Изневяра и вина
На 50 г. съм, омъжена от 20 г. с две дъщери. От половин година имам връзка с колега и връзката ни е чудесна, даже неочаквано хубава. Прави ме щастлива.
И преди да ме съдите, ще ви кажа кое ме доведе до това да изневеря. Липсата на внимание от страна на мъжа ми. Дори не ме забелязва. Нормално ли е последните години да правим секс в семейството 2 пъти в годината? И то винаги по моя инициатива. Според мен липсва всякаква тръпка между нас. Секса е скучен и безинтересен, което го прави безсмислен. Ние сме просто съквартиранти, които отглеждат заедно децата си.
Нормално ли е почти да не разговаряме? Вечно да си оправдава закъсненията с работата?
Иначе съпругът ми е страхотен баща. Грижи се за семейството и децата. Спор няма. Но къде оставам аз? Не искам остатъка от живота ми да минава без любов, без тръпка, без секс, ако щете.
Та колко години ни остават? Не съм занемарила външността си. Напротив. Изглеждам с 10г. по-млада. Тренирам, грижа се за себе си.
Опитвала съм да говоря със съпруга си. Казва, че това не е вярно. Това е редовният му отговор. Просто отказва да говори. Понякога си мисля, че има любовница.
Но, аз чувствам вина. Вина, че изневерявам. Макар връзката ми да ме прави щастлива, да запълва липсата на любов, внимание. Ако бях свободна/колегата е разведен/, досега да сме се събрали да живеем заедно. Не знам докъде ще доведе това. Страхувам се от бъдещето. И то заради децата. Не искам да ги правя нещастни.

Коментари

1.   Разбирам те , ние сме женени от 4 г , и аз усещам липса на внимание . Може би често се случва . Възможно е да има и любовница , твоят мъж .Просто ако искаш другия не виждам пречки , но дали няма да е нещо кратко , с всеки началото е страст и хубаво , но може би са нормални нещата . Аз не знам дали бих стигнала до любовника , но всеки има нужда от любов . Все пак сте дълго заедно , помисли си , така или иначе ако е само секс няма да е дълго , а мъжа ти как би реагирал ?

2.   Ах, ах... жените обожават да оправдават изневерите си с липса на внимание, нежност, секс и т. н. от страна на мъжете им.... След като връзката ви не върви и не можете да я спасите СЕ РАЗДЕЛЯТЕ И ВСЕКИ ПО ПЪТЯ СИ

3.   Е мацка няма пълно щастие. Децата ти са големи не се опрвдавай. Разведи се и заживей с колегата си и тогава ще видиш реалния му образ.
Бившата ми така като тебе. Не съм и обръщал внимание. Имахме две дъщери студентки в Дания. Въобще не беше наясно как се издържат две студентки в чужбина и колко пари и усилия ми костват. Тя просто беше принцеса. И за благодарност си хвана любовник. Разбрах и и бих шута веднага. Бях безкрайно омерзен. Колкото и да е трудно и децата го приеха. Завършиха, устроиха се и си имат свой живот.
Аз вече съм освободен от ангажименти и с новата си приятелка, обикаляме страната и се радваме на живота.
Жена ми заживя при любовника си и идилията много бързо свърши. Сега гледа неговите болни родители и нейните. Няма пари за билет да види децата си. На Коледа децата не дойдоха за първи път. Миналият месец бях при тях за една седмица. Радвам им се. Гордея се с тях.
Какво се искаше от бившата - просто да прояви малко търпение и разбиране за ситуацията, наистина много работех, но имаше защо.
Настоящата ми приятелка е разведена с едно дете, голяма дъщеря омъжена за българин в Германия. Сама се е грижела за нея години наред и е вложила всичко за образованието и. Била е изоставена от мъжа си заради друга жена, когато детето и е било на 5 г. Не е тръгнала да си търси мъж и години е живяла без секс, сега пък пропуснатото го компенсира. Миналата година дъщеря и роди и тя я покани да отиде да й гледа детето. Приятелката ми и отказа. Каза и че е влюбена в мен и за първи път е срещнала човек, който истински я обича и не би го изоставила. Достатъчно и направшла за нея. Дъщеря и се усети и лично дойде да й се извини. Много съм щастлив с тази жена, безкрайно я обичам.
А моята бивша от принцеса ставна пепеляшка. Едночасовият секс и розови приказки, докато изневерявате нямат нищо общо с действителността, когато заживеете заедно.

