Липсва ми любовта
Ето ме разведена! Над 40 с дете, почти поело по пътя си. Мечтаех за семейство, имах го. Обичах съпруга си много. Но не се получи. Две години и нищо. Внимание от мъже отчитам, но не срещам това, което ми липсва, Не срещам мъжа, който да запали искрата. Онази, която да те стопли и да пожелаеш повече. Питам се това ли беше??? От тук нататък само секс и повърхностни отношения ли ще са. Дали дойде времето да се обзаведа с котки:)
Знам, че не трябва да се съсредоточавам върху липсите. И се опитвам да живея пълноценно. Но не мога да избягам от това и да го заменя с друго.. било хоби и т. н. Как се справяте Вие?

Коментари

1.   Защо се разделихте?
Май няма идеален мъж, отношения, май е само филм, не всеки има такава любов.
И аз искам внимание, любов и рози.
Дали не искаме много трябва да си щастлива със себе си.

2.   Мда, правилно си се ориентирала с котките! Да си мислила навреме! Оттук до старостта-все ще си сама...

3.   Защо се разделихме?
Защото той се промени.Вече не можех да разчитам на него и да му имам доверие-голяма сума профукани пари и изневяра.
Идеален мъж не търся:)То и аз не съм идеалнаКой ли е..
Към 2.Какво значи да съм мислила на време?
Аз сама не съм.Имам дете,имам семейство,имам приятели.
Когато обаче срещна мъж,който да привлече вниманието ми,аз бягам.Не мога да се доверя,измислям си причини,че няма да се получи .

4.   Единственото , което жените като теб могат да направят е да напишат книга . Послание към идните поколения от момичета. Да знаят какво да очакват и къде и как да търсят. Защото всички вие , самотните майки сте грандиозен провал за обществото и дори не осъзнавате защо .

5.   Ех, то ако не те упрекнат тук, няма начин! Сега ще те изкарат и виновна, че си разведена... Но аз съм, вече 9 години и ще ти кажа за моя опит. Не е положителен. Желащи само само за неангажиращ секс. Това адски омръзва и изнервя. Свикнах сама, тоест без мъж. С мен са децата и съм щастлива. Не мога отново да си причиня лъжи и разбито сърце. Не вярвам на мъжете като цяло и нищо не очаквам от тях. Това е. Дано да имаш друг късмет, но се съмнявам. Българските мъже не обичат да поемат отговорност през последните години - обяснимо е, живота не е лесен. Но и така са възпитани. За бг мъжа разведената жена е парясница, лоша, курва и прочие и заслужава отношение като към парцал. Е, не, благодаря. И без мъже се живее добре. Благодари се, че си жива и здрава, защото това е истинското богатство и щастие.

6.   Н 5 - а ти какво отношение очакваш?
Защо си с развален брак?
Ние мъжете да не сме марсианци, че не може да се досетиме за какво става на въпрос. Или си мислиш, че сме расли в много читави семейства, където майката е Дева Мария...
Въобще за какво отношение говориш, ти базикаш ли се с нас?
Любов искала.... На мъжа му идва само две неща на ум - секс и бой. Ай са познай защо ти се случва само първото?
Защото има закони и ния сме възпитани!!!
И пак недоволна п*тката.
Е няма угодия на вас! НЕ!

7.   Котките са много хубави и гальовни животни, ядат по-малко от мъж и искат по-малко грижи. За секс кандидати много, няма да си на сухо. Може да се събереш с някой в твоето положение с деца или без или стар ерген, но те съветвам да не си усложняваш живота. Има много по-приятни неща на този свят от семейната скука и домашния кекс.

8.   /до номер 2 и подобните/ То пък старите ергени дето злобеете тука, няма да сте сами! Ни дете, ни коте, тръгнали да обиждат жената.... А вие - цял живот нежелани. Понеже сте най-прекрасните, нали.

9.   н.6 Защо ли - защото мъжът ми ме изостави с две малки деца, за да се ожени за любовницата си. Малкото беше на годинка. Обичах го, бях му вярна, грижех се и получих нож в гърба. Няма да ти обяснавм през какво съм минала. Но сигурно съм виновна, разбира се. Щом казваш. Да, виновна съм защото съм разведена...Много обичате да хвърлятекамъни в чужда градина ида обвинявате. Ето затова вече намразих мъжете.

10.   5, а да ти е хрумвали, че може да са се развели защото той е пияница или я бие, или пък я е зарязал заради друга жена и т.н и т.н Защо непременно щом са се развели, значи жената не става и в нея е проблема? И ако да кажем той я е зарязал,щото е надебеляла след раждането (понеже имаше една такава тема тука) сама с две деца, то тя няма право да бъде с някой друг мъж, защото е разведена и значи автоматично не става така ли? Що за логика просто нямам думи, и уви най - вероятно такава е и на повечето мъже. Щом е така, авторке, може би по - добре сама отколкото с някой такъв.

11.   Аз пък мисля, че имаш шансове за сериозна връзка, авторке. На 40 си още млада, а щом и детето ти е поотраснало и нямаш постоянни ангажименти с него... Да, истина е, че нашенските мъже не обичат да гледат чужди деца, попрочети тук из сайта, много си го казват в прав текст. Според мен ти си прозряла проблема си- а именно, че ти е трудно да се довериш на мъж. И това е повече от нормално след това, което ти се е случило. Постарай се да го преодолееш. Не се занимавай с мъже, които искат неангажиращ секс. Не си помисляй да се забъркваш с женен-голяма глупост ще направиш. Не бързай веднага да ти се случат нещата-и те непременно ще се случат. Желая ти късмет.

13.   Благодаря, момичета за отговорите, както и на включването на мъжа с отговор 11.
Аз не очаквам нещо, което съм очаквала и мечтала на 18г. Не искам и непременно да съжителствам с мъж, даже в момента не си го представям.
Странно е, че аз не знам в момента как се развива връзка. Срещаш някой, симпатичен те е разговаряте, но.. от там на татък@ Как се доверяваш@ Кой ще търпи@Поне до сега не срещам такива. Да не казвам, че срещам мъже, които са.. не знам каква дума да използвам. В началото-умни, мили, интригуващи, а като продължиш да пазиш разстояние в един момент стават груби.
Факт е, че с такива отношения не съм се сблъсквала и в младежките си години!
А тук, скрит зад анонимността си, съо се появиха!
Към Вас с анонимните и груби отговори:
Аз знам, защо се отказах от брака си! Знам как да давам и какво значат отношения! Не трупам злоба, защото са ме предали! Въпреки наранената гордост и положението в, което ме поставиха, ще продължа нормален контакт с бившия ми съпруг, заради детето ни!
Но не бих си позволила да поставя всички мъже под общ знаменател!