пасивен о кой активен. Активните често преливат от тестостерон , изглеждат мъжкари , но чукат всичко живо , защото либидото им е високо . Пасивните лесно се разпознават. Микс между двете е трудно доловим

15.   Номер 7

Един хетеро мъж не се дразни от гей мъжете, понеже за него има повече жени, а пък гей мъжете не са му конкуренция.

16.   Ало има прическа тип undercut.

17.   6, фенове са на Евровизия хаха ....

18.   Ако си грозна и човек отчаяно иска да се отърве от теб, може да прибегне и до такова оправдание. Или пък се лигави и пробва колко си наивна и дали ще повярваш. Явно си.

19.   8, ами може да е просто асексуален или да му се иска но да не трябва по здравословни причини. По темата - ако много обича чалгата или рока.

20.   Аз съм забелязала, че гейовете се шляят само с момичета. С момчета рядко.

21.   От Авторката :

Ами не знам, и в трите случая момчетата бяха едни от най-красивите и най-популярните в училище, имаха много обожателки. Никое момиче не предполага, че са с хомосексуални наклонности. Аз принципно съм красива и също имам доста обожатели, но избрах въпросните 3 момчета, защото не мислех, че са гейове. Уважаваха ме, правиха ми подаръци, излизахме, но станеше ли дума за секс, те веднага отбягваха темата - или се правеха, че са настинали, или, че са уморени. Накрая в два от случаите момчетата сами ми признаха за наклонностите си, а в третия случай ги забелязах съвсем случайно да се целуват. Почнах да си създавам комплекси и да мисля, че в мен е проблема, въпреки че съм стройна, висока, с хубаво тяло. Не че имам против гейовете, напротив, подкрепям ги, но все пак биологията си казва нуждата и аз чувствам потребност от секс с мъж. :)

22.   Здравей, авторке!
На практика няма как да разбереш дали е гей докато не го питаш. Целият стереотип, че женствените мъже или тези, които държат повече на външния си вид са гей мъже е тотално погрешен. Вярно, много от гей мъжете са по-екстравагантни в себеизразяването си, но това не означава, че всички са такива. Има много хетеро мъже, които обществото би определило като гей, но не са!

Мили хора, това е една от многото истории, в които жени имат проблем с това, че приятелят им в последствие се оказва гей. Всичко това е благодарение на хомофобията в страната ни, която принуждава много от хората да крият собствената си идентичност и да не са това, което са. Използват за параван момичета, за да може да изглеждат като истински хетеро. Те са жертва на вашите омраза, жертва на омразата неволно си станала и ти, авторке, за което много съжалявам. Нека после да ми разправят, хората, които не виждат по-далеч от носа си, че нямало нужда от промяна в държавата ни.

23.   По меките китки, движенията им са като в безтегловност, най вече си връткат задните части. По много признаци, говора-говорят мазно, обличането-носят по шарено, абе по всичко, мазнят се като жени!

24.   Сигурно си много лепкава и са се чудили как да те разкарат, така поне се е получило

25.   До Номер 9 от 3.

При други хора може и така да е, но при мен не е поне в момента. Знам аз.
Текущата ми приятелка е втората бисексуална, с която излизам и съм във "връзка" уж. Тя ме пожела.
Но миналото е още пълна мистерия, но не ме е излъгала, че е била с жени, просто не знам докъде са стигали.

И това не е единствената бисексуална с която излизам, ама това в началото не ти го казват някои. Ама са много, живея в малък град и има поне 10-15 такива момичета, които дори не го и крият.

26.   Аз в миналото не стига, че имах връзка с гей, ами и бях много влюбена в него. И до днес се чудя гей беше или бисексуален, понеже секса с него беше супер. Нито по държание, абсолютно по нищо не можеш да познаеш, че спи и с мъже. Та.... Как да разпознавам гейовете не разбрах, но също като теб вече имам чувството, че всеки втори е прикрит гей. Принципно нямам нищо против гейовете, но мъже който са обратни, а създават семейства, дори и деца... Е няма по-долно нещо!!