4.   Съпругът ти си има любовница. Събери се с колегата или си по живей и ти, за да не съжаляваш.

5.   3 Aми обръщал ли си и внимание или си изкарвал само пари ?

6.   №2, когато имаш деца е сложно. Не можеш просто така да си вземеш багажа и всеки по пътя си.
Авторката

7.   А, когато разбере съпруга ти за извънбрачното връзка? Имаш ли резервен вариант?

8.   Ако и мъжът си си има любовница може да се разберете на отворен брак :D

9.   Авторке, цял живот ли мислиш да изневеряваш? Още по сложно ще стане като разбере съпругът ти. Вземи се в ръце и подреди бъдещето си. Колкото повече стоиш в разкрачено положение толкова по зле.

10.   До 6. Авторке, можеш да си вземеш багажа и да напуснеш съпруга си, децата ти са големи. Проблемът е, че не ти стиска, защото се страхуваш от неизвестното. Утре може и любовникът ти да ти бие шута и от два стола на земята. Поне бъди честна пред себе си, а не пред нас.

11.   №10, хайде на бас, че колегата отдавна и е бил шута....

12.   Тази тема ми изглежда малко измислена.
Авторке, ако е вярно това което пишеш, правиш голяма подлост. Човека се сдухва от работа и се грижи за семейството а ти ходиш да си чешеш оная работа, тренираш си. грижиш се за себе си.
Такива мъже са рядкост- ако не вярваш разгледай другите теми.
И не ми се вярва че прави секс 2 пъти годишно понеже такива мъже на практика няма.
Но и така да е, така ви се пада да видите какво е. Мъжете масово се оплакват от липса на секс. Мен също са ме държали по 2-3 месеца без секс. И съм страдал жестоко от това, но не съм ходил по курви и проститутки.
Кат толкова ти е притрябвал любовник, кажи на пича, резведете се и тогава си развявай оная работа.
Не унижавай мъжа си по този долен начин.

13.   Ей, цял живот не ви стига внимание!!! Вие какво искате - да ви се направи олтар и да ви се кланят като в църква? Жена ми години нарем ме имаше за част от мебелировката. Като навлезе в сребърната възраст и усети, че е невидима за мъжете, тогава ме “преоткри“. Нали се сещате колко съм се вързал на тия глупости.
Сега трепери да не се литна по някоя по-млада, и да не остане сама със саксиите вкъщи, а години наред беше нейно величество... Каквото една жена сама си направи, друг не може да и го направи. Авторке, жал ми е за мъжът ти. Сигурно цял живот е блъскал заради вас. Има такива мъже - като са претоварени - не им е до секс. Или път ти си го рязала досататъчно пъти за това време, че да свикне да не очаква от теб нищо в леглото. Дано те хване и да ти бие шута. Всяка си мисли, че още я бива в есента на живота и, ама после реалността я удря в зъбите. Повечето мъже на тези години които са сами е по тяхно желание, за разлика от жените. А пък ако е по-корав, може и любовника без зъби да остане :):)

14.   Кризата на 50те я има и при двата пола. Душата иска, тялото отстъпва- не може. Активния във връзката го иска и търси, а другата половинка се оправдава и отбягва "проблема". Няма лекарство- има морал и принципи. Има живее ми се и майната му. Едното е традиция, другото е хазарт. Но и двете са в житейския театър. Всеки сам решава как да играе в собствената си постановка.

15.   Номер 13, яко озлобен си, защо???
Авторката не я съдя, ако решите по темата има една доста добра книга Демиан Букай "Изневярата"- доста неща ще ви замислят вътре, други може по-добре да ви се изяснят.
Не е редно да съдим никого, животът е пълен с обарати. С колегата сте се намерили в точния момент, случайни неща няма. Ошо също има интересни неща, относно това, доколко връзките могат да се поддържат изкуствено с години, но дали любовта в тях, все още е жива?
Всеки има правото да се усеща жив, да избира определени неща в определен момент, поради някаква причина, така или иначе отговорността винаги си я носим

16.   Аз съм на жена 40 , разведена от няколко години. Сама се грижа за детето си и не се оплаквам. Винаги са ми били странни жени на които им е скучен семейния живот и търсят тръпка, а те изобщо не са малко. Аз ги наричам хора без проблеми. Извинявам се, ако засягам някого.