Заплашва ме
Здравейте като силна и независима жена аз никога не се оплаквам от проблемите си и не разбирам защо хората ме считат за човек без проблеми и не ми помагат.
Моят основен проблем е с мъжа ми. Той пие бие ме заплашва ме че ще ме убие и това много ме дразни. Можете ли да ми кажете как да спра да се дразна. Дори бих казала че се страхувам от него кажете ми как да направя така че и той да започне да се страхува от мен. Отделно от това имаме и дете което заеква напикава се бои се от другите деца. Кажете ми как за една седмица да го заставя да яде повече защото е злояд и яде много малко. Мъжа ми започна да иска развод как да му обясня че развода не е решение. Дори започвам да си мисля че не ме обича и иска да се раздели с мен наистина как да му покажа че ако се раздели с мен това ще е много лошо за него и ако не ме обича как да му отмъстя.

Коментари

1.   Кое от написаното те наведе на мисълта, че те обича ? Разведи се с него, да не е единственият мъж на тая планета?!

2.   Имаш психически проблем. Никой не ти е длъжен да стои с теб, за какво ще му отмъщаваш, че не иска да е с теб? От така написаното се и съмнявам, че те бие, а просто го набеждаваш, за да търдиш внимание. Но ако е така, очевидно трябва да го зарежеш, егати и тъпия въпрос.... Питърси помощ от психолог и психиатър, ако трябва.

6.   Това жените сме просто племе, ей... ще ни бият, унижават, обиждат и третират, като парцали, но ние пак ще стоим при тях. Лошото при тебе е че ти дори не осъзнаваш, че грешиш. Съсипваш своя и на детето живота. Мале, мале... проста работа.

7.   Казваш, че да се развете не е решение. Да, не е решение. Това е най-доброто решение, което отдавна е трябвало ти сама да вземеш. Учудвам се дори, че насилникът ти иска развод, а не ти. Ако не уважаваш себе, поне заради детето си му дай развод. Заекването и напикаването не са в резултат от здравословните ви семейни отношения.

Силно ми мирише на измислена история, ако не е такава, съжалявам, авторке, но нещо в светоусещането много ти куца. Започни да четеш повече духовна литература /нямам предвид религиозна такава/. Консултация с психолог/психотерапевт също би ти била полезна. Горе видях, че са ти препоръчали психиатър, но авторът на коментара май не прави разлика между психолог, терапевт и психиатър, няма да е лошо да се ограмоти малко.
Успех!

8.   Пие, посяга ти и не искаш развод? Ти мазохист ли си? От развод не се умира повярвай ми!

11.   Измислена тема, да бяха сложили запетаите поне.
„Авторке“, забравила си да питаш как да спечелиш джакпота от тотото и как да свалиш Брад Пит.

12.   н. 11, те такива неща не стават в реалния живот, нали така?
Аман от тъпоумие, сравнимо с това на авторката.

13.   Номер 2 съм. Психологът предлага консултации, с него си говориш, за да си оправиш светоусещането и ако имаш личностно разстройство или друго непсихотично състояние. Психиатърът изписва хапчета, включително и на здрави хора при нужда. Разводът и семейните проблеми предизвикват неврози във всеки втоеи или най-малкото емоционален дисбаланс. Тя постоянно мисли за това, вероятно не спи добре и не мисли трезво. Чрез едни такива медикаменти ще може да се балансира и след това консултацията при психолога ще е по-ефективна. В Америка всеки втори ходи на психиатър и без да е болен, само ние тук сме задръстени и си мислим, че само лудите ходят. Аз като цяло съм против медикаментите при здрави хора, но в случая проблемът ще се задълбочи, тази жена трябва трябва да дойде на себе ди и да се махне от там, както и да спре да мисли за отмъщение и да си живее животът. Психиатърът ще й помогне да стане нов човек, тя в момента е в някаква дупка, вероятна депресия.

14.   Силна, незабисима жена? Мъжът ти пие, бие те и ти не искаш развод? Една силна и независима жена ще се махне от там незабавно. A детето? Мислиш ли за него? Не е добре да живее в такава обстановка.