27.   Това, че даден мъж не иска да има интимен контакт с дадена жена, не означава непременно, че е гей. Да, определено трябва да ти светне червената лампичка, но не е задължително да е това.
Според мен има мъже, за които никога не можеш да предположиш дори, че не са хетеросексуални, освен ако самите те не решат да си признаят. За останалите е ясно, то самото държание и най-малко визията подсказват.
И нека само да кажа - доста е подло да влизаш във връзка с жена с ясното съзнание да се "прикриваш" с нея. Честно казано, не ме интересува кой каква сексуалност има, но подлите хора определено ме отвращават.

28.   Номер 6, не всички са такива. Бивщият ми мъж, който каза, че е би и наистина е длуша метъл, облича се в черно, не ходи на фиънес - запуснат е с наднормено тегло, гледа хоръри, възхищава се на хитлер, даже си беше купил нацистки символи, които му казах да не носи, защото е незаконно. И така, това дето си изброил не е критерии за съжаление, иначе щеше да е много лесно.

Ето неща, които съм забелязала в него, които са малко гейски - 1. харесва много котки, което не е показател, но около тях гласът му става един такъв писклив, като им се радва, много женствен.
2. Обижда хората на "пед*раси" или метросексуални, въпреки че самия той е гей, но не го казва на всички.
3. Говори ми за правата на бисексуалните и колко много те са онеправдане и едва ли не отлъчени, за разлика от хомо и хетерото хора.
4. Постоянно ми говореше колко много харесвал лесбийки, още от началото на връзката ни, когато не ми беше казал, че харесва и мъже.
5. Още тогава ми разправяше колко много "пед*ераси" го сваляли - съквартиранта му, после колегата му бил пращал снимка на някаква компютърн част и той на нея е по боксерки, после този същия уж го бил прегърнал през рамо. Беше уж възмутен, ама не съм много сигурна, че на хетеро мъжете толкова често им се свалят гейове.
6. Според майка ми ходел по-така, ама аз това не го бях забелязала, тя ми го каза чак, след като се разделихме и й казах, че харесва мъже.
7. Има предимно приятели мъже във фейсбук и то непознати за мен, повечето са добавени на случаен принцип.
8. Веднъж отидохме в един метъл бар, а той отиде при някакъв и го разпрегръща горещо, а аз не го познавам, беше странно, а той се беше зачервил. Каза че ми бил познат. Във същия тоя бар говори с един друг човек, който не му обърна внимание много, за едно младо момче какво бил правел. Той се казва пламен, а моят бившия го наричаше с прякор, а уж му бил само познат...
9. Веднъж з пореден път си чатеше в 2 през нощта, което ме подразни защото се случв за пореден път и отидох и го питах добронамерено с кой ди чати, като очаквах да ме излъже или да каже че чати с жена, а той ми каза, че един негов съученик му пишел сега, за да му каже, колко много се бил радвал, че чознава такъв човек като него. Ми какво да кажа, доста е показателно това :D Чата продължи дълго. Отворих профила на съученика наскоро от любопитство и гледам, че има снимки от барове, прегърнат само с мъже. Тък там от някаква сватба, където са били поканени и жени, но всичко останало е с мъже в барове. Тоя същия бил казал, че имал тайни. Веднъж отидохме на един концерт и бившия каза, че ще спи сам при кума, че не можело да дойда и да ида при сестра ми за по-удобно да спя. И той междувременно излязъл с приятели и с този същия съученик. После като се срещнахме на гарата се държеше много дръпнато без причина и не искаше да ми помогне с бажа, който на мен ми беше тежук, защото съм 50 кг., а за него не беше тежък, защото е 120. 5-6 кг. най-много да е било. А по принцип ми помага с багажа. Та се държеше много странно.
10. Постоянно ми натрапва, че съм била много ревнива и съм имала проблеми да има жени чриятелки, а това не е така и той го знае. Има няколко приятелки, с които си говори и които са свестни момичета. Но имаше една на 16, която я сваляше, за което естествено, че се ядосах. Но той нарочно провокира или се опитва да провокира ревност и да показва колко е вървежен сред жените, за да не се разбере, че харесва мъже.
10. Постоянно говори колко е харесван от жените, а той с неговия външен вид едва ли има как да е особено харесван, защото е 120 кг и не спира да яде дюнери, не полага усилия д изглежда добре. Тук там да има някоя да се е заблудила по интернет от време на време, но той твърди, че са повече и се хвали. Според мен избива комплекси, защото е гей. И мен се опитва да ме провокира да го ревнувам като ми говори за някеи жени, но спрях да му се връзвам и остана разочарован. Случвало се е най-нагло д флиртува с продавачката в магазина примерно, но и тогава се рязочарова, че не последва скандал. Само го питахa дали се познават, той каза не, но я бил опънал в склада на магазина. На мен ми стана смешно, защото го каза на майтап и това беше. Но според мен мъжете, които не ползват жените си за параван и държат на тях, неговорят така и не въртят курв*нски номера.

29.   Глупости. Познава се, колкото и да се прикриват. Поне аз до сега ги разпознавам безпогрешно. Може да ходят на фитнес, да го раздават свалячи уж, но не са ме заблудили. Гледайте как реагират на готини мъже, погледа, усмивките, чак гласа им се променя, начина по който оглеждат някой мъж. Просто наблюдателност трябва. Безразлични са ми като цяло, но повече мога да приема тези, които не се прикриват и преструват.

31.   Ами то си личи по-походката, по-начина изразяване и по-цялостното усещане, което излъчва.

33.   Авторке за такава красавица като тебе разбира се, че ще имаш много обожатели, но не разбирам как и защо тези момчета от същото училище ще ти правят подаръци. Ами щом ти си ги харесала те нямат нужда да ти правят подаръци защото ти им си в кърпа вързана. Щом ти си ги харесала значи си била готова да си легнеш с всеки един от тях, защо те трябва да ти правят подаръци. В коментара ти няма никаква логика относно тяхните подаръци. А относно мнението ти, че всеки втори мъж е гей отново грешиш. Аз пък ще кажа, че ПОЧТИ всички жени са потенциални лесбийки или най-малкото бисексуални. Остава ти да кажеш към кой отряд принадлежиш. Хайде признай си.

34.   ало добър ден, аз съм гей и ако знаете съпрузите и гаджетата ви как се ебът с мъже от секс сайтовете ще ви стане зле, а са си напълно нормални нали ... айде със здраве и се пазете от венерически болести че не се пазят много мъжете ви ...

36.   Потвърждавам напълно споделеното от коментар 34! Аз също съм имал регистрация в такъв сайт и съм просто потресен колко отчаяно семейни мъже търсят контакт с дори 25 години по-млади от тях момчета. Чакат жените си да отидат на работа и часовете, в които са сами оползотворяват в активно търсене на партньори от същия пол.
Много е жалко това, защото ако всички тези хора вместо да си съсипват животите с връзки, в които не са щастливи, заставаха зад себе си и се бореха за това, което са, положението в държавата ни щеше да е като в по-развитите държави, поне в това отношение. Тъй че, хора, събудете се малко, за да можем да си осигурим нормалното съществуване в собствената държава. Не е виновна само хомофобията, но и това, че ние самите не се борим за нещо по-добро и не отстояваме себе си.

37.   И аз искам да разбера по какво се познава. Ако е с писклив глас, но не женствен, просто по-писклив; кльощав, облича се нормално, никога не си позволява коментари за хора с различна ориентация. Обича цветя, отглежда си.

На два пъти случайно го засякох да заглежда(и то в рамките на около5-10 мин. ) двама мъже, но това е.

Твърди, че иска да си намери приятелка, но май само за пред обществото, един вид за параван.

От спортовете обича биатлон и тенис. Мисля гледа само мъжки биатлон, а веднъж четеше статия за Григор Димитров.

39.   А според теб по какво би трябвло един гей да се отличава от останалите мъже? Мъжът е МЪЖ и би трябвало да изглежда и да се държи като такъв, независимо от това какво харесва и с кого си ляга